Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, został laureatem Perły Kaszub (nagrody starosty kartuskiego) za zaangażowanie i realizację gminnych inwestycji, w szczególności tych związanych z rewitalizacją Kartuz. List gratulacyjny otrzymało Muzeum Kaszubskie w Kartuzach.

Nagrodzeni w miniony piątek przez starostę kartuskiego


Listy gratulacyjne:

Związek Harcerstwa Polskiego Komenda Hufca Kartuzy im. dra Aleksandra Majkowskiego, Małgorzata Szadkowska, Zbigniew Satke
z okazji 90-lecia działalności za nieustanne wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży w duchu patriotyzmu i szacunku dla drugiego człowieka;

Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach
z okazji 70-lecia działalności, dyrektor Barbarę Kąkol za aktywne działania promujące kulturę, tradycję i tożsamość kaszubską wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Stolicę Kaszub i Pomorze;

Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie, dyrektor Marian Kowalewski
z okazji 50-lecia działalności za wieloletnie tworzenie i realizację projektów oraz przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych na rzecz lokalnej społeczności a także za promowanie wartości kaszubskich wśród turystów wypoczywających na terenie Szwajcarii Kaszubskiej.


Wyróżnienia:

Katarzyna Bellingham ze Zgorzałego
za pasję i niezwykłą wrażliwość na piękno i przyrodę oraz aktywne działania edukacyjno-promocyjne na rzecz projektowania i tworzenia otoczenia zgodnego z rytmem natury;

MEBS Sp. z o.o. Sp. k. w Sierakowicach, Bartłomiej Jóskowski
za połączenie pasji i pracy zawodowej przy tworzeniu autorskich prac w drewnie wykorzystujących dziedzictwo mebli gdańskich;

Gościniec „Malinówka” w Krzesznej, Iwona i Dariusz Sikorscy
za przedsiębiorczość i stworzenie atrakcyjnej oferty turystycznej i gastronomicznej w malowniczym zakątku Szwajcarii Kaszubskiej;

Kaszubski Sekret Zdrowia i Urody w Gołubiu Aleksandra Warnke
za stworzenie ciekawej oferty poprawiającej zdrowie i urodę dla mieszkańców i turystów Gołubia i okolic.


Perły Kaszub:

FKP Sp. z o.o. w Pomieczynie, Mack Hans, Ulrich Wilhelm, Zygmunt Drela, Henryk Młyński
za nowoczesny wizerunek przedsiębiorstwa, profesjonalny management, dbałość o wysoką jakość produktu oraz aktywne działanie na rzecz lokalnego środowiska;

„Polkar” Sp. z o.o. w Żukowie, Ryszard i Andrzej Karpusowie
za profesjonalizm działania w kształceniu ustawicznym dorosłych w zakresie operatorów maszyn robót ziemnych, budowlanych i drogowych, a także za podejmowane inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności;

Zakład Produkcji Kostki Brukowej KOSTBET Sp. z o.o. w Miszewku, Roman Jażdżewski
za systematyczny rozwój firmy, dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych i sportowych dla dzieci i młodzieży;

Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz
za zaangażowanie i realizację gminnych inwestycji w szczególności związanych z rewitalizacją Kartuz, Stolicy Kaszub;

Restauracja Modra Sobótka z Ręboszewa Kamila Haniak
za stworzenie ciekawej oferty smacznych dań kuchni regionalnej proponowanych w przyjemnych wnętrzach inspirowanych motywami kaszubskimi;

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sierakowicach, prezes Józef Formela
za ponad 70-letnią działalność na rzecz spółdzielczości, stały rozwój firmy, szeroki asortyment oferowanych produktów i wspieranie wielu lokalnych projektów społecznych;

Wanda Lew-Kiedrowska ze Stężycy
za pasję, ogromne zaangażowanie w propagowaniu kultury i wartości regionalnych oraz realizację szeregu przedsięwzięć promujących język kaszubski;

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte w Kartuzach, dyrektor Grażyna Maczulis
za zrealizowanie wielu projektów europejskich, budowanie środowisko otwartego na innowacje, uczestnictwo w kulturze i wiedzy; za liczne laury i nagrody zbierane przez wychowanków i nauczycieli, za  wysoki poziom kształcenia oraz trwałą współprace z pracodawcami;

Dh Robert Roda, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulęczynie
za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych;

Dh Kamil Sylka, Ochotnicza Straż Pożarna w Sulęczynie
za odwagę i determinację w niesieniu pomocy podczas nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz za profesjonalizm w działaniach ratowniczych.


