W przyszłym tygodniu planowane było zakończenie i otwarcie ofert postępowania przetargowego Gminy Kartuzy ZP.271.8.2020.MSz pn.: "Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Kartuzy". Uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w planowanym terminie, tj. w dniu 3 kwietnia 2020 roku o godz. 12:30

W najbliższą niedzielę, 29 marca, będziemy obchodzili 97. rocznicę nadania Kartuzom praw miejskich – Stolica Kaszub oficjalnie została ogłoszona miastem 29 marca 1923 roku. Stało się tak na mocy decyzji gen. Władysława Sikorskiego, ówczesnego ministra spraw wewnętrznych II Rzeczpospolitej Polskiej, który podpisał Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie zaliczenia gminy wiejskiej Kartuzy w poczet polskich miast. Dokument ten zaczął obowiązywać wraz z jego ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw RP, dokładnie 14 kwietnia 1923 roku. Starania o uznanie Kartuz za miasto rozpoczęły się już w 1906 roku. Stolica Kaszub była prężnie rozwijającą się miejscowością kuracyjną, do której zjeżdżali – aby odpoczywać w pięknych okolicznościach przyrody – liczni gdańszczanie, niekiedy też znane osobistości życia publicznego Pomorza i nie tylko. W tym roku ze względu na panującą w Polsce epidemię koronawirusa jubileusz Kartuz będziemy obchodzili w terminie późniejszym, wręczając kolejnym osobom zasłużonym dla Gminy Kartuzy nagrody Burmistrza Kartuz Kartëskô Skra.

Rząd Rzeczpospolitej Polskiej wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku zawiadamia, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się na terenie Polski koronawirusa SARS-CoV-2, w trosce o bezpieczeństwo Państwa oraz pracowników urzędu, od poniedziałku 16 marca 2020 r. do odwołania ogranicza się działalność wszystkich Punktów Paszportowych na terenie województwa pomorskiego.

Uwaga, wniosków CEIDG-1 nie wrzucamy do skrzynki podawczej umieszczonej przed wejściem do Urzędu, lecz postępujemy wg poniższych wskazówek.

Komunikat Burmistrza Kartuz w związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce i zaistniałą sytuacją gospodarczą spowodowaną epidemią koronawirusa.

loading...