Prace przy wyburzaniu budynku po dawnym komisariacie na ukończeniu

Dodane przez MD - pt., 13/01/2023 - 12:04

Lada dzień zakończą się prace przy wyburzaniu kompleksu budynków po dawnym komisariacie Policji przy ul. Kościuszki w Kartuzach. W jego miejscu gmina w przyszłości planuje utworzyć parking na 71 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i siedem dla autobusów.

Przetarg na wykonanie zadania wygrała firma FB-Jelcz z Chwaszczyna, która podejmie się zadania za kwotę nieco ponad 497 tys. złotych. Do prac przystąpiono pod koniec grudnia 2022 r.

Zadanie podzielono na trzy etapy. Pierwszy obejmował rozbiórkę budynku garażowo-warsztatowego i budynku gospodarczego oraz roboty odkrywkowe w obrębie zbiorników paliw, drugi - rozbiórkę dobudowanej części głównego budynku biurowego, a trzeci  pozostałej części budynku biurowego.

Zakres prac uwzględnia m.in. ogrodzenie placu rozbiórki i oznakowanie go, montaż i demontaż rusztowań w miejscach rozbiórki ręcznej, sprawdzenie i ewentualne odłączenie obiektów od mediów, demontaż przewodów instalacyjnych, orynnowania, obróbek blacharskich, stolarki okiennej i drzwiowej, usunięcie pokryć dachowych z eternitu falistego, a także rozbiórkę dachu,  ścian, stropów, schodów, dobudowanego komina i fundamentów. W ramach zadania zaplanowano także demontaż podziemnych zbiorników na paliwo i wypełnienie wykopów po rozbiórce obiektów warstwami gruntu kruszywa o dobrej zagęszczalności.

Przypomnijmy, że dzięki zaangażowaniu Burmistrza nieruchomość została nieodpłatnie udostępniona gminie Kartuzy z zasobu Skarbu Państwa za zgodą Wojewody Pomorskiego.