9 czerwca 2020 roku (wtorek) przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii odbyła się symboliczna uroczystość przekazania samochodu pożarniczego ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 marki Volvo. Symboliczność dzisiejszej uroczystości wynika z faktu, iż pojazd pojawił się w jednostce już na początku grudnia 2019, ale dopiero dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie auta jednostce OSP w Koloni.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy maseczki i w jakim stopniu chronią nas i naszych bliskich? Oczywistym jest, że nie w 100%, ale warto wiedzieć w jak znacznym stopniu ograniczają przenikanie bakterii i wirusów. 

"Pandemia to nasz test na człowieczeństwo." Związek Miast Polskich utożsamia się dziś z władzami i mieszkańcami każdego miasta, miasteczka i wsi. Doradcy Miast zbierają dla Państwa wskazówki jak w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie czuć się samotnym, jak pomagać i być pomocnym, gdzie szukać wsparcia i jak spotkać się nie wychodząc z domu , bo... Jedno dla wszystkich - Wszystkie dla jednego!

Na stronie Ministerstwa Zdrowia udostępniona została aktywną mapę ilości potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Polsce. Ilość potwierdzonych przypadków niestety ciągle wzrasta. Apelujemy o pozostawanie w domach, aby ograniczyć sprowadzenia zagrożenia na swoja osobę i swoich najbliższych.