Od 2 stycznia 2019 r., w związku ze zmianą ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, w powiecie kartuskim działają 3 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i 2 punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. W nowym roku z nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego może korzystać znacznie więcej osób - poszerzył się katalog osób uprawnionych.

100 lat pani Heleny Konkel z Brodnicy Górnej! Seniorka cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią. Codziennie pije Bilobil (na pamięć) oraz w okresie jesienno-zimowym nie wychodzi z domu. Lubi oglądać seriale, dużo się modli oraz interesuje się polityką. Dzisiaj życzenia złożyli jej Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, p. Mariola Kulwikowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kartuzach oraz p. Barbara Kempa, Sołtys Brodnicy Górnej.

Złączeni ponad podziałami w idei sprzeciwu wobec przemocy i nienawiści, wspólnie z ks. dr. Ryszardem Różyckim, serdecznie zapraszam na nabożeństwo w intencji zmarłego tragicznie Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, które odbędzie się we wtorek, 15 stycznia 2019 roku w kościele pw. św. Kazimierza w Kartuzach, o godz. 20:00.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska, człowieka o wielkim sercu, przyjaciela Kartuz i całej naszej Gminy.

W ramach badania prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, prosimy o poświęcenie krótkiej chwili na wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej warunków życia w gminie Kartuzy.

11 stycznia 2019 r., tj. w najbliższy piątek, rozpoczną się prace związane z budową zbiornika buforowego na terenie parkingu przy ulicy Klasztornej w Kartuzach.

loading...