Wielu z nas zadaje sobie pytanie czy maseczki i w jakim stopniu chronią nas i naszych bliskich? Oczywistym jest, że nie w 100%, ale warto wiedzieć w jak znacznym stopniu ograniczają przenikanie bakterii i wirusów. 

"Pandemia to nasz test na człowieczeństwo." Związek Miast Polskich utożsamia się dziś z władzami i mieszkańcami każdego miasta, miasteczka i wsi. Doradcy Miast zbierają dla Państwa wskazówki jak w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie czuć się samotnym, jak pomagać i być pomocnym, gdzie szukać wsparcia i jak spotkać się nie wychodząc z domu , bo... Jedno dla wszystkich - Wszystkie dla jednego!

Na stronie Ministerstwa Zdrowia udostępniona została aktywną mapę ilości potwierdzonych przypadków zakażeń wirusem COVID-19 w Polsce. Ilość potwierdzonych przypadków niestety ciągle wzrasta. Apelujemy o pozostawanie w domach, aby ograniczyć sprowadzenia zagrożenia na swoja osobę i swoich najbliższych. 

Z uwagi na nadzwyczajną sytuacją w kraju (zagrożenie epidemiczne) – od dnia dzisiejszego do 30 kwietnia 2020r., w siedzibie Urzędu nie będą Państwu udostępniane projekty Planów Urządzania Lasów prywatnych.
Jednocześnie, mapy stanowiące integralny załącznik do ww. planów udostępniane będą, z podziałem na miejscowości, w formie elektronicznej na stronie www. kartuzy.pl oraz www.bip.kartuzy.pl