Przed nami Dożynki Województwa Pomorskiego w Parku im. Solidarności w Kartuzach. Rozpoczęcie uroczystą mszą świętą, następnie korowód przejdzie do Parku, aby dokonać ceremoniału dożynkowego. Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia.

We wtorek 17 września 2019 w Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walki o Niepodległość.

Za nami Kartuskie Dożynki Gminne 2019! Starostowie dożynek, Dorota i Zbigniew Walaszkowscy, przekazali dożynkowy bochen chleba na ręce Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.

Zapraszamy na Kartuskie Dożynki Gminne, czyli święto wszystkich rolników. Rozpoczniemy mszą świętą w Kolegiacie Kartuskiej o godzinie 13:30. Kwadrans przed godz. 15:00 nastąpi powitanie gości i mieszkańców oraz przekazanie władzom Gminy bochna chleba przez starostów dożynek. Pozostałe informacje na plakacie. Do zobaczenia!

Zapraszamy do udziału w kolejnych koncertach z cyklu Muzyka Świata na Rynku w Kartuzach. 15 sierpnia (czwartek) koncert muzyki chrześcijańskiej gospel w wykonaniu Johna Tillery i Living Sacrifice, 17 sierpnia (sobota) wystąpi Gang Szeryfa (najlepsze przeboje polskie i światowe), zaś 18 sierpnia (niedziela) zagra zespół Francais (przeboje francuskie). Zawsze na Rynku o 17:00. Do zobaczenia.

Za nami Truskawkobranie 2019. Gwiazdami sobotniego wieczoru na Złotej Górze byli Roksana Węgiel oraz Grzegorz Hyży. Więcej informacji niebawem.