Dzisiaj w Kartuzach odbyła się msza święta z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Strażaka, który przypada 4 maja. Przypomnijmy, że oficjalnie święto to zostało ustanowione w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (PSP) z 1991 roku. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Szanowni Państwo,

Z okazji Dnia Strażaka w imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Kartuzy składam całej braci strażackiej serdeczne gratulacje.

Praca w Straży Pożarnej to bardzo odpowiedzialna i trudna służba, wiążąca się z dużym poziomem stresu, której celem jest przede wszystkim pomoc osobom znajdującym się w chwili zagrożenia życia.


Cieszę się, że kartuscy strażacy należą do grona osób, dzięki którym osiągany jest wysoki poziom skuteczności podejmowanych interwencji oraz działań edukacyjnych profilaktyki przeciwpożarowej.

W tym uroczystym Dniu życzę całej braci strażackiej ciągłej satysfakcji z pełnienia tak wymagającej służby oraz pomyślności w życiu osobistym.


Z wyrazami szacunku
Mieczysław Grzegorz Gołuński
Burmistrz Kartuz

loading...