Dzisiaj zakończył się Kartuski Jarmark Świąteczny. Szczególnie mocno chcemy podziękować wystawcom, którzy niezależnie od pogody dzielnie trwali na swoich stanowiskach przez ostatnie 10 dni.

Do Kartuz, Stolicy Kaszub, 6 grudnia także zawitał Święty Mikołaj. Spotkał się on z dziećmi w Kartuskim Centrum Kultury, następnie odbyło się uroczyste zapalenie choinki w parku przy Kolegiacie Kartuskiej. Nie zabrakło ważnych w Naszej Gminie osób, lecz tego dnia najważniejsze były dzieci, które cieszyły się z tego, że otrzymały prezenty. Mikołaj spisał się na medal. Do zobaczenia za rok! Organizacja: Kartuskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Miłośników Kartuz.

W niedzielne popołudnie, 7 października 20018, Kartuzy odwiedziła rodzina Treflików zapraszając dzieci do wspólnej zabawy. Chłodna aura pogodowa wręcz zmuszała do ruchu i wspólnej rozgrzewki. 

Złota Góra gościła przez minione trzy tygodnie artystów z Polski i nie tylko. Powstały piękne prace w kamieniu, o niewątpliwie dużej wartości artystycznej. Niedługo uszlachetnią one swoją obecnością kilka miejsc w Kartuzach - pojawią się w przestrzeni publicznej. Plener został zorganizowany dzięki Marcinowi Plichcie, nowemu dyrektorowi Galerii Refektarz w Kartuzach. Dziękujemy! Współorganizator: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Do zobaczenia za rok! Więcej informacji w poniedziałek.

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu II Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku. Bedzie ciekawie! Do zobaczenia!

Za nami dożynki gminne, zorganizowane - jak co roku - przez Kartuskie Centrum Kultury. Impreza była wielkim świętem wszystkich rolników. Rozpoczęła się tradycyjnie mszą św., następnie korowód dożynkowy przeszedł do Parki im. "Solidarności". Tam starostowie, Iwona i Paweł Serkowscy z Borowa, przekazali Burmistrzowi Kartuz symboliczny bochen chleba. Nie zabrakło pięknych kołaczy i wieńców, które rywalizowały o miano najlepszych w tym roku. Najpiękniejszym wieńcem okazał się ten stworzony przez mieszkańców Mezowa, zaś najlepszy kołacz upiekli mieszkańcy Smętowa Chmieleńskiego. Na scenie trwały koncerty, na placu w Parku odbywał się turniej sołectw. Zapraszamy ponownie za rok. Zdjęcia poniżej!