Właśnie ukazała się bardzo ciekawa powieść kryminalna, której akcja dzieje się w XVII wieku w Zakonie Kartuzów w Kartuzy Stolica Kaszub. Autorem ponad 500-stronicowej powieści jest kartuzianin Mariusz W. Kliszewski. Polecamy!

W sobotę 23 marca odbędzie się XVI Dzień Jedności Kaszubów. W tym roku zaprasza Żukowo!

W sobotę, 23 marca, na spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy, konferansjerów, satyryków i prezenterów, mężczyzną z niewłaściwym peselem - Piotrem Bałtroczykiem.

Dworzec w Kartuzach nominowany do nagrody Pomorskie Sztormy w kategorii inwestycja roku! Kto wygra? To zależy od Ciebie! Zagłosuj! W każdej kategorii można oddać maksymalnie 3 głosy.

Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz Janina Kwiecień Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego byli honorowymi gośćmi IX Balu Seniora, który odbył się wczoraj w Kartuzach. To już po raz dziewiąty kartuscy seniorzy bawili się na dorocznym Balu Seniora.

Niespełna dwa tygodnie temu mieliśmy okazję osobiście uczestniczyć w dwudniowym święcie jazzu w Kartuzach. Doroczny cykl Kartuzy Jazz Bass Days przyciągnął ogromną liczbę fanów. Niemal tradycja jest już, że ''kartuskie święto jazzu'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.