Zapraszamy na Jazz Bass Days do Kartuskiego Centrum Kultury już 17 i 18 lutego. Bilety do nabycia w sekretariacie KCK w cenach 15 (dzień I) lub 20 zł (dzień II). W programie występy takich artystów jak Trzaska, Jacobson, Gąsiorek Trio, Pilichowski Quartet, Jerzy Małek, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron oraz Dorota Miśkiewicz z zespołem.

W dniach 17-18 lutego (sobota i niedziela) scenę Kartuskiego Centrum Kultury obejmą we władanie muzycy jazzowi. Pod patronatem Burmistrza Kartuz Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, z inicjatywy Piotra Lemańczyka, w Kartuzach odbędzie się jubileuszowa V edycja festiwalu Kartuzy Jazz Bass Days.


Celem tego przedsięwzięcia jest prezentacja wartościowych projektów jazzowych, które powstają na terenie naszego kraju. Kartuski festiwal charakteryzuje przede wszystkim wysoka jakość, autentyczność i oryginalność prezentowanej muzyki.


Polski rynek muzyczny nasycony komercją spycha wartościowsze projekty na marginalny plan, tym samym powoduje utrudnienia w dostępie do nich. Piotr Lemańczyk uważa, że w tej sytuacji tym bardziej warto zaprezentować i przybliżyć mieszkańcom Kartuz muzykę różnorodną, ambitną i piękną, która ostatnio nie ma możliwości goszczenia w głównym nurcie mediów.  I jak cudownie o muzyce powiedział  Claude Debussy, "(…) niech prowadzi nas do krainy wyobraźni, czyli takiej, której nikt na mapie nie znajdzie".


Podczas V edycji Kartuzy Jazz Bass Days 2018 wystąpią Trzaska, Jacobson, Gąsiorek Trio, Pilichowski Quartet, Jerzy Małek, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron oraz Dorota Miśkiewicz z zespołem.


Prowadzenie Przemek Dyakowski. Początek koncertów godz. 18.30. Bilety na pierwszy dzień w cenie 15 zł/os. Bilety na drugi dzień w cenie 20 zł/os. Do nabycia w sekretariacie Kartuskiego Centrum Kultury, ul. Klasztorna 1, tel. 58 681 29 39.