Informujemy z przykrością, że w tym roku z powodu obecnej sytuacji w kraju spowodowanej epidemią nie odbędą się Truskawkobranie oraz Blues w Leśniczówce. Przełożone zostały na późniejszy termin obchody 25-lecia partnerstwa miast Kartuzy i Duderstadt. Warto dodać, że nie odbędą się także biegi z cyklu "Kaszuby Biegają" zaplanowane na 25 kwietnia w Kartuzach.

Dokładnie tydzień temu, w sobotę 8 lutego, przypadała setna rocznica wizyty w Kartuzach Generała Józefa Hallera. Z tej okazji na kartuskim Rynku odbyły się skromne uroczystości.

Przed nami Jazz Bass Days 2020. To ważne wydarzenie muzyczne, które w Kartuzach kolejny raz zostanie zorganizowane z inicjatywy Piotra Lemańczyka, potrwa - jak w latach ubiegłych - dwa dni, tym razem odbędzie się 28 i 29 lutego. W stolicy Kaszub dzięki Gminie Kartuzy zagrają wspaniali artyści, m.in. Aga Zaryan i Krystyna Stańko. Zaproszenia są już do nabycia w Kartuskim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia!

Kartuski 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Kartuskim Centrum Kultury, gdzie na gości czekały do zlicytowania atrakcyjne przedmioty od obrazów, gadżetów z autografami sportowców, orkiestrowych upominków, słodkich upominków, instrumentów muzycznych, specjalnych koszów z kaszubskimi wędlinami aż po... rejs statkiem Zawisza Czarny! 

Jarmark Świąteczny w Kartuzach w tym roku odbywał się od 13. do 22. grudnia. W tych dniach kartuski rynek zatętnił życiem: zrobiło się bardzo świątecznie, klimatycznie nastrojowo oraz kolorowo. Szkoda tylko że zabrakło jednego z atrybutów zimy śniegu...

W pierwszych dniach grudnia w czterech pomorskich miastach odbędą się przedpremierowe pokazy filmu dokumentalnego "Wieś sprawiedliwych. Świadkowie".