W pierwszych dniach grudnia w czterech pomorskich miastach odbędą się przedpremierowe pokazy filmu dokumentalnego "Wieś sprawiedliwych. Świadkowie".

Burmistrz Kartuz, Galeria Refektarz oraz Kartuskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Zaduszki Jazzowe 2019. Szczegóły na pasku poniżej. Do zobaczenia!


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC" będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych". Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy".

Tekst: www.mareknapiorkowski.com

Więcej informacji: tutaj.

Video: zobacz.

Hipokamp: przeczytaj.W piękną, słoneczną niedzielę, 22 września 2019r. - w ostatnim dniu kalendarzowego lata w Kartuzach odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. Na tę uroczystość z podziękowaniami za plony i rolniczy trud przybyło wielu wspaniałych gości z pomorskich gmin i powiatów.

Przed nami Dożynki Województwa Pomorskiego w Parku im. Solidarności w Kartuzach. Rozpoczęcie uroczystą mszą świętą, następnie korowód przejdzie do Parku, aby dokonać ceremoniału dożynkowego. Szczegóły na plakacie. Do zobaczenia.

Za nami Kartuskie Dożynki Gminne 2019! Starostowie dożynek, Dorota i Zbigniew Walaszkowscy, przekazali dożynkowy bochen chleba na ręce Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.

Zapraszamy na Kartuskie Dożynki Gminne, czyli święto wszystkich rolników. Rozpoczniemy mszą świętą w Kolegiacie Kartuskiej o godzinie 13:30. Kwadrans przed godz. 15:00 nastąpi powitanie gości i mieszkańców oraz przekazanie władzom Gminy bochna chleba przez starostów dożynek. Pozostałe informacje na plakacie. Do zobaczenia!