Jak informuje Dział Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Gdyni od 15. grudnia 2019 na stacji Kartuzy obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 14. marca 2020r.

Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że Punkt Paszportowy w Kartuzach czynny będzie do piątku, 20. grudnia do godz. 13:30

Na przełomie listopada i grudnia br. w wybranych miejscowościach województw pomorskiego zorganizowane zostaną badania Europejskie Ankietowe Badania Zdrowia. Celem Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia, realizowanego we wszystkich państwach członkowskich, jest uzyskanie informacji, które pozwolą ocenić obecną sytuacje zdrowotną polskiego społeczeństwa i jej uwarunkowania w powiązaniu z charakterystyką demograficzno-społeczną, sytuacją zawodową i miejscem zamieszkania oraz przedstawić ją na tle innych krajów Unii Europejskiej.

Burmistrz Kartuz ogłasza przetarg na sprzedaż 10. nieruchomości gruntowych zlokalizowanych w Pomieczyńskiej Hucie o powierzchni od 1.300 do 4.000 m2.

Przetarg odbędzie się w dniu 20. grudnia 2019r. w sali nr 28. Urzędu Miejskiego w Kartuzach. 

Przed wojną Kartuzy były ważniejszą miejscowością uzdrowiskową niż Sopot. Do kurortu, którym przed 1939 rokiem było miasto, na odpoczynek przyjeżdżali ludzie z całego Gdańska. Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, uważa, że za kilka lat będzie można powiedzieć, że miasto wraca do czasów swojej świetności. Warunek jest jeden: oczyszczenie kartuskich jezior. Wszyscy czekają na to od ponad 50 lat. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Uprzejmie informujemy, że 1 listopada 2019 r. w obrębie cmentarzy przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach  wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w następujący sposób:

loading...

Transmisja obrad Rady Miejskiej w Kartuzach