Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, został laureatem Perły Kaszub (nagrody starosty kartuskiego) za zaangażowanie i realizację gminnych inwestycji, w szczególności tych związanych z rewitalizacją Kartuz. List gratulacyjny otrzymało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.

Nagrodzeni w miniony piątek przez starostę kartuskiego


Listy gratulacyjne:

Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Kartuzy im. dra Aleksandra Majkowskiego, Małgorzata Szadkowska, Zbigniew Satke
z okazji 90-lecia działalności za nieustanne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku dla drugiego człowieka;

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
z okazji 70-lecia działalności, dyrektor Barbarę Kąkol za aktywne działania promujące kulturę, tradycję i tożsamość kaszubską wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Stolicę Kaszub i Pomorze;

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, dyrektor Marian Kowalewski
z okazji 50-lecia działalności za wieloletnie tworzenie i realizację projektów oraz przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych na rzecz lokalnej społeczności a także za promowanie wartości kaszubskich wśród turystów wypoczywających na terenie Szwajcarii Kaszubskiej.


Wyróżnienia:

Katarzyna Bellingham ze Zgorzałego
za pasję i niezwykłą wrażliwość na piękno i przyrodę oraz aktywne działania edukacyjno-promocyjne na rzecz projektowania i tworzenia otoczenia zgodnego z rytmem natury;

MEBS Sp. z o.o. Sp. k. w Sierakowicach, Bartłomiej Jóskowski
za połączenie pasji i pracy zawodowej przy tworzeniu autorskich prac w drewnie wykorzystujących dziedzictwo mebli gdańskich;

Gościniec „Malinówka” w Krzesznej, Iwona i Dariusz Sikorscy
za przedsiębiorczość i stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej i gastronomicznej w malowniczym zakątku Szwajcarii Kaszubskiej;

Kaszubski Sekret Zdrowia i Urody w Gołubiu Aleksandra Warnke
za stworzenie ciekawej oferty poprawiającej zdrowie i urodę dla mieszkańców i turystów Gołubia i okolic.


Perły Kaszub:

FKP Sp. z o.o. w Pomieczynie, Mack Hans, Ulrich Wilhelm, Zygmunt Drela, Henryk Młyński
za nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa, profesjonalny management, dbałość o wysoką jakość produktu oraz aktywne działanie na rzecz lokalnego środowiska;

„Polkar” Sp. z o.o. w Żukowie, Ryszard i Andrzej Karpusowie
za profesjonalizm działania w kształceniu ustawicznym dorosłych w zakresie operatorów maszyn robót ziemnych, budowlanych i drogowych, a także za podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności;

Zakład Produkcji Kostki Brukowej KOSTBET Sp. z o.o. w Miszewku, Roman Jażdżewski
za systematyczny rozwój firmy, dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży;

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz
za zaangażowanie i realizację gminnych inwestycji w szczególności związanych z rewitalizacją Kartuz, Stolicy Kaszub;

Restauracja Modra Sobótka z Ręboszewa Kamila Haniak
za stworzenie ciekawej oferty smacznych dań kuchni regionalnej proponowanych w przyjemnych wnętrzach inspirowanych motywami kaszubskimi;

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach, prezes Józef Formela
za ponad 70-letnią działalność na rzecz spółdzielczości, stały rozwój firmy, szeroki asortyment oferowanych produktów i wspieranie wielu lokalnych projektów społecznych;

Wanda Lew-Kiedrowska ze Stężycy
za pasję, ogromne zaangażowanie w propagowaniu kultury i wartości regionalnych oraz realizację szeregu przedsięwzięć promujących język kaszubski;

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach, dyrektor Grażyna Maczulis
za zrealizowanie wielu projektów europejskich, budowanie środowisko otwartego na innowacje, uczestnictwo w kulturze i wiedzy; za liczne laury i nagrody zbierane przez wychowanków i nauczycieli, za  wysoki poziom kształcenia oraz trwałą współprace z pracodawcami;

Dh Robert Roda, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie
za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych;

Dh Kamil Sylka, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie
za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych.


Superperły Kaszub:

WIBO Sp. z o.o. Sp. k. w Kartuzach, Jadwiga Bożena i Wiktor Adamczykowie
za systematyczny i dynamiczny rozwój firmy, ciągłe wzbogacanie oferty uwzględniającej najmodniejsze faktury i trendy świata kosmetyki;

Gospodarstwo Agroturystyczne „U Chłopa” w Chmielnie, Magdalena i Henryk Kostuchowie
za wieloletnią działalność propagującą kulturę i wartości kaszubskie, wspieranie działań na rzecz rozwoju turystyki na terenie Szwajcarii Kaszubskiej oraz bogatą ofertę spędzania czasu wolnego;

Ubojnia Drobiu „GOSZ” w Sierakowicach, Agnieszka Gosz, Damian i Alicja Gosz
za przedsiębiorczość, systematyczny rozwój firmy rodzinnej, realizację inwestycji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz wysoką jakość oferowanych produktów;

Nagroda Specjalna Starosty Kartuskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego dla ks. Wacława Mielewczyka, proboszcza parafii św. Andrzeja Apostoła z Przodkowa
za szczególną wrażliwość na człowieka oraz ogromne zaangażowanie i podejmowanie szeregu inicjatyw na rzecz wspólnoty parafialnej.




Fot. dzięki uprzejmości Expresskaszubski.pl