W Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie i Sulęczynie zbierano datki na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas w ramach akcji społecznej Pola Nadziei. Symbolem akcji jest żonkil. Pola Nadziei, zainaugurowane w 1989 roku, wspierają polskie hospicja. Oprócz zbiórek pieniędzy odbywają się spotkania, prelekcje, happeningi i konkursy.

W niedzielę 22 kwietnia w Kartuzach, Somoninie, Sierakowicach i Sulęczynie wolontariusze przeprowadzali zbiórki pieniędzy na rzecz Kartuskiego Hospicjum Domowego Caritas.

Koordynatorem przedsięwzięcia był ks. Łukasz Delewski z parafii św. Wojciecha w Kartuzach. Oprócz zbiórek pieniędzy w Kartuzach przy ZSO nr 2 odbył się także festyn, a w Sierakowicach specjalny koncert Zespołu Śpiewu Tradycyjnego.

Swój sezon rozpoczęli motocykliści, którzy tłumnie uczestniczyli w specjalnych przejazdach i pokazach. Swój kunszt rycerski zaprezentowało Starogardzkie Bractwo Rycerskie, dzięki któremu można było poznać zwyczaje i sposoby życia mieszkańców średniowiecza oraz spróbować walki na miecze.

Nie brakowało także sportowych emocji, których dostarczało zarówno bractwo rycerskie, jak i nauczyciele wychowania fizycznego z ZSO nr 2 w Kartuzach. Sporo emocji, zwłaszcza wśród najmłodszych, wzbudzał specjalny pokaz pracy strażaków i policjantów.

Uczestnicy festynu mogli także skorzystać z wielu innych atrakcji, wśród których były dmuchane zamki, smaczne wypieki kół gospodyń wiejskich, grill i napoje. Do akcji włączył się także Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, który wsparł akcję poprzez sprzedaż wyrobów rękodzielniczych przygotowanych przez podopiecznych kartuskiego ośrodka.

20180422_008_pola-nadziei
20180422_019_pola-nadziei
20180422_026_pola-nadziei
20180422_031_pola-nadziei
20180422_034_pola-nadziei
20180422_039_pola-nadziei
20180422_041_pola-nadziei
20180422_042_pola-nadziei
20180422_045_pola-nadziei
20180422_047_pola-nadziei
20180422_049_pola-nadziei
20180422_052_pola-nadziei
20180422_055_pola-nadziei
20180422_057_pola-nadziei

Skrót pozostałych informacji

Spacery po Kartuzach. Zapraszamy!

Za nami kolejne spotkania, które jeszcze przez cały sierpień będą się odbywały w ramach Letnich spacerów po Kartuzach, II edycja.

Trwa realizacja ogromnej inwestycji kanalizacyjnej

W Kartuzach trwa właśnie realizacja inwestycji pn. Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu. Najlepiej widać

Ruszyła budowa Promenady nad J. Klasztornym Małym

Rozpoczęła się już realizacja inwestycji pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach, etap II.

Chester Burke Jr. & Company. Koncert specjalny

Chester Burke Jr. & Company wystąpią już w środę 15 sierpnia w Parku im. "Solidarności". To będzie prawdziwa muzyczna i duchowa uczta w wykonaniu amerykańskiego chóru gospel. Największe…

15. szansa na wygraną w konkursie

Po krótkiej przerwie powracamy z naszym konkursem "Detale Kartuz". Do wygrania nagroda Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Kto pierwszy, ten lepszy!

GoldHill Festival za nami. To była udana impreza

Za nami druga edycja GoldHill Festival 2018. Scena na Złotej Górze, podobnie jak rok temu, przyciągnęła fanów muzyki klubowej. Więcej informacji wkrótce.

O sole mio - na zakończenie koncertu w Kolegiacie

W tę niedzielę, kiedy na kartuskim Rynku rozbrzmiewały włoskie klimaty, artyści kwartetu Arte Con Brio drugim bisem zakończyli koncert jednym z najbardziej znanych włoskich utworów…

Słoneczna Italia... na kartuskim Rynku

Iście włosko zrobiło się w niedzielne popołudnie 5 sierpnia na kartuskim Rynku. Ciao Bambina, O sole mio, Cantare i wiele innych tych starszych i tych współczesnych włoskich przebojów…

Wyburzamy starą rampę. W jej miejscu powstaną nowoczesne przystanki

Trwa właśnie wyburzanie starej rampy kolejowej, która znajduje się tuż obok kartuskiego Dworca Integracyjnego.
Wkrótce w tym samym miejscu powstaną nowoczesne przystanki autobusowe.
Idea…

ENEJ w świetnej formie - nie tylko na scenie!

Mamy jeszcze w pamięci znakomity koncert zespołu ENEJ (w miniony weekend podczas Jarmarku Kaszubskiego), lecz musimy wiedzieć, że ENEJ to także... znakomici piłkarze! Gdyby to wcześniej…

Inwestujemy w sołectwach. 1,25 mln na drogi gminne

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych.
Za nieco ponad 1 milion 250 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw.
Inwestycje…

Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców 2018 (III edycja)

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Zaproponuj zmiany! Wielu już skorzystało! Biuro Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kartuzach jako organizator Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców –