11 stycznia 2019 r., tj. w najbliższy piątek, rozpoczną się prace związane z budową zbiornika buforowego na terenie parkingu przy ulicy Klasztornej w Kartuzach.


Szanowni Państwo,
 
uprzejmie informujemy, że 11 stycznia 2019 r., tj. w najbliższy piątek, rozpoczną się prace związane z budową zbiornika buforowego na terenie parkingu przy ulicy Klasztornej w Kartuzach (naprzeciw Kartuskiego Centrum Kultury).
 
Jest to jeden z czterech zbiorników buforowych, które powstaną na terenie Kartuz w celu ochrony przeciwpowodziowej mieszkańców oraz ochrony środowiska.
 
Z uwagi na powyższe informujemy, że od 11.01.2019 r. ww. parking będzie nieczynny. Przewidywane zakończenie robót budowlanych związanych z wykonaniem zbiornika nastąpi w drugiej połowie lutego 2019 r.
 
Roboty realizowane są w ramach zadania pn. Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu o wartości 14 mln 514 tys. zł.
 
Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.
 
Z utrudnienia serdecznie przepraszamy.
 

loading...