W związku z zakończeniem roku szkolnego 2019/2020 informujemy o możliwości składania wniosków o Stypendium Burmistrza Kartuz dla szczególnie uzdolnionych uczniów, w terminie 01.07 - 31.07 2020 r.

W minionych długich (zwłaszcza dla rodziców) tygodniach pokazywaliśmy Państwu na naszym profilu na Facebooku, co dzieje się w kartuskim szkolnictwie w okresie epidemii. Dzięki temu można było zobaczyć na własne oczy, jak uczniowie i nauczyciele wdrożyli się w zdalne nauczanie.

Informacja Burmistrza Kartuz dotycząca wznowienia funkcjonowania przedszkoli, punktów przedszkolnych, oddziałów przedszkolnych oraz edukacji wczesnoszkolnej w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kartuzy. (Na zdjęciach: dzisiejsze spotkanie Burmistrza Kartuz z dyrektorami szkół gminnych).

Informacja Burmistrza Kartuz dotycząca wznowienia funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kartuzy.

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie, SP w Brodnicy Górnej oraz SP nr 1 w Kartuzach laureatami konkursu #OSEWyzwanie organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz wraz ze swoim zastępcą Sylwią Biankowską dzisiaj przekazali dyrektorom gminnych placówek oświatowych laptopy o łącznej wartości 100 tys. zł z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących dzieci.