8 kwietnia w całej Polsce najprawdopodobniej rozpocznie się strajk nauczycieli. Protestować będą także pedagodzy ze szkół w Gminie Kartuzy. W czasie strajku nie będą prowadzone żadne zajęcia. Wobec perspektywy realizacji takiego, bardzo prawdopodobnego, scenariusza, Burmistrz Kartuz zdecydował się powołać sztab kryzysowy, którego zadaniem będzie organizacja czasu tym uczniom, którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Kartuzach miała miejsce konferencja prasowa, w czasie której Burmistrz Kartuz powołał sztab kryzysowy - to wobec zbliżającego się ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Instytucje kultury funkcjonujące w Kartuzach, podległe Gminie Kartuzy oraz Powiatowi Kartuskiemu, będą się starały zapewnić opiekę uczniom.

Na spotkaniu był obecny m.in. Bogdan Łapa, starosta kartuski.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kartuzach, jak również pracownicy jednostek, o których mowa powyżej - m.in. Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera, Kartuskiego Centrum Kultury oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach.
loading...