Będą słodycze, będzie muzyka, będzie wspólna zabawa. Taką obietnicę złożył Święty Mikołaj, który 6. grudnia zamierza przyjechać także do Kartuz. Szansę na spotkanie z magicznym gościem, będzie wówczas miało każde dziecko.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego 2019. Wszystkiego najlepszego!

W pierwszych dniach grudnia w czterech pomorskich miastach odbędą się przedpremierowe pokazy filmu dokumentalnego "Wieś sprawiedliwych. Świadkowie".

11 listopada w Kartuzach odbyły się uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Więcej informacji wkrótce.

Burmistrz Kartuz zaprasza do udziału w Kartuskim Jarmarku Świątecznym. Wystawcy powinni przygotować stoiska z produktami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia, zwłaszcza tradycyjnymi produktami, wyrobami rękodzieła artystycznego, świątecznymi stroikami itp. Tegoroczny Jarmark zaplanowany został w dniach 13 – 22 grudnia na Rynku w Kartuzach.

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, zaprasza na debatę oświatową "Jak kształcić w dobie automatyzacji, cyfryzacji i sztucznej inteligencji". Szczegóły poniżej.

Transmisja obrad Rady Miejskiej w Kartuzach