Za nami pierwszy dzień. Ze względu na żałobę narodową po śmierci Jana Olszewskiego o godz. 19:00, a nie jak planowaliśmy o 18:30 rozpoczął się pierwszy z cyklu koncertów Kartuzy Jazz Bass Days. Tradycyjne ''święto jazzu w Kartuzach'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.


 

 

W pierwszym z koncertów na scenie zagościł Marita Albán Juárez Quartet w sładzie Marita Albán Juárez, Dominik Wania, Andrzej Święs i José Manuel Juárez. Zespół promował utwory ze swojej ostatniej płyty, która brew opinii wielu sceptyków odniosła ogromny sukces - zwłaszcza w Hiszpanii. Świetne kompozycje i do tego przepiękne brzmienie głosu Marity sprawiało, że utwory nabierały wyjątkowego klimatu.

Po krótkiej przerwie, podczas której serwowana była kawa i ciastko na scenie pojawił się kolejny gość: Maciej Obara Quartet w składzie: Maciej Obara, Dominik Wania, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz. I tym razem artyści promowali swą ostatnią płytę, która w świecie jazzu szybko zdobyła uznanie.

 

W foyer, prócz kawy można również nabyć płyty oraz pamiątkowe koszulki Kartuzy Jazz Bass Days. Jutro drugi dzień koncertów, na które zapraszamy już planowo na godz. 18:30.