Dokładnie tydzień temu, w sobotę 8 lutego, przypadała setna rocznica wizyty w Kartuzach Generała Józefa Hallera. Z tej okazji na kartuskim Rynku odbyły się skromne uroczystości.

Przed nami Jazz Bass Days 2020. To ważne wydarzenie muzyczne, które w Kartuzach kolejny raz zostanie zorganizowane z inicjatywy Piotra Lemańczyka, potrwa - jak w latach ubiegłych - dwa dni, tym razem odbędzie się 28 i 29 lutego. W stolicy Kaszub dzięki Gminie Kartuzy zagrają wspaniali artyści, m.in. Aga Zaryan i Krystyna Stańko. Zaproszenia są już do nabycia w Kartuskim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia!

Kartuski 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Kartuskim Centrum Kultury, gdzie na gości czekały do zlicytowania atrakcyjne przedmioty od obrazów, gadżetów z autografami sportowców, orkiestrowych upominków, słodkich upominków, instrumentów muzycznych, specjalnych koszów z kaszubskimi wędlinami aż po... rejs statkiem Zawisza Czarny! 

Jarmark Świąteczny w Kartuzach w tym roku odbywał się od 13. do 22. grudnia. W tych dniach kartuski rynek zatętnił życiem: zrobiło się bardzo świątecznie, klimatycznie nastrojowo oraz kolorowo. Szkoda tylko że zabrakło jednego z atrybutów zimy śniegu...

W pierwszych dniach grudnia w czterech pomorskich miastach odbędą się przedpremierowe pokazy filmu dokumentalnego "Wieś sprawiedliwych. Świadkowie".

Burmistrz Kartuz, Galeria Refektarz oraz Kartuskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na Zaduszki Jazzowe 2019. Szczegóły na pasku poniżej. Do zobaczenia!


Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - jedenastokrotnie nominowany, a w 2019 wyróżniony statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC" będący, zdaniem kapituły, „muzycznym pomostem pomiędzy Warszawą i Nowym Jorkiem, niepodważalnym dowodem, że muzyka nie granic gatunkowych i geograficznych". Samego Artystę jury doceniło za „podziwiany od lat wyjątkowy kunszt wykonawczy".

Tekst: www.mareknapiorkowski.com

Więcej informacji: tutaj.

Video: zobacz.

Hipokamp: przeczytaj.