Za nami Truskawkobranie 2019. Gwiazdami sobotniego wieczoru na Złotej Górze byli Roksana Węgiel oraz Grzegorz Hyży. Więcej informacji niebawem.

W niedzielę 7 lipca po raz kolejny na kartuskim rynku rozpoczęliśmy koncert z cyklu Muzyka Świata. Na początek zaprosiliśmy Państwa na naszą, rodzimą, kaszubską muzykę, ale... w rytmach disco. Wystąpił zespól BLIZA. 

Franciszek Kwidziński, Honorowy Obywatel Kartuz, odszedł do Wieczności przy akompaniamencie kaszubskich pieśni. To był uroczysty i piękny pogrzeb.

Przed nami kolejny Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Do zobaczenia z Muzeum Kaszubskim już 13 lipca. Szczegóły na plakacie poniżej.

Z wielkim bólem zawiadamiamy, że w niedzielę, 30 czerwca 2019r zmarł Franciszek Kwidziński, znany regionalista, wieloletni kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Kaszuby”. Był pierwszym Honorowym Obywatelem Kartuz. Za niespełna miesiąc skończyłby 84 lata.

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, jak również Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach, serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę III Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku. Szczegóły poniżej. Do zobaczenia!