W sobotę, 3 listopada w sali Kartuskiego Centrum Kultury odbył się koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe. Świetne skomponowana muzyka do tekstów wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny stanowiły niewątpliwy atut tego wieczoru.  

Koncert muzyki gospel odbył się wczoraj w Parki im. "Solidarności". Gościliśmy muzyków z Waszyngtonu, którym serdecznie dziękujemy za niezwykłe chwile.

Zakończył się 36. Kartuski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpili - na zakończenie Festiwalu - Jan Bokszczanin (organista, pedagog), Anna Lubańska (mezzosopran) oraz Karol Lipiński-Brańka (skrzypce). Do zobaczenia za rok!

Chester Burke Jr. & Company wystąpią już w środę 15 sierpnia w Parku im. "Solidarności". To będzie prawdziwa muzyczna i duchowa uczta w wykonaniu amerykańskiego chóru gospel. Największe hity Boney M. usłyszymy już w w niedzielę 19 sierpnia na Rynku w Kartuzach. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia!

W tę niedzielę, kiedy na kartuskim Rynku rozbrzmiewały włoskie klimaty, artyści kwartetu Arte Con Brio drugim bisem zakończyli koncert jednym z najbardziej znanych włoskich utworów muzycznych "O sole mio". Ale oczywiście to nie jedyny utwór muzyki klasycznej tego wieczoru. Muzycy w składzie Krystyna Prystasz (I skrzypce), Marcin Pawelczyk (II skrzypce), Mirosław Przybył (altówka) i Agata Jarecka (wiolonczela) zagrali m.in. fragmenty Czterech pór roku Vivaldiego, Sonatę Telemana czy Divertimento Mozarta. 

Iście włosko zrobiło się w niedzielne popołudnie 5 sierpnia na kartuskim Rynku. Ciao Bambina, O sole mio, Cantare i wiele innych tych starszych i tych współczesnych włoskich przebojów można było podziwiać dzisiejszego popołudnia. W muzyczną podróż na Półwysep Apeniński do słonecznych Włoch zabrał nas Marco Bocchino.