We wtorek 17 września 2019 w Kartuzach odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej oraz Dnia Weterana Walki o Niepodległość.

Franciszek Kwidziński, Honorowy Obywatel Kartuz, odszedł do Wieczności przy akompaniamencie kaszubskich pieśni. To był uroczysty i piękny pogrzeb.

Dzisiaj w Kartuzach miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego budowy hospicjum w Kartuzach. Więcej informacji jutro.

W Kartuzach tradycyjnie uczczono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy Kartuz, przedstawiciele szkół, organizacji społecznych, instytucji, lokalnych samorządów i parlamentu w osobie Posła na sejm Stanisława Lamczyka.

Zrzeszenie Kaszubskie Oddział w Gdyni, Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach oraz Kaszubskie Forum Kultury zapraszają 3 kwietnia 2019 roku na uroczystości związane z patronem kartuskiego Muzeum Kaszubskiego, Franciszkiem Trederem.

W ramach V Kartuskich Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszamy na okolicznościowe spotkania, prezentacje, prelekcje i zawody sportowe.