W piękną, słoneczną niedzielę, 22 września 2019r. - w ostatnim dniu kalendarzowego lata w Kartuzach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Na tę uroczystość z podziękowaniami za plony i rolniczy trud przybyło wielu wspaniałych gości z pomorskich gmin i powiatów.

Przed nami Dożynki Województwa Pomorskiego w Parku im. Solidarności w Kartuzach. Rozpoczęcie uroczystą mszą świętą, następnie korowód przejdzie do Parku, aby dokonać ceremoniału dożynkowego. Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia.

Za nami Kartuskie Dożynki Gminne 2019! Starostowie dożynek, Dorota i Zbigniew Walaszkowscy, przekazali dożynkowy bochen chleba na ręce Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.

Zapraszamy na Kartuskie Dożynki Gminne, czyli święto wszystkich rolników. Rozpoczniemy mszą świętą w Kolegiacie Kartuskiej o godzinie 13:30. Kwadrans przed godz. 15:00 nastąpi powitanie gości i mieszkańców oraz przekazanie władzom Gminy bochna chleba przez starostów dożynek. Pozostałe informacje na plakacie. Do zobaczenia!

Za nami Truskawkobranie 2019. Gwiazdami sobotniego wieczoru na Złotej Górze byli Roksana Węgiel oraz Grzegorz Hyży. Więcej informacji niebawem.

Przed nami kolejny Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Do zobaczenia z Muzeum Kaszubskim już 13 lipca. Szczegóły na plakacie poniżej.