Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Polanicy-Zdroju podpisana została umowa o współpracy
z Kartuzami. W obradach wzięła udział delegacja kartuskich samorządowców,
przedstawicieli organizacji i instytucji. Inicjatywa partnerstwa zaistniała dzięki Towarzystwom
Miłośników Kartuz oraz Polanicy. Skorzystają na tym mieszkańcy, zwłaszcza młodzież,
co zobaczymy już w kolejnym roku. Tymczasem w Polanicy-Zdroju, w centrum miasta,
już znajduje się drogowskaz do Kartuz. Podobny stanie i u nas w 2020.

Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz oraz Janina Kwiecień Członek Zarządu Powiatu Kartuskiego byli honorowymi gośćmi IX Balu Seniora, który odbył się wczoraj w Kartuzach. To już po raz dziewiąty kartuscy seniorzy bawili się na dorocznym Balu Seniora.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu pt. O Lechu Bądkowskim raz jeszcze, które odbędzie się w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach w czwartek 21 lutego 2019 r. o godzinie 18:00. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdują się na plakacie poniżej.

Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania z oferty Muzeum Kaszubskiego im. F. Tredera w Kartuzach na czas ferii zimowych 2019. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia!

Dzisiaj w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się doroczne Noworoczne Spotkanie z Przedsiębiorcami, na które zapraszali Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz, Bogdan Łapa Starosta Kartuski oraz Zbigniew Jarecki Prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców

Jubileusz Złotych Godów w 2018 roku w gminie Kartuzy obchodzą 52 pary małżeńskie. Z tej okazji w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się spotkanie, podczas którego Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz odznaczył dostojnych Złotych Jubilatów Medalami Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.