Punkt Paszportowy w Kartuzach będzie nieczynny w poniedziałek (18 czerwca), środę (20 czerwca) i piątek (22 czerwca), natomiast ww wtorek i czwartek czynny będzie w godz. 8.00-15.00.

Uprzejmie informujemy, że 21 kwietnia (w sobotę) w godzinach porannych ruch na ulicy Dworcowej w Kartuzach, w kierunku ul. Kolejowej, zostanie przywrócony. Wtedy też autobusy P.A. „Gryf” powrócą na teren dworca, przeniesionego tymczasowo na parking przy ul. Kolejowej.

Począwszy od poniedziałku, 16 kwietnia 2018 na terenie gminy Kartuzy rozpoczną się prace związane z płukaniem sieci wodociągowej. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram tych prac. W związku z tym mogą pojawić się okresowe niedogodności związane ze spadkiem ciśnienia wody lub nawet przerwą w jej dostawie oraz mogą pojawić się chwilowe zabrudzenia związkami żelaza. 

W związku z rozpoczęciem rozbudowy budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Kartuzach, od 11 kwietnia 2018 r. (środa) ulegnie zmianie organizacja ruchu na ul. Bielińskiego w Kartuzach.

Funkcja Sołtysa ma wiekową tradycję. Sołtys to osoba, która na co dzień zajmuje się sprawami swojej lokalnej społeczności, swojej małej ojczyzny. Postrzegany jest jako dobry gospodarz, którego mieszkańcy wsi darzą szacunkiem i zaufaniem. Niech zatem Dzień Sołtysa, obchodzony 11 marca, stanie się dla Was, drodzy Sołtysi, dniem szczególnym.


Już jest! Kartuzy posiadają swoja aplikację mobilną - Mobilny Informator Gminy Kartuzy. Aplikacja zawiera podstawowe informacje na temat gminy Kartuzy oraz lokalizacje najważniejszych miejscowych urzędów i instytucji. Ponadto znajdziemy tu galerie zdjęć naszego pięknego regionu, opisy oraz fotografie najciekawszych miejsc i zabytków w gminie, a także praktyczne informacje dla podróżujących i zwiedzających gminę Kartuzy. Co ważne dla mieszkańców, dzięki tej aplikacji będzie można otrzymywać informacje kulturalne i sportowe, komunikaty, bieżące powiadomienia, przypomnienia a także ważne ostrzeżenia meteorologiczne oraz drogowe.

loading...