Dzisiaj w sali bankietowej Gościńca Kaszubskiego odbyło się doroczne Noworoczne Spotkanie z Przedsiębiorcami, na które zapraszali Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz, Bogdan Łapa Starosta Kartuski oraz Zbigniew Jarecki Prezes Kaszubskiego Związku Pracodawców

 

 

 

Noworoczne spotkanie z przedsiębiorcami już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Gminy Kartuzy. Jest wspaniałą okazją do podzielenia się z przedsiębiorcami informacjami na temat stanu inwestycji bieżących oraz planowanych, a także osiągnięć samorządów gminy i powiatu, ale nie tylko.

Tego typu spotkania to także wspaniałą okazją do zaprezentowania nowych ofert czy rozwiązań dla biznesu. Nowe możliwości inwestycyjne na terenach uzbrojonych w nowoczesną infrastrukturę przybliżyli przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a bardzo ważny w ostatnim czasie aspekt zatrudniania w polskich firmach cudzoziemców w oparciu o nowo obowiązujące przepisy omówiła pani Monika Ziółkowska Prezes firmy Personal Expert.

Oczywiście równie ważne dla kartuskich przedsiębiorców są informacje o stanie bieżących inwestycji oraz najbliższych planach gminy, powiatu i województwa pomorskiego. Niezwykle ważnym ogniwem pomiędzy samorządami i pracodawcami są organizacje pośredniczące jak Kaszubski Związek Pracodawców, którego osiągnięcia i ostatnie działania przedstawił Prezes - Zbigniew Jarecki.