Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Gminie Kartuzy.

Inicjatywa 1

Termin: 10 maja br. od godz. 10.00
Miejsce: Biblioteka (Dworzec Integracyjny, I piętro)
Grupa docelowa: dzieci, młodzież, studenci
Organizatorzy: MiPBP w Kartuzach oraz Klub Integracji Społecznej

Przebieg:
Wypożyczalnia dla Dzieci zaproponuje najmłodszym czytelnikom czytanie bajek, Teatrzyk kamishibai  oraz tworzenie kolorowego balonikowego zoo. Aktywizacji będzie towarzyszyło puszczanie baniek mydlanych na skwerze zieleni przylegającym do Dworca oraz malowanie buziek przez uczestniczki KiS-u. Happening uatrakcyjniać będą postacie z bajek, w które wcielą się uczestnicy szkoleń
Wypożyczalnia dla Dorosłych przygotuje prezentację zbiorów z zakresu europeistyki, ekonomii, samorządu terytorialnego, prawa Unii Europejskiej w celu promocji i propagowania idei członkostwa Polski w UE (jubileusz 15 Lat). Dniom otwartym towarzyszyć będzie zwiedzanie Biblioteki (magazyny, poszczególne działy). Zwiedzanie odbędzie się o ustalonych wcześniej godzinach z przydzielonymi do tego celu bibliotekarzami.

Inicjatywa 2

Termin: 11 maja br. godz. 14.00
Miejsce: Rynek w Kartuzach. W razie niepogody: Kartuskie Centrum Kultury lub Biblioteka (Dworzec Integracyjny, parter)
Grupa docelowa: wszyscy chętni
Organizatorzy: Urząd Miejski w Kartuzach

Przebieg:
Wspólne malowanie na Rynku w Kartuzach dwóch obrazów wielkości 2x3 m, które następnie zostaną wyeksponowane w przestrzeni obok Dworca Integracyjnego.
Obrazy:
1. Kartuzy dzięki UE w 2050 roku. Wizja miasta.
2. Tereny wiejskie Gminy Kartuzy w 2050 roku dzięki UE. Wizja przyszłości.

Inicjatywa 3

Wypożyczalnia sprzętu wodnego w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze k. Kartuz, czynna w weekend 11-12 maja w godz. 10-18.

Inicjatywa 4
Dzień otwarty w szkołach – SP Kiełpino, SP nr 2 Kartuzy

Szkoła Podstawowa w Kiełpinie zaprasza ! (10 maja, godz. 12-14)

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Szkoły Podstawowej w Kiełpinie, gdzie zrealizowano dwa projekty z funduszy Unii Europejskiej pn. „Utworzenie Dodatkowych Miejsc Przedszkolnych W Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego Na Terenie Gminy Kartuzy” oraz „Szkoła Nowych Możliwości - Rozwój Kompetencji Kluczowych Niezbędnych Na Rynku Pracy Uczniów I Nauczycieli Gminy Kartuzy”.
Przywitamy gości występami zespołu tanecznego „Trop Dance” oraz baletowego „Perełki”. Następnie dzieci w wieku 3-6 lat udadzą się wraz z rodzicami do nowoutworzonego przedszkola oraz będą mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z wykorzystaniem bogatej bazy pomocy dydaktycznych pozyskanych w ramach funduszy europejskich (m.in. zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne, zajęcia w Sali Małego Badacza oraz w Sali Zabaw z wykorzystaniem sprzętu do integracji sensorycznej).

Starszych uczestników zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskami edukacyjnymi:

- stanowisko „robotyka”: programowanie i konstruowanie robotów;
- stanowisko „fizyka” : wykorzystanie mobilnego laboratorium fizyczno-chemicznego;
- stanowisko „chemia”: doświadczenia chemiczne;
- stanowisko „pierwsza pomoc”: pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej;
- stanowisko „gry planszowe”: szczególnie szachy, warcaby, chińczyk;
- stanowisko sportowe.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach zaprasza (10 maja, godz. 10-14:45)

Jesteś rodzicem 4-latka? Przyjdź na lekcje otwarte w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach pn. „Pociąg do Europy”. Oprócz lekcji zaplanowano konkurs plastyczny dla przedszkolaków pn. „Najpiękniejsza flaga Unii Europejskiej”.

W programie również Polska i Kaszuby w Europie - przypomnienie symboli. narodowych, hymnu Polski oraz prezentacja strojów kaszubskich i pieśni regionalnych.
Co kraj to przysmak - weź udział w quizie wiedzy o potrawach jakich trzeba spróbować w podróży po Europie. Dla chętnych aktywność fizyczna małych europejczyków – gry i zabawy sportowe na boisku szkolnym oraz wspólna zabawa na placu zabaw przy szkole.

Serdecznie zapraszamy!loading...