Dzisiaj w Kartuzach miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego budowy hospicjum w Kartuzach. Więcej informacji jutro.

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach jak co roku przygotowało niecodzienny program w podczas Europejskiej Nocy Muzeów.

Ulewnym deszczem rozpoczęła się tegoroczna Majówka Pomorskich Przedsiębiorców w Kartuzach. Nie odstraszyło to gości, a w błędzie byli ci, którzy sądzili, że nie ma co liczyć na poprawę pogody. Tuż po krótkiej ulewie deszcz ustał, a na scenie pojawili się gospodarze dzisiejszej imprezy w osobach Zbigniew Jarecki Prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców, Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz trzej marszałkowie, którzy wzorem lat ubiegłych objęli dzisiejszą imprezę patronatem honorowym: Jan Zarębski I Marszałek Województwa Pomorskiego w latach 1999-2002, Jan Kozłowski Marszałek Województwa Pomorskiego w latach 2002-2010 oraz Mieczysław Struk obecny Marszałek Województwa Pomorskiego.

Wielkie malowanie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbyło się na Dworcu Integracyjnym w Kartuzach. Uczniowie tworzyli wizję Gminy w 2050 r. dzięki funduszom UE. Powstały dwa obrazy, które będą wisiały przy Dworcu przez 30 lat.

Muzeum Kaszubskie im. F. Tredera w Kartuzach zaprasza na NOC MUZEÓW pod patronatem Burmistrza Kartuz, 18 maja 2019 r. (sobota).

W Kartuzach tradycyjnie uczczono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy Kartuz, przedstawiciele szkół, organizacji społecznych, instytucji, lokalnych samorządów i parlamentu w osobie Posła na sejm Stanisława Lamczyka.