Burmistrz Kartuz na podstawie art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnymMieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, jak również Paweł Witkowski, Prezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, wraz z inicjatorami akcji, członkami Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach, serdecznie zapraszają do udziału w zbliżających się inicjatywach odnowienia pomnika dra Aleksandra Majkowskiego oraz sadzenia kwiatów przy tymże pomniku.

Kartuski Budżet Obywatelski to część wydatków z budżetu Gminy Kartuzy, o przeznaczeniu których decydują mieszkańcy. To Inicjatywa, wychodząca naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w swoim najbliższym otoczeniu.

Ogłaszamy konkurs na nabór partnera do projektu realizowanego w ramach konkursu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego do organizacji Centrum Usług Społecznych.

W dniach 10-12 maja w Gminie Kartuzy obchodzone są Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Więcej informacji wkrótce.

Firma Znak z Gdańska została zwycięzcą przetargu na wykonanie projektu wiaduktu na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej oraz Kościerskiej w Kartuzach. Projekt, który powstanie za kwotę nieco ponad 891 tys. zł (100 proc. pochodzi z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego), zakłada m.in. budowę mostu z rondem, pieszego przejścia podziemnego oraz dodatkowego ronda na skrzyżowaniu ulic Jeziornej oraz Gdańskiej.