Do 28 lipca włącznie Terenowy Punkt Paszportowy w Kartuzach pozostanie nieczynny. Paszporty przygotowane do odbioru w tym terminie można odebrać JEDYNIE w Oddziale Paszportów w Gdyni. 

Burmistrz Kartuz informuje, że Gmina Kartuzy posiada wolne lokale użytkowe do oddania w dzierżawę. Trzy z nich znajdują się w pawilonach zlokalizowanych na terenie Targowiska Miejskiego w Kartuzach przy ul. Dworcowej, jeden w Brodnicy Górnej.

Burmistrz Kartuz uzyskał dzisiaj absolutorium Rady Miejskiej za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Nie było głosów sprzeciwu – jedynie trzech radnych wstrzymało się od decyzji w głosowaniu. W czasie sesji doceniono osiągnięcia mieszkańców gminy Kartuzy w sporcie i na polu kultury. Nagrodzono też laureatów konkursu pn. Najpiękniejszy List dla Ziemi 2017.

W czwartek ukazał się kolejny, 151. w historii i już drugi w tym roku, numer „Gońca Kartuskiego”, bezpłatnego dwumiesięcznika gminy Kartuzy. Czasopismo jest dostępne w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, część jego nakładu już rozdaliśmy na ulicach Kartuz. Będziemy to czynić w kolejnych dniach. Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji naszej gazety!

W środę 26 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kartuzach odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs pn. Ty też możesz uratować komuś życie. Organizatorem konkursu honorowego krwiodawstwa dla młodzieży był Polski Czerwony Krzyż, którego oddział znajduje się w Kartuzach.

W Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się zebranie sołtysów sołectw gminy Kartuzy.

Szkolenie z zakresu umiejętności korzystania z tzw. funduszu sołeckiego, który w tym roku w naszej gminie będzie realizowany po raz pierwszy, było okazją do przekazania podziękowań sołtysom za ich pracę na rzecz lokalnych społeczności. 1 marca obchodzony był Dzień Sołtysa.

Życzenia sołtysom złożył Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć. Publikujemy także listę sołtysów z gminy Kartuzy.

Jadwiga Bliźniewska (sołectwo Borowo), Maria Bobkowska (Bącz), Gabriela Elgert (Mezowo), Mirosław Paczoska (Kiełpino), Jan Pryczkowski (Głusino), Edmund Kożyczkowski (Dzierżążno),

Wiesław Jancen (Grzybno), Mariusz Kasprzak (Pomieczyńska Huta), Grażyna Klinkosz (Sitno), Andrzej Kobiela (Nowa Huta), Edmund Kotłowski (Mirachowo), Benedykt Kwidziński (Kolonia), Zygmunt Kwidziński (Sianowo),

Marek Landowski (Kaliska), Renata Lica (Brodnica Dolna), Wojciech Miotk (Stara Huta), Kazimierz Miotk (Staniszewo), Franciszek Pikron (Smętowo Chmieleńskie), Urszula Ptach (Ręboszewo),

Jan Pogodziński (Łapalice), Teresa Richert (Kosy), Jarosław Dawidowski (Prokowo), Barbara Kempa (Brodnica Górna), Franciszek Szwaba (Sianowska Huta)


solecki (19)
solecki (2)
solecki (3)
solecki (4)
solecki (5)
solecki (6)
solecki (7)
solecki (8)
solecki (9)
solecki (10)
solecki (11)
solecki (12)
solecki (13)
solecki (14)
solecki (15)
solecki (16)
solecki (17)
solecki (18)
solecki (20)
Previous Next Play Pause
solecki (19) solecki (2) solecki (3) solecki (4) solecki (5) solecki (6) solecki (7) solecki (8) solecki (9) solecki (10) solecki (11) solecki (12) solecki (13) solecki (14) solecki (15) solecki (16) solecki (17) solecki (18) solecki (20)


loading...