Przed nami Jazz Bass Days 2019. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na plakacie, poniżej. Tamże również informacja o biletach, które są do nabycia w sekretariacie Kartuskiego Centrum Kultury.

Inicjatorem wydarzenia, organizowanego w Stolicy Kaszub już po raz szósty, jest Piotr Lemańczyk, mieszkaniec Kartuz, basista jazzowym. Zaprasza on na Jazz Bass Days 2019 wspólnie z Mieczysławem Grzegorzem Gołuńskim, Burmistrzem Kartuz oraz Aleksandrą Macioborską-Pytką, Dyrektorem Kartuskiego Centrum Kultury.
  
 
 

Piotr Lemańczyk
jest uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III /USA/, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt, które otrzymały znakomite recenzje w takich magazynach jak Down Beat, JazzTimes, Jazz Forum.

Jest laureatem konkursów jazzowych: Jazz Juniors 95´ i 96´ w Krakowie, gdzie został nagrodzony za indywidualność, kompozycje oraz jako najlepszy instrumentalista. Jazz nad Odrą 96´ - nagroda za kompozycje oraz Pomorska Jesień Jazzowa 96´, gdzie otrzymał "Złoty Klucz do Kariery". Jest członkiem wielu czołowych polskich zespołów jazzowych oraz jedynym europejczykiem amerykańskiego zespołu BEATLEJAZZ. Ponadto brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej takimi jak: Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Maciej Sikała, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Jacek Kochan, Kazimierz Jonkisz, Wojciech Staroniewicz, Krystyna Stańko, Sławek Jaskułke i innymi.

Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAY´S.