Niespełna dwa tygodnie temu mieliśmy okazję osobiście uczestniczyć w dwudniowym święcie jazzu w Kartuzach. Doroczny cykl Kartuzy Jazz Bass Days przyciągnął ogromną liczbę fanów. Niemal tradycja jest już, że ''kartuskie święto jazzu'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

Podczas dwóch koncertów wystąpiły cztery zespoły. W pierwszym z nich na scenie zagościł Marita Albán Juárez Quartet w składzie Marita Albán Juárez, Dominik Wania, Andrzej Święs i José Manuel Juárez. Zespół promował utwory ze swojej ostatniej płyty, która brew opinii wielu sceptyków odniosła ogromny sukces - zwłaszcza w Hiszpanii. Świetne kompozycje i do tego przepiękne brzmienie głosu Marity sprawiało, że utwory nabierały wyjątkowego klimatu.

Drugim z gości był Maciej Obara Quartet w składzie: Maciej Obara, Dominik Wania, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz. I tym razem artyści promowali swą ostatnią płytę, która w świecie jazzu szybko zdobyła uznanie.

Trzecim z gości był zespół EMIL MISZK AND THE SONIC SYNDICATE w składzie: Emil Miszk, Kuba Więcek, Piotr Chęcki, Paweł Niewiadomski, Michał Zieńkowski, Szymon Burnos, Konrad Żołnierek i Sławek Koryzno promując swa ostatnią płytę, która cieszy się na polskim rynku ogromnym zainteresowaniem.

Ostatnim z gości był projekt Krzesimir Dębski /MAP. I tu, wśród artystów pojawiły się znane kartuskiej publiczności twarze, ale za to w kolejnym, nowym i bardzo interesującym projekcie. MAP czyli Marcin Wądołowski, Adam Czerwiński i Piotr Lemańczyk (pomysłodawca, inicjator i organizator cyklu Kartuzy Jazz Bass Days) wspólnie z muzykiem, kompozytorem, dyrygentem Krzesimirem Dębskim promowali swoją najnowszą bo wydaną kilka dni temu płytę. Występ ostatniego kwartetu jazzowego został przyjęty owacyjnie. Niezwykle ciekawe kompozycje, bardzo różnorodne, przepełnione barwnością zachwycały zarówno tych bardziej jak i mniej wymagających. Wielkie brawa dla artystów i do zobaczenia za rok!

Tymczasem zapraszamy na krótka relację filmową z Kartuzy Jazz Bass Days 2019 (www.kartuzy.tv):