Najserdeczniejsze gratulacje z okazji awansu na stopień nauczyciela mianowanego składamy p. Julii Sikorze-Karczewskiej (SP w Mirachowie), p. Annie Serkowskiej (SP w Grzybnie), p. Magdalenie Treder oraz p. Ewelinie Roszkowskiej (SP nr 1 w Kartuzach). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

100-lecie Odzyskania Niepodległości. Obchody w szkołach Gminy Kartuzy. Skrót najważniejszych wydarzeń.

W miniony poniedziałek, Burmistrza Kartuz odwiedziły dzieci z Przedszkola ''A Ku Ku" w Kartuzach. Dzieci wręczyły Burmistrzowi zbiór rysunków własnego autorstwa zatytułowany ''Kartuzy oczami przedszkolaków''.

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym w Grzybnie. Następnie w hallu szkoły odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły. 

Stypendia Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów zostały przyznane we wtorek 18 września w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Zdolnej młodzieży towarzyszyli najbliżsi: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie itd. Gratulujemy i życzymy sukcesu także w przyszłym roku!

Według prognoz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za 30 lat ponad 40 procent Polaków liczyć sobie będzie więcej niż 60 lat. Jednak w naszej gminie, zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, seniorami jest już dziś ponad 17 proc. mieszkańców. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej skupiać się na potrzebach tej grupy.