Szanowni Państwo, 27 kwietnia 2019 roku (sobota) o godz. 18.00 w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbędzie się wernisaż wystawy Historia jednej torebki. W programie otwarcie wystawy haftu złotogłowia Anny Prill, rozmowa z artystką oraz prezentacja samochodu Jaguar jakim podróżowali po Pomorzu książę William i księżna Kate.

Wielkanocne pisanki ozdobiły centrum Kartuz. To efekt warsztatów zorganizowanych przez Urząd Miejski w Kartuzach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w piątek 5 kwietnia.

W dniu 10 kwietnia 2019, Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał dwie umowy dotyczące ochrony obiektów znajdujących się w gminnej ewidencji ochrony zabytków. W myśl zawartych porozumień, w kartuskiej Kolegiacie renowacji zostaną poddane dwa obrazy, a w kościele parafialnym w Mirachowie renowacji zostanie poddany chór. 

Zrzeszenie Kaszubskie Oddział w Gdyni, Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają 3 kwietnia 2019 roku na uroczystości związane z patronem kartuskiego Muzeum Kaszubskiego, Franciszkiem Trederem.

Czy pamiętają Państwo stary zielony kartuski zegar, który wiele, wiele lat wisiał przy zakładzie zegarmistrzowskim Państwa Skwierawskich przy ul. Kościuszki w Kartuzach? Oto on, w nowej odsłonie!