Rusza przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach! 6 maja 2019 r. Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie.

Na Państwa prośbę wysłaliśmy ankietę, aby poznać zdanie rodziców na temat zmiany obwodu dla szkół podstawowych w Dzierżążnie i Kiełpinie. Spośród wysłanych 114 ankiet, w terminie otrzymaliśmy 65 zwrotnych odpowiedzi.

Najserdeczniejsze gratulacje z okazji awansu na stopień nauczyciela mianowanego składamy p. Julii Sikorze-Karczewskiej (SP w Mirachowie), p. Annie Serkowskiej (SP w Grzybnie), p. Magdalenie Treder oraz p. Ewelinie Roszkowskiej (SP nr 1 w Kartuzach). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

100-lecie Odzyskania Niepodległości. Obchody w szkołach Gminy Kartuzy. Skrót najważniejszych wydarzeń.

W miniony poniedziałek, Burmistrza Kartuz odwiedziły dzieci z Przedszkola ''A Ku Ku" w Kartuzach. Dzieci wręczyły Burmistrzowi zbiór rysunków własnego autorstwa zatytułowany ''Kartuzy oczami przedszkolaków''.

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym w Grzybnie. Następnie w hallu szkoły odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły.