Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie znalazła się wśród placówek, do których 21 września  Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał 25 tabletów.

Tradycyjnie w czasie wakacji w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę Kartuzy przeprowadzono częściowe remonty, których łączny koszt wyniósł ponad 224 tysiące złotych. Placówki oświatowe letnie miesiące wykorzystały m.in. na wymianę kanalizacji, instalacji elektrycznych, podłóg i mebli oraz malowanie ścian.

Pierwszego września dzieci powróciły do szkoły, jednak nie była to łatwa decyzja w dobie koronawirusa (COVID-19). Organy zarządzające podjęły wszelkie działania, aby powrót ten był bezpieczny zarówno dla dzieci, jaki i nauczycieli.

O przedszkole na najwyższym europejskim poziomie wzbogacili się dzisiaj mieszkańcy Brodnicy Górnej! (Zdjęcia z dzisiejszej uroczystości otwarcia placówki z udziałem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego).

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2020/21 życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów Stypendium Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów na uroczyste wręczenie stypendiów, które odbędzie się 23 września 2020 r. o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach przy ul. Klasztornej 1.