Spędź zimowy wypoczynek aktywnie! W tym roku województwo pomorskie rozpoczyna ferie w szkołach 11 lutego. Czas przerwy zimowej potrwa dwa tygodnie - do 24 lutego. Zapraszamy Państwa do zapoznania się ofertą przygotowaną na okres ferii przez placówki kulturalne oraz oświatowo-edukacyjne w gminie Kartuzy.

Najserdeczniejsze gratulacje z okazji awansu na stopień nauczyciela mianowanego składamy p. Julii Sikorze-Karczewskiej (SP w Mirachowie), p. Annie Serkowskiej (SP w Grzybnie), p. Magdalenie Treder oraz p. Ewelinie Roszkowskiej (SP nr 1 w Kartuzach). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

100-lecie Odzyskania Niepodległości. Obchody w szkołach Gminy Kartuzy. Skrót najważniejszych wydarzeń.

W miniony poniedziałek, Burmistrza Kartuz odwiedziły dzieci z Przedszkola ''A Ku Ku" w Kartuzach. Dzieci wręczyły Burmistrzowi zbiór rysunków własnego autorstwa zatytułowany ''Kartuzy oczami przedszkolaków''.

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym w Grzybnie. Następnie w hallu szkoły odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły. 

Stypendia Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów zostały przyznane we wtorek 18 września w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Zdolnej młodzieży towarzyszyli najbliżsi: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie itd. Gratulujemy i życzymy sukcesu także w przyszłym roku!