Goniec Kartuski

Goniec Kartuski jest czasopismem wydawanym nieregularnie przez Gminę Kartuzy od ponad 20 lat. Początkowo zawierał wyłącznie informacje z Sesji Rady Miejskiej włącznie z treściami podejmowanych tam uchwał. Później ewoluował i zaczął przedstawiać również relacje z wydarzeń i przedsięwzięć organizowanych w naszej gminie lub inicjowanych przez kartuskie instytucje lub stowarzyszenia. Był okres, w którym Goniec był wydawany rzadziej oraz częściej - był wydawany 3 razy w roku, był też miesięcznikiem, dwumiesięcznikiem, a obecnie kwartalnikiem. Goniec Kartuski jest bezpłatnym informatorem gminy Kartuzy przedstawiającym relacje z dokonań zarówno gminy Kartuzy jak i podległych jej instytucji, a także stowarzyszeń. Zawiera informacje o dokonaniach mieszkańców gminy, dzieci i młodzieży.

Wyszedł już z drukarni kolejny numer „Gońca Kartuskiego”, bezpłatnego dwumiesięcznika gminy Kartuzy. Czasopismo jest dostępne w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, część gazet rozdajemy na ulicach Kartuz. Zapraszamy do lektury pisma w wersji elektronicznej! (kliknij tutaj, aby zobaczyć)

W czwartek ukazał się kolejny, 151. w historii i już drugi w tym roku, numer „Gońca Kartuskiego”, bezpłatnego dwumiesięcznika gminy Kartuzy. Czasopismo jest dostępne w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, część jego nakładu już rozdaliśmy na ulicach Kartuz. Będziemy to czynić w kolejnych dniach. Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji naszej gazety!

"Goniec Kartuski" w nowym wydaniu! W pierwszym numerze 2017 roku "Gońca Kartuskiego" (marzec 2017) znajdą Państwo informacje m.in. o nowym obliczu kartuskiego Rynku, nowych oddziałach przedszkolnych, kolejnych klasach mundurowych w II LO i o tym, jak w Tłusty Czwartek bawili się kartuscy seniorzy. Ale to nie wszystko... 

W grudniowym numerze oczywiście nie mogło zabraknąć życzeń bożonarodzeniowych dla mieszkańców gminy Kartuz i ich gości , a także zaproszenia na wspólne przywitanie Nowego 2017 Roku.

loading...