Właśnie zakończył się drugi dzień Kartuzy Jazz Bass Days 2019. Tak ogromnego zainteresowania nie spodziewaliśmy się! Tego dnia na sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury zabrakło miejsc za co możemy jedynie serdecznie przeprosić. 

Tradycyjnie, zebranych gości, wśród których wraz z mężem była obecna Sylwia Biankowska Zastępca Burmistrza Kartuz, przywitał znakomity saksofonista jazzowy, ale także pianista, prezenter radiowy: Przemek Dyakowski.

Chwilę później scenę KCK wypełnili muzycy w składzie: Emil Miszk, Kuba Więcek, Piotr Chęcki, Paweł Niewiadomski, Michał Zieńkowski, Szymon Burnos, Konrad Żołnierek i Sławek Koryzno czyli formacja bardziej znana pod nazwą: EMIL MISZK AND THE SONIC SYNDICATE. Artyści zagrali własne utwory ze swej ostatniej płyty, która cieszy się na polskim rynku ogromnym zainteresowaniem.

Po krótkiej przerwie nadszedł czas na finał - czyli projekt Krzesimir Dębski /MAP. I tu, wśród artystów pojawiły się znane kartuskiej publiczności twarze, ale za to w kolejnym, nowym i bardzo interesującym projekcie. MAP czyli Marcin Wądołowski, Adam Czerwiński i Piotr Lemańczyk (pomysłodawca, inicjator i organizator cyklu Kartuzy Jazz Bass Days) wspólnie z muzykiem, kompozytorem, dyrygentem Krzesimirem Dębskim promowali swoją najnowszą bo wydaną kilka dni temu płytę. Występ ostatniego kwartetu jazzowego został przyjęty owacyjnie. Niezwykle ciekawe kompozycje, bardzo różnorodne, przepełnione barwnością zachwycały zarówno tych bardziej jak i mniej wymagających. Wielkie brawa dla artystów i do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

UWAGA! Dla tych co nie mogli być osobiście oraz tych, którzy chcą jeszcze raz przeżyć te wspaniałe chwile już teraz zapraszamy na relację filmową z kartuskiego, dwudniowego festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAYS, którą wkrótce opublikujemy na naszym kanale YouTube: www.kartuzy.tv