W Kartuzach powstanie Centrum Sztuki Tańca, które skieruje swoją ofertę do wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i już zdobytych umiejętności tanecznych.

Pragniemy stworzyć w Kartuzach miejsce rzetelnej nauki, oceny oraz przygotowania scenicznego wszystkich uczestników. Nasz program szkoleniowy jest innowacyjny, oparty na indywidualnie opracowanej technice różnorodnych stylów tańca. Centrum prowadzone jest przez profesjonalną kadrę, pasjonatów i ludzi sztuki. Nasze osiągnięcia życiowe oraz sceniczne mają decydujący wpływ na poziom wiedzy jaką przekazujemy podopiecznymwyjaśniają inicjatorzy przedsięwzięcia w Kartuzach.

Centrum Sztuki Tańca jest dedykowane każdemu, bez względu na wiek i dotychczas zdobyte umiejętności. Ma to być miejsce dla osób pragnących tańczyć, trenować i miło spędzać czas.  Dodatkowo planowane są szkolenia nowych nauczycieli tańca oraz prowadzenie sekcji zawodniczych, grup tanecznych solistów, duetów i formacji tanecznych. Celem Centrum jest pełne przygotowanie uczniów do pokazów tanecznych, występów scenicznych oraz turniejów tanecznych, zarówno w Polsce jak i za granicą.


Twórcy szkoły pragną wyjść naprzeciw problemowi zagospodarowania czasu dzieciom i młodzieży w okresie wolnym od zajęć szkolnych. W tej kwestii planują zorganizować zajęcia taneczno-sportowe w ramach akcji Lato w mieście w okresie wakacji oraz Zima w mieście w okresie ferii zimowych.

Centrum Sztuki Tańca ma na celu szkolić i uczyć rzetelnie młodzież oraz dorosłych z Kartuz i okolic, jednak nie tylko. Organizatorzy przedsięwzięcia profesjonalizmem oraz dobrą duszą artystyczną chcą przyciągnąć dzieci, młodzież oraz dorosłych z całego Pomorza. Docelowo pragną stworzyć cykliczne projekty dedykowane wszystkim grupom wiekowym w podziale na początkujących, średniozaawansowanych, zaawansowanych oraz grupy zawodowe.

Pierwszy temat to Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne w opcji weekendowej (sobota/niedziela w godz. 9:00-20:00 z przerwą na posiłek i nocleg). Prowadzenie warsztatów: instruktorzy zapraszani z całej Polski oraz wewnętrzna kadra.

Drugi temat to Obozy taneczno-sportowe w okresie letnim oraz zimowym organizowane w formie wyjazdowej i stacjonarnej. Stacjonarne zajęcia dzienne z posiłkami, opieką medyczną, opieką instruktorską. Obozy wyjazdowe odbędą się w ośrodkach wypoczynkowych dostosowanych do potrzeb danej grupy treningowej. Baza noclegowa będzie posiadała zaplecze treningowe.

Trzeci temat to Cykliczny Turniej Taneczny zrzeszający tancerzy z całej Polski. Będą to dwudniowe imprezy opatrzone patronatem głównym. Turniej będzie prowadzony w podziale na poziom amatorski i zawodowy.

Wstępny  program zajęć:

Style taneczne

1. Funky Jazz
2. Modern - współczesny
3. Klasyka - podstawy baletu
4. Hip-hop
5. Jazz
7. Show Dance
8. Taniec z rekwizytem
9. Akrobatyka
10. Ruch sceniczny
11. Etiudy - aktorstwo
12. Inne formy taneczne
13. Cheerleaders

Treningi

1. Technika tańca
2. Koordynacja
3. Rozciąganie
4. Plastyka ciała
5. Trening kondycyjny - siłowy


Założycielami szkoły oraz jednocześnie osobami prowadzącymi zajęcia są:

Adam Łukowski

Tancerz , choreograf  teatralny,  musicalowy, telewizyjny, filmowy. Instruktor fitness nowoczesne formy gimnastyki, instruktor funky jazz, instruktor sportów siłowych.
Możliwość tworzenia choreografii do filmu, teledysków, pokazów mody, koncertów, targów, programów telewizyjnych i premier filmowych dała szanse poznania wielu wspaniałych tancerzy, aktorów, ludzi sceny, sztuki.

Sebastian Białobrzeski

Z tańcem związany od 1981 roku. Zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf, juror. Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny) na Wydziale Pedagogiki Tańca, gdzie uzyskał tytuł mgr. sztuki. W latach 1990-2009 był czynnym zawodowo tancerzem Opery Bałtyckiej.

Do zespołu dwóch choreografów/tancerzy dołączyła Anna Michalska

16 lat trenowała Gimnastykę Artystyczną, reprezentując Polskę na arenach międzynarodowych, m.in. trzykrotnie na Mistrzostwach Świata i trzykrotnie na Mistrzostwach Europy oraz wielokrotnie na Pucharach Świata (m.in. w Japonii, Portugalii, Rosji, Azerbejdżanie, Włoszech, Izraelu, Holandii, Niemczech, Grecji ). Reprezentantka Kadry Narodowej Polski w gimnastyce artystycznej w latach 2000-2009. Absolwentka AWFiS w Gdańsku. Od 7 lat pracuje jako nauczyciel Gimnastyki Artystycznej w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni. Tancerka Akrobatycznego Teatru Tańca „Mira Art”, finalistka IV edycji programu „Mam Talent”. Wraz z zespołem występowała dla Szejka Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Instruktorka Fitness i Pilates I i II stopnia.


