tereny wiejskie

Do 2. grudnia 2019r. w Brodnicy Górnej powstanie przyrodnicza ścieżka edukacyjna oraz plac zabaw przy Szkole Podstawowej. W postępowaniu przetargowym w dniu 21. sierpnia br. wyłoniono wykonawcę inwestycji. Z tego powodu w piątek 30. sierpnia w kartuskim urzędzie Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy firmy Union Invest Sp. z o.o. z Lipusza.

Pozyskujemy kolejne środki by wesprzeć ważne, gminne inwestycje. Dzisiaj, 19. lipca Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał Umowę z Ryszardem Świlskim Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego na modernizacje drogi gruntowej na terenie sołectwa Stara Huta.

W dniu dzisiejszym, 24.10.2018 Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał dwa dokumenty na kolejne, ważne inwestycje na terenach wiejskich naszej gminy. Dzięki tym działaniom w Kiełpinie wkrótce rozpocznie się budowa kanalizacji, a w 21. sołectwach rozpoczną się prace z zakresu poprawy melioracji, przebudowy i budowy dróg. 

Dzisiaj Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał umowę z Karolem Marcińskim właścicielem firmy Brukmar, która wygrała przetarg na modernizację dróg gminnych na terenach wiejskich w miejscowościach: Bącz, Głusino, Kolonia, Sianowska Huta, Nowa Huta i Mirachowo.

W minionym tygodniu rozstrzygnięte zostały kolejne postępowania przetargowe na inwestycje na terenach wiejskich. W niedługiej przyszłości rozbudowaną strażnicę zyska OSP Mirachowo, a Łapalice - wodociągi i kanalizację.