W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemiologicznego, Burmistrz Kartuz informuje, że  planowana na dzień 29 marca br. coroczna impreza „Kartëskô Skra” nie odbędzie się w zaplanowanym na 29 marca terminie

Tym razem w "śledzika", a nie jak w poprzednich latach w Tłusty Czwartek odbył się kolejny, dziesiąty Bal seniora w Kartuzach. To spotkanie, podobnie jak i spotkania seniorów w sołectwach gminy Kartuzy wspierane jest organizacyjnie i finansowo przez Burmistrza Kartuz.

W poniedziałek, 20. stycznia swoje 101. urodziny obchodziła pani Helena Konkel z Brodnicy Górnej. W dniu urodzin, dostojną jubilatkę odwiedzili Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński w towarzystwie Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pani Marioli Kulwikowskiej oraz pani Sołtys Brodnicy Górnej Barbary Kempy.

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, zaprasza na debatę oświatową "Jak kształcić w dobie automatyzacji, cyfryzacji i sztucznej inteligencji". Szczegóły poniżej.

W środę, 2. października 2019r. w sali Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie z dostojnymi Jubilatami - parami małżeńskimi, które w tym roku obchodzą swój Złoty Jubileusz - 50-lecia związku małżeńskiego.

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Polanicy-Zdroju podpisana została umowa o współpracy
z Kartuzami. W obradach wzięła udział delegacja kartuskich samorządowców,
przedstawicieli organizacji i instytucji. Inicjatywa partnerstwa zaistniała dzięki Towarzystwom
Miłośników Kartuz oraz Polanicy. Skorzystają na tym mieszkańcy, zwłaszcza młodzież,
co zobaczymy już w kolejnym roku. Tymczasem w Polanicy-Zdroju, w centrum miasta,
już znajduje się drogowskaz do Kartuz. Podobny stanie i u nas w 2020.