XI Ogólnopolski Zjazd Bożen i Bożenn w Bożenkowie za nami. W tym roku organizowały go kaszubskie Bożenki, był to zjazd z „nutą kaszubską”.

Nie brakowało elementów rodem z naszych stron, takich jak  miś Bruno, proporczyki, piękne deseczki ze wzorem kaszubskim wykonane przez Bożenkę w Goręczyna.


Upominki te zostały przekazane na licytację organizowaną w Bożenkowie w „święto borowika”, a pieniążki uzyskane z licytacji wsparły potrzebujące dzieci.  Nie zabrakło także pięknych widoków z Kaszub, które Bożenki mogły podziwiać na rozwieszonych fotografiach.


Nie zabrakło też innych atrakcji, jak chociażby chrzest nowych Bożenek zwanych „Nowalijkami” , które – aby mogły wstąpić w szeregi Bożenek – w tym roku musiały się zmierzyć z zażywaniem tabaki. Poszło im świetnie i w nagrodę otrzymały apaszki ze wzorem kaszubskim.


Był jeszcze konkurs wiedzy o Kaszubach, wcale niełatwy, lecz przy nieznacznej pomocy kaszubskich Bożenek dziewczyny z Polski poradziły sobie świetnie. Oczywiście były nagrody.


Jak co roku, zgodnie z tradycją, organizatorki  obdarowały wszystkie Bożenki, jak również zaproszonych gości, między innymi Wójta Gminy Osielsko, Gospodarza Bożenkowa.


Kaszubskie Bożenki chcą  podziękować Panu Burmistrzowi Kartuz, Mieczysławowi  Grzegorzowi Gołuńskiemu, za wsparcie i przekazanie gadżetów , które posłużyły jako upominki i  nagrody w konkursach.


Zapraszamy wszystkie Bożenki, które chcą do nas dołączyć i pojechać z nami na XII Zjazd. Kontakt telefoniczny: 602 579 513.

Tekst i zdjęcia nadesłała Bożena Gniado z Kartuz.

bozeny (1)
bozeny (2)
bozeny (3)
bozeny (4)
bozeny (5)
bozeny (6)
bozeny (7)
bozeny (8)


Skrót pozostałych informacji

Uwaga, parking przy ul. Zamkowej czasowo zamknięty
Uprzejmie informujemy, że 3 grudnia 2018 r. rozpoczną się prace związane z budową zbiornika buforowego na terenie parkingu przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Sędzickiego.

Mieszkańcy beneficjentami kolejnych środków

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński, podpisał umowę na dofinansowanie projektu „Szukam… Znajduję… Pracuję… II”,

Budowa skateparku rozpoczęta

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa skateparku w Parku im. Solidarności w Stolicy Kaszub. To młodzież zdecydowała, jaki skatepark zbudujemy (wejdź).

Budowa stadionu już na ukończeniu

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie…

Dworzec Roku. Do końca głosowania tylko 2 dni

Dzisiejsza poranna akcja promocyjna na Dworcu Integracyjnym w Kartuzach zakończona pełnym sukcesem. Burmistrzowie Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Sylwia Biankowska zachęcali do głosowania…

Mieczysław Struk ponownie Marszałkiem Województwa Pomorskiego

Najserdeczniejsze gratulacje dla Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Dworzec Roku. 4 dni do końca głosowania

Z wielką przyjemnością informujemy, że kartuski Dworzec Integracyjny znalazł się wśród 10 najlepszych dworców w Polsce w konkursie pn. Dworzec Roku organizowanym przez Fundację ProKolej…

Szymon Sajnok wśród najlepszych sportowców 2018

Wychowanek sekcji kolarskiej GKS Cartusia Kartuzy Szymon Sajnok znalazł się w dostojnym gronie nominowanych do tytułu Sportowiec Roku Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Już po raz…

Ankieta. Diagnoza rozwoju Gminy Kartuzy

Gmina Kartuzy przystępuje do opracowania Strategii Rozwoju Gminy na lata 2019-2030, która będzie wyznacznikiem głównych celów i kierunków rozwoju Gminy w najbliższej przyszłości.

Nowy skatepark. Umowa już podpisana

Dzisiaj w gabinecie Burmistrza Kartuz została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji budowy skateparku w Parku im. Solidarności w Stolicy Kaszub. To młodzież zdecydowała, jaki skatepark…

Zgłoś przystań, pomost, stanicę

OGŁOSZENIE O NABORZE DO BAZY PRZYSTANI, POMOSTÓW I STANIC KAJAKOWYCH DZIAŁAJĄCYCH NA OBSZARZE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.

Bogdan Łapa wybrany Starostą Kartuskim

Rada Powiatu Kartuskiego dokonała dzisiaj wyboru nowego Starosty Kartuskiego, którym został p. Bogdan Łapa. Funkcję Wicestarosty obejmie p. Piotr Fikus. Przewodniczącym Rady Powiatu będzie…