Badamy jakość powietrza w gminie Kartuzy

Dodane przez WB - śr., 24/03/2021 - 11:09

Na terenie gminy Kartuzy zamontowane zostały czujniki jakości powietrza. Teraz ich działaniu i jakości powietrza możemy przyglądać się również na naszych stronach internetowych: www.odpady.kartuzy.pl (zakładka "Inne") oraz www.kartuzy.pl (zakładka "Informacje dla mieszkańców"). Na terenie gminy Kartuzy zostało na razie zamontowane pięć czujników. Są to urządzenia mobilne - co oznacza, że ich lokalizacja będzie ulegała zmianie. Zamontowany system analizy jakości powietrza, oprócz funkcji edukacyjnej, posłuży do określenia stref szczególnie narażonych na pogorszenie jakości powietrza.

Zapraszamy na stronę:

www.kartuzy.pl -> Informacje dla mieszkańców -> Jakość powietrza w gminie Kartuzy

lub

www.kartuzy.pl / badamypowietrze

Od października 2020 r. na terenie całego województwa pomorskiego obowiązuje uchwała antysmogowa, która obliguje wszystkie gminy położone na terenie województwa do podejmowania działań w zakresie ochrony powietrza.

Określenie obszarów cechujących się gorszą jakością powietrza będzie wykorzystane do opracowania i wdrożenia działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w określonych rejonach Gminy Kartuzy.

Czujniki powietrza mierzą koncentrację pyłów zawieszonych, temperaturę, wilgotność i ciśnienie.

 

Szczegółowych informacji udziela Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Kontakt