Superperły Kaszub:

WIBO Sp. z o.o. Sp. k. w Kartuzach, Jadwiga Bożena i Wiktor Adamczykowie
za systematyczny i dynamiczny rozwój firmy, ciągłe wzbogacanie oferty uwzględniającej najmodniejsze faktury i trendy świata kosmetyki;

Gospodarstwo Agroturystyczne „U Chłopa” w Chmielnie, Magdalena i Henryk Kostuchowie
za wieloletnią działalność propagującą kulturę i wartości kaszubskie, wspieranie działań na rzecz rozwoju turystyki na terenie Szwajcarii Kaszubskiej oraz bogatą ofertę spędzania czasu wolnego;

Ubojnia Drobiu „GOSZ” w Sierakowicach, Agnieszka Gosz, Damian i Alicja Gosz
za przedsiębiorczość, systematyczny rozwój firmy rodzinnej, realizację inwestycji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz wysoką jakość oferowanych produktów;

Nagroda Specjalna Starosty Kartuskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Kartuskiego dla ks. Wacława Mielewczyka, proboszcza parafii św. Andrzeja Apostoła z Przodkowa
za szczególną wrażliwość na człowieka oraz ogromne zaangażowanie i podejmowanie szeregu inicjatyw na rzecz wspólnoty parafialnej.




Fot. dzięki uprzejmości Expresskaszubski.pl



Skrót pozostałych informacji

Jubileusz 20-lecia Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie

Dzisiaj w Sianowie odbyła się uroczystość jubileuszu 20. lat funkcjonowania Gminnego Ośrodka Geriatrycznego połączona z odbiorem prac termomodernizacyjnych budynku ośrodka. Spotkanie…

Konsultacje społeczne ws. nazw ulic, skwerów i rond

Niniejszym informujemy, że 20 września Burmistrz Kartuz ogłosił Zarządzenie nr 119/2018 ws. przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Kartuzy w sprawie nazw ulic, skwerów i rond.

Julia Gruchała Wicemistrzynią Polski Młodzików!

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o wysokim poziomie jaki zaprezentowała Julia Gruchała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy, a już w miniony weekend zawodniczka Akademii Biegowej…

Koszykarki UKS Bat na turnieju w Bydgoszczy

Drużyna UKS Bat Kartuzy rocznik 2007 uczestniczyła od 14-16.09.2018 w X Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. W zawodach rywalizowało ze sobą 12 drużyn z…

Gmina Kartuzy sprzyja rowerom!

„Kaszubska Trasa Rowerowa” obejmuje zasięgiem tereny 12 gmin (Gmina, Kartuzy, Gmina Żukowo, Gmina Przodkowo, Gmina Somonino, Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice, Gmina Sulęczyno, Gmina…

Szkoła w Grzybnie świętowała rocznicę nadania imienia

W minioną środę, Szkoła Podstawowa im. Leona Kąkola w Grzybnie świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia. Uroczystości rozpoczęły się mszą. św. w kościele parafialnym…

Akademia Biegowa po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski!

W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii…

Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski na Złotej Górze

Złota Góra gościła przez minione trzy tygodnie artystów z Polski i nie tylko. Powstały piękne prace w kamieniu, o niewątpliwie dużej wartości artystycznej. Niedługo uszlachetnią

Spotkanie informacyjne WFOŚiGW Czyste Powietrze

Informujemy, że 29 września 2018 r. o godz. 17:00 w Kartuskim Centrum Kultury  (ul. Klasztorna 1, Kartuzy – dawny Dom Rzemiosła) odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców…

Nowy plac zabaw dla dzieci - otwarty!

W parku im. Kotowskiego w Kartuzach powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste otwarcie. Jego budowa w całości sfinansowana została przez Centrum Handlowe…

Kartuscy żeglarze o swoich sukcesach

W miniony poniedziałek w kartuskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Kartuz z zawodnikami UKŻ Lamelka, którzy w bieżącym sezonie mogą się poszczycić wysokimi osiągnię

Stypendia Burmistrza Kartuz przyznane

Stypendia Burmistrza Kartuz dla Szczególnie Uzdolnionych Uczniów zostały przyznane we wtorek 18 września w sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury. Zdolnej młodzieży towarzyszyli…