Jubileusz Złotych Godów w 2018 roku w gminie Kartuzy obchodzą 52 pary małżeńskie. Z tej okazji w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie, podczas którego Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz odznaczył dostojnych Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W niedzielę, 16 grudnia o godz. 16:00 na kartuskim Rynku odbyła się III Kaszubska Wigilia mieszkańców powiatu kartuskiego. Gospodarzami tego spotkania byli: Starosta Powiatu Kartuskiego, Burmistrz Kartuz oraz Rada Organizacji Pożytku Publicznego Powiatu Kartuskiego. Choć przez chwilę w ten chłodny i biały od śniegu dzień można było poczuć magię świąt.

Burmistrz Kartuz zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na spotkanie przy choince zaprasza także Towarzystwo Miłośników Kartuz. Szczegóły poniżej. Do zobaczenia!

Na to pytanie w filmie Andrzeja Dudzińskiego zatytułowanego Okruchy pamięci. wspólnie z nauczycielem historii Ryszardem Leszkowskim odpowiedź próbowała znaleźć młodzież z I LO w Kartuzach. Póki co, pełną wersję filmu zobaczyć można tylko na specjalnych pokazach. Dzisiaj przedstawiamy fragmenty filmu. 

W niedzielę 7 października przy parkingu przy ul. Wzgórze Wolności odbyła się inscenizacja historyczna odtwarzająca IV Kartuski Batalion Obrony Narodowej. Inscenizację, na zaproszenie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach i Burmistrza Kartuz przygotowało i wykonało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Fort z okazji uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Za nami kolejne spotkania, które jeszcze przez cały sierpień będą się odbywały w ramach Letnich spacerów po Kartuzach, II edycja.