W sobotę 23 marca odbędzie się XVI Dzień Jedności Kaszubów. W tym roku zaprasza Żukowo!

Dla mieszkańców Gminy Kartuzy zapewniamy bezpłatny transport autokarami! Zapraszamy do zgłaszania chętnych z podaniem ilości osób oraz telefonicznego numeru kontaktowego. w zależności od ilości zgłoszeń zapewnimy odpowiednią ilość autokarów.

Planujemy odjazd autokarów sprzed budynku Urzędu Miejskiego (ul. Hallera 1) około godz. 9:15. Planowany przyjazd - godz. 16:50 (odjazd z Żukowa - godz. 16:15).

  

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie i elektronicznie. Chętnych uczestników DJK 2019 prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Kartuzach pod nr telefonu 586 945 218 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem imienia oraz numeru telefonu kontaktowego.

Na zgłoszenia czekamy do 21 marca.

   

DODATKOWE INFORMACJE

Jak zapewniają organizatorzy i tegoroczni gospodarze na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji. Tradycyjnym punktem programu jest wspólne granie z kolejną próbą bicia rekordu ilości uczestników w jednoczesnej grze na akordeonach.
Imprezie towarzyszyć będzie również: kiermasz twórców ludowych, wystawy rękodzieła, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, występy regionalnych zespołów oraz liczne atrakcje dla dzieci. Natomiast w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie rozegrany zostanie turniej gry w „Baśkę”.

Więcej na http://www.kaszubi.pl/wydarzenia/wydarzenie/id/1748