Treningi/spotkania taneczne będą miały miejsce w Gimnazjum nr 1 (od 1 września w budynku tym będzie się mieściła także SP nr 1), ulica Piłsudskiego 10 w Kartuzach oraz w Kartuskim Centrum Kultury, ul. Klasztorna 1.

Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr tel. 570 500 365, za pomocą poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz bezpośrednio w dniu castingu do przedstawienia pt. Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków. Termin castingu będzie podany wkrótce.

O kosztach uczestnictwa w zajęciach można się dowiedzieć, dzwoniąc pod podany wyżej nr telefonu.

Zajęcia będą się odbywały minimum raz w tygodniu dla wszystkich grup początkujących. W miarę przybywania uczestników ilość treningów będzie wzrastać. Poziomy będą przydzielane w zależności od długości uczestnictwa w AS Dance Centrum Sztuki Tańca. Obowiązywać będą także egzaminy.

Projektem otwierającym całą inicjatywę przy wsparciu Burmistrza Kartuz jest casting do przedstawienia tanecznego dla dzieci pt. Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków. Muzyka do przedstawienia: Giacomo Rossini Leo Delibes, choreografia, scenariusz, reżyseria Adam Łukowski oraz Sebastian Białobrzeski. W przedstawieniu wezmą udział dzieci z castingu, uczęszczające na zajęcia As Dance Centrum Sztuki Tańca. Premiera przedstawienia odbędzie się w Kartuskim Centrum Kultury, będącym partnerem wydarzenia. Wstępna data premiery: kwiecień/maj 2018.


nadesłane 

Skrót pozostałych informacji

Nowa płyta stadionu w Stolicy Kaszub już wkrótce

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie…

Seniorzy z Energią w Staniszewie. Trwają zapisy!

Gmina Kartuzy wytypowała Staniszewo jako miejscowość, w której seniorzy będą mieli okazję przystąpić do bardzo ciekawego programu Grupy Energa. Start już 24 maja. Trwają zapisy.

Harmonogram prac na kartuskim deptaku

Od środy 16 maja do środy 23 maja będzie trwało wylewanie betonowej podbudowy na kartuskim deptaku. Niniejszym publikujemy harmonogram prac. W związku z realizacją inwestycji wystąpią

Ratujemy kolej dla Kaszub. Przejazd z Kokoszek

Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorska Kolej Metropolitalna SA i „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” zorganizowały 13 maja 2018 r. (niedziela) przejazd pociągiem specjalnym na trasie…

Majówka Kaszubskich Przedsiębiorców - Kartuzy 2018

W sobotnie popołudnie w Parku im. Solidarności w Kartuzach odbyła się Majówka Kaszubskich Przedsiębiorców. Imprezę przygotował Kaszubski Związek Pracodawców reprezentowany przez…

Spotkanie na koncercie w Kartuzach

Spotkanie to polska nazwa polsko-niemieckiego chóru z Berlina. Goście przybyli na kaszubską ziemię turystycznie i skorzystali z możliwości występu na scenie Kartuskiego Centrum Kultury.

Nowa książka Dariusza Dolatowskiego

„Kartuzy. Zarys dziejów gminy od czasów najdawniejszych do 1939 roku” to tytuł najnowszej książki Dariusza Dolatowskiego. Zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie z jej autorem…

Blanka Plichta zdobywczynią

Mieszkanka powiatu kartuskiego, Blanka Plichta z Chmielna została laureatką międzynarodowego festiwalu: XXVII International Music Dance Festival - May Note - Częstochowa 2018 w kategorii…

23 maja Punkt Paszportowy będzie czynny do 13:30

Uprzejmie informujemy, że w środę, 23 maja 2018 Terenowy Punkt Paszportowy w Kartuzach będzie czynny w godzinach 9:00 - 13:30. Aktualne godziny przyjęć interesantów podane są na stronie…

Wkrótce: konkursy na stanowiska dyrektorów

Burmistrz Kartuz informuje, że w dniu 21 maja 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kartuzach, ul. gen. J. Hallera 1, w sali 28 odbędą się konkursy na kandydatów na stanowisko dyrektora…

Zapaśnicy GKS Cartusii potwierdzają wysoką formę

Miniony weekend obfitował w wydarzenia sportowe. W Żukowie i Kostrzyniu nad Odrą startowali w ubiegłym weekendzie młodzi zapaśnicy klubu GKS Cartusia. Oba starty należały do bardzo…

Najsilniejsi ludzie Europy na kartuskim Rynku

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w minioną niedzielę, 6 maja na kartuskim Rynku spotkali się najsilniejsi ludzie z Austrii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Norwegii i Polski. W ostatniej chwili…