Dzisiaj we wszystkich szkołach gminy Kartuzy rozpoczął się nowy rok szkolny 2019-2020. Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński uczestniczył w uroczystościach szkolnych aż w czterech placówkach: w Mirachowie, Kolonii, Staniszewie oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Kartuzach. Była ciekawość nowych przyjaciół, były łzy pożegnania wakacji, ale były także uśmiechy i radość pierwszoklasistów i zerówek w nowej szkole z nowymi kolegami i koleżankami oraz nauczycielami.

W środę 28. sierpnia 2019 w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyła się uroczystość wręczenia gratulacji awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego. To jeden z najpopularniejszych szczebli zawodowych w naszych szkołach. Staż przygotowujący do tej roli trwa 2. lata i 9. miesięcy, ale wcześniej należy uzyskać stopień nauczyciela kontraktowego, na którego przygotowywać trzeba się 1. rok i 9. miesięcy.

W Szkole Podstawowej w Brodnicy Górnej miało miejsce podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pn. „Tajemnice leśnego zakątka”. Przedszkole w Brodnicy Górnej – utworzenie nowych miejsc przedszkolnych oraz podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w gminie Kartuzy. Wartość projektu: 3 mln 008 tys. 778 zł i 79 gr. Dofinansowanie: 2 mln 557 tys. 461 zł i 97 gr.

Rusza przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach! 6 maja 2019 r. Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie.

Na Państwa prośbę wysłaliśmy ankietę, aby poznać zdanie rodziców na temat zmiany obwodu dla szkół podstawowych w Dzierżążnie i Kiełpinie. Spośród wysłanych 114 ankiet, w terminie otrzymaliśmy 65 zwrotnych odpowiedzi.

Najserdeczniejsze gratulacje z okazji awansu na stopień nauczyciela mianowanego składamy p. Julii Sikorze-Karczewskiej (SP w Mirachowie), p. Annie Serkowskiej (SP w Grzybnie), p. Magdalenie Treder oraz p. Ewelinie Roszkowskiej (SP nr 1 w Kartuzach). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.