PRZEDSIĘBIORCO, czy wpisałeś się do BDO? Zostało ostatnie dwa tygodnie na złożenie wniosku!

Przypominamy! Jak informuje Dział Eksploatacji i Infrastruktury Pasażerskiej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Gdyni od 15. grudnia 2019 na stacji Kartuzy obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do 14. marca 2020r.

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie gminy KARTUZY, w ramach projektu „Gdański I Trójmiejski Orange Światłowód”. Projekt jest realizowany z dofinansowaniem ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Przed wojną Kartuzy były ważniejszą miejscowością uzdrowiskową niż Sopot. Do kurortu, którym przed 1939 rokiem było miasto, na odpoczynek przyjeżdżali ludzie z całego Gdańska. Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, uważa, że za kilka lat będzie można powiedzieć, że miasto wraca do czasów swojej świetności. Warunek jest jeden: oczyszczenie kartuskich jezior. Wszyscy czekają na to od ponad 50 lat. Prace mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Uprzejmie informujemy, że 1 listopada 2019 r. w obrębie cmentarzy przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach  wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego w następujący sposób:

Przedstawiciele gmin lubelszczyzny byli goścmi Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. W dosyć napiętym planie znaleźli także czas by w czwartek, 17 października odwiedzić gminę Kartuzy, gdzie mogli zapoznać się z realizacją kompleksowych przedsięwzięć rewitalizacyjnych oraz budową węzła integracyjnego w Kartuzach.

loading...