Koronawirus zatrzymał nas w domach. Uniemożliwił podróżowanie, wyjścia na koncerty, do kina, teatru, do galerii i opery. Jednak nie oznacza to, że całkiem musimy rezygnować z kontaktu ze sztuką i wydarzeniami kulturalnymi. Wiele centrów kultury umożliwia dostęp do swoich zasobów online – dzięki temu możemy zwiedzić Pompeje, zrobić wirtualną wycieczkę po muzeach Rzymu, Nowego Jorku czy Berlina, poznać perełki współczesnego designu, a także obejrzeć Traviatę prosto z The Metropolitan Opera. Wszystko to nie ruszając się z domu, wygodnie siedząc na swojej kanapie.

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, Burmistrz Kartuz informuje, że  planowana na dzień 29 marca br. coroczna impreza „Kartëskô Skra” nie odbędzie się w zaplanowanym na 29 marca terminie

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło otwarty konkurs ofert pn. Wdzięczni Bohaterom 1920 r. To szansa i możliwość pozyskania środków przez organizacje pozarządowe na upamiętnienie Bitwy Warszawskiej 1920.

Tak jak zapowiadaliśmy, w piątkowy wieczór, 28 lutego na scenie Kartuskiego Centrum Kultury pojawiła się solidna dawka dobrej, różnorodnej muzyki. Połączenie rockowego brzmienia gitarowego, algo rapu czy hip-hopu z jazzem to mieszanka zaskakująca, ale też na tyle interesująca, że... zabrakło biletów.

Tym razem w "śledzika", a nie jak w poprzednich latach w Tłusty Czwartek odbył się kolejny, dziesiąty Bal seniora w Kartuzach. To spotkanie, podobnie jak i spotkania seniorów w sołectwach gminy Kartuzy wspierane jest organizacyjnie i finansowo przez Burmistrza Kartuz.

Dokładnie tydzień temu, w sobotę 8 lutego, przypadała setna rocznica wizyty w Kartuzach Generała Józefa Hallera. Z tej okazji na kartuskim Rynku odbyły się skromne uroczystości.