Z uwagi na nadzwyczajną sytuacją w kraju (zagrożenie epidemiczne) – od dnia dzisiejszego do 30 kwietnia 2020r., w siedzibie Urzędu nie będą Państwu udostępniane projekty Planów Urządzania Lasów prywatnych.
Jednocześnie, mapy stanowiące integralny załącznik do ww. planów udostępniane będą, z podziałem na miejscowości, w formie elektronicznej na stronie www. kartuzy.pl oraz www.bip.kartuzy.pl

Stacja TVN24 na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia udostępniła aktywną mapę ilości potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Polsce. Ilość potwierdzonych przypadków niestety ciągle wzrasta. Apelujemy o pozostawanie w domach, aby ograniczyć sprowadzenia zagrożenia na swoja osobę i swoich najbliższych. 

Fakty i mity o koronawirusie to zbiór odpowiedzi na liczne pytania, które przybliżają nieco problem ochrony przed zarażeniem się niebezpieczną chorobą. Treść artykułu i grafika pojawiły się na stronie www.pacjent.gov.pl .

Minister Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Państwowy Inspektor Sanitarny informują o podstawowych metodach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.