Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz Janina Kwiecień Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego byli honorowymi gośćmi IX Balu Seniora, który odbył się wczoraj w Kartuzach. To już po raz dziewiąty kartuscy seniorzy bawili się na dorocznym Balu Seniora.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. O Lechu Bądkowskim raz jeszcze, które odbędzie się w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach w czwartek 21 lutego 2019 r. o godzinie 18:00. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na plakacie poniżej.

Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z oferty Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach na czas ferii zimowych 2019. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia!

Dzisiaj w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się doroczne Noworoczne Spotkanie z Przedsiębiorcami, na które zapraszali Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz, Bogdan Łapa Starosta Kartuski oraz Zbigniew Jarecki Prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców

Jubileusz Złotych Godów w 2018 roku w gminie Kartuzy obchodzą 52 pary małżeńskie. Z tej okazji w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie, podczas którego Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz odznaczył dostojnych Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 16:00 na kartuskim Rynku odbyła się III Kaszubska Wigilia mieszkańców powiatu kartuskiego. Gospodarzami tego spotkania byli: Starosta Powiatu Kartuskiego, Burmistrz Kartuz oraz Rada Organizacji Pożytku Publicznego Powiatu Kartuskiego. Choć przez chwilę w ten chłodny i biały od śniegu dzień można było poczuć magię świąt.