Niespełna dwa tygodnie temu mieliśmy okazję osobiście uczestniczyć w dwudniowym święcie jazzu w Kartuzach. Doroczny cykl Kartuzy Jazz Bass Days przyciągnął ogromną liczbę fanów. Niemal tradycja jest już, że ''kartuskie święto jazzu'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

Właśnie zakończył się drugi dzień Kartuzy Jazz Bass Days 2019. Tak ogromnego zainteresowania nie spodziewaliśmy się! Tego dnia na sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury zabrakło miejsc za co możemy jedynie serdecznie przeprosić. 

Za nami pierwszy dzień. Ze względu na żałobę narodową po śmierci Jana Olszewskiego o godz. 19:00, a nie jak planowaliśmy o 18:30 rozpoczął się pierwszy z cyklu koncertów Kartuzy Jazz Bass Days. Tradycyjne ''święto jazzu w Kartuzach'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

W sobotę, 3 listopada w sali Kartuskiego Centrum Kultury odbył się koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe. Świetne skomponowana muzyka do tekstów wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny stanowiły niewątpliwy atut tego wieczoru.  

Koncert muzyki gospel odbył się wczoraj w Parki im. "Solidarności". Gościliśmy muzyków z Waszyngtonu, którym serdecznie dziękujemy za niezwykłe chwile.

Zakończył się 36. Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpili - na zakończenie Festiwalu - Jan Bokszczanin (organista, pedagog), Anna Lubańska (mezzosopran) oraz Karol Lipiński-Brańka (skrzypce). Do zobaczenia za rok!