Czy z Internautami można się spotkać? Oczywiście! Najlepiej zrobić to właśnie w Internecie. Zapraszamy więc użytkowników Sieci do dzielenia się opiniami na temat działań Gminy Kartuzy oraz zadawania pytań Burmistrzowi Kartuz. Na początek porozmawiajmy o Państwa najpilniejszych potrzebach. Zapraszamy do komentowania pod pierwszym postem na Facebooku pn. Kartuzy Stolica Kaszub już w najbliższy poniedziałek, 15 stycznia, w godzinach od 9:00 do 21:00.


Już jest! Kartuzy posiadają swoja aplikację mobilną - Mobilny Informator Gminy Kartuzy. Aplikacja zawiera podstawowe informacje na temat gminy Kartuzy oraz lokalizacje najważniejszych miejscowych urzędów i instytucji. Ponadto znajdziemy tu galerie zdjęć naszego pięknego regionu, opisy oraz fotografie najciekawszych miejsc i zabytków w gminie, a także praktyczne informacje dla podróżujących i zwiedzających gminę Kartuzy. Co ważne dla mieszkańców, dzięki tej aplikacji będzie można otrzymywać informacje kulturalne i sportowe, komunikaty, bieżące powiadomienia, przypomnienia a także ważne ostrzeżenia meteorologiczne oraz drogowe.

Z wielką przyjemnością, lecz i wewnętrzną satysfakcją, informujemy, że Gmina Kartuzy zajęła 12. miejsce w Polsce wśród gmin miejsko-wiejskich w niezależnym Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej”. Jeśli chcesz zobaczyć źródło, wejdź w ten link (tutaj).

Burmistrz Kartuz informuje o drugim wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Kartuzy wraz z Prognozą Oddziaływania na Środowisko

Niniejszym publikujemy komunikat dotyczący zmiany nazw ulic w gminie Kartuzy oraz wynikających z tego faktu konsekwencji. Prosimy zainteresowanych mieszkańców o zapoznanie się z niniejszym artykułem.

Wyszedł już z drukarni kolejny numer „Gońca Kartuskiego”, bezpłatnego dwumiesięcznika gminy Kartuzy. Czasopismo jest dostępne w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, część gazet rozdajemy na ulicach Kartuz. Zapraszamy do lektury pisma w wersji elektronicznej! (kliknij tutaj, aby zobaczyć)

loading...