XI Ogólnopolski Zjazd Bożen i Bożenn w Bożenkowie za nami. W tym roku organizowały go kaszubskie Bożenki, był to zjazd z „nutą kaszubską”.

Nie brakowało elementów rodem z naszych stron, takich jak  miś Bruno, proporczyki, piękne deseczki ze wzorem kaszubskim wykonane przez Bożenkę w Goręczyna.


Upominki te zostały przekazane na licytację organizowaną w Bożenkowie w „święto borowika”, a pieniążki uzyskane z licytacji wsparły potrzebujące dzieci.  Nie zabrakło także pięknych widoków z Kaszub, które Bożenki mogły podziwiać na rozwieszonych fotografiach.


Nie zabrakło też innych atrakcji, jak chociażby chrzest nowych Bożenek zwanych „Nowalijkami” , które – aby mogły wstąpić w szeregi Bożenek – w tym roku musiały się zmierzyć z zażywaniem tabaki. Poszło im świetnie i w nagrodę otrzymały apaszki ze wzorem kaszubskim.


Był jeszcze konkurs wiedzy o Kaszubach, wcale niełatwy, lecz przy nieznacznej pomocy kaszubskich Bożenek dziewczyny z Polski poradziły sobie świetnie. Oczywiście były nagrody.


Jak co roku, zgodnie z tradycją, organizatorki  obdarowały wszystkie Bożenki, jak również zaproszonych gości, między innymi Wójta Gminy Osielsko, Gospodarza Bożenkowa.


Kaszubskie Bożenki chcą  podziękować Panu Burmistrzowi Kartuz, Mieczysławowi  Grzegorzowi Gołuńskiemu, za wsparcie i przekazanie gadżetów , które posłużyły jako upominki i  nagrody w konkursach.


Zapraszamy wszystkie Bożenki, które chcą do nas dołączyć i pojechać z nami na XII Zjazd. Kontakt telefoniczny: 602 579 513.

Tekst i zdjęcia nadesłała Bożena Gniado z Kartuz.

bozeny (1)
bozeny (2)
bozeny (3)
bozeny (4)
bozeny (5)
bozeny (6)
bozeny (7)
bozeny (8)