W czwartek ukazał się kolejny, 151. w historii i już drugi w tym roku, numer „Gońca Kartuskiego”, bezpłatnego dwumiesięcznika gminy Kartuzy. Czasopismo jest dostępne w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, część jego nakładu już rozdaliśmy na ulicach Kartuz. Będziemy to czynić w kolejnych dniach. Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji naszej gazety!

W środę 26 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kartuzach odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs pn. Ty też możesz uratować komuś życie. Organizatorem konkursu honorowego krwiodawstwa dla młodzieży był Polski Czerwony Krzyż, którego oddział znajduje się w Kartuzach.

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się zebranie sołtysów sołectw gminy Kartuzy.

Szkolenie z zakresu umiejętności korzystania z tzw. funduszu sołeckiego, który w tym roku w naszej gminie będzie realizowany po raz pierwszy, było okazją do przekazania podziękowań sołtysom za ich pracę na rzecz lokalnych społeczności. 1 marca obchodzony był Dzień Sołtysa.

Życzenia sołtysom złożył Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć. Publikujemy także listę sołtysów z gminy Kartuzy.

Jadwiga Bliźniewska (sołectwo Borowo), Maria Bobkowska (Bącz), Gabriela Elgert (Mezowo), Mirosław Paczoska (Kiełpino), Jan Pryczkowski (Głusino), Edmund Kożyczkowski (Dzierżążno),

Wiesław Jancen (Grzybno), Mariusz Kasprzak (Pomieczyńska Huta), Grażyna Klinkosz (Sitno), Andrzej Kobiela (Nowa Huta), Edmund Kotłowski (Mirachowo), Benedykt Kwidziński (Kolonia), Zygmunt Kwidziński (Sianowo),

Marek Landowski (Kaliska), Renata Lica (Brodnica Dolna), Wojciech Miotk (Stara Huta), Kazimierz Miotk (Staniszewo), Franciszek Pikron (Smętowo Chmieleńskie), Urszula Ptach (Ręboszewo),

Jan Pogodziński (Łapalice), Teresa Richert (Kosy), Jarosław Dawidowski (Prokowo), Barbara Kempa (Brodnica Górna), Franciszek Szwaba (Sianowska Huta)


solecki (19)
solecki (2)
solecki (3)
solecki (4)
solecki (5)
solecki (6)
solecki (7)
solecki (8)
solecki (9)
solecki (10)
solecki (11)
solecki (12)
solecki (13)
solecki (14)
solecki (15)
solecki (16)
solecki (17)
solecki (18)
solecki (20)
Previous Next Play Pause
solecki (19) solecki (2) solecki (3) solecki (4) solecki (5) solecki (6) solecki (7) solecki (8) solecki (9) solecki (10) solecki (11) solecki (12) solecki (13) solecki (14) solecki (15) solecki (16) solecki (17) solecki (18) solecki (20)


"Goniec Kartuski" w nowym wydaniu! W pierwszym numerze 2017 roku "Gońca Kartuskiego" (marzec 2017) znajdą Państwo informacje m.in. o nowym obliczu kartuskiego Rynku, nowych oddziałach przedszkolnych, kolejnych klasach mundurowych w II LO i o tym, jak w Tłusty Czwartek bawili się kartuscy seniorzy. Ale to nie wszystko... 

Od 1 marca 2017 w Polsce funkcjonować zaczęła nowa struktura podatkowo-skarbowa o nazwie Krajowa Administracja Skarbowa. Nowy organ podatkowy łączy w sobie poprzednie trzy niezależne: administrację podatkową, Służby Celne oraz kontrolę skarbową.

Gmina Kartuzy organizuje – dla wszystkich chętnych mieszkańców – bezpłatny przejazd autokarem na Dzień Jedności Kaszubów (kasz. Dzéń Jednotë Kaszëbów) w Chmielnie. Impreza będzie miała miejsce w niedzielę, 19 marca.

loading...