W Święto Objawienia Pańskiego ulicami Kartuz, podobnie jak w większości polskich miast przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Oprawę muzyczną, kostiumy przygotowała parafia św. Kazimierza w Kartuzach.

Dzisiaj zakończył się Kartuski Jarmark Świąteczny. Szczególnie mocno chcemy podziękować wystawcom, którzy niezależnie od pogody dzielnie trwali na swoich stanowiskach przez ostatnie 10 dni.

Jubileusz Złotych Godów w 2018 roku w gminie Kartuzy obchodzą 52 pary małżeńskie. Z tej okazji w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie, podczas którego Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz odznaczył dostojnych Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 16:00 na kartuskim Rynku odbyła się III Kaszubska Wigilia mieszkańców powiatu kartuskiego. Gospodarzami tego spotkania byli: Starosta Powiatu Kartuskiego, Burmistrz Kartuz oraz Rada Organizacji Pożytku Publicznego Powiatu Kartuskiego. Choć przez chwilę w ten chłodny i biały od śniegu dzień można było poczuć magię świąt.

Do Kartuz, Stolicy Kaszub, 6 grudnia także zawitał Święty Mikołaj. Spotkał się on z dziećmi w Kartuskim Centrum Kultury, następnie odbyło się uroczyste zapalenie choinki w parku przy Kolegiacie Kartuskiej. Nie zabrakło ważnych w Naszej Gminie osób, lecz tego dnia najważniejsze były dzieci, które cieszyły się z tego, że otrzymały prezenty. Mikołaj spisał się na medal. Do zobaczenia za rok! Organizacja: Kartuskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Kartuz.

Burmistrz Kartuz zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na spotkanie przy choince zaprasza także Towarzystwo Miłośników Kartuz. Szczegóły poniżej. Do zobaczenia!