5 września w budynku Dworca Integracyjnego miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach. Mieliśmy zaszczyt gościć m.in. Stanisława Lamczyka, Posła na Sejm RP, jak również Ryszarda Świlskiego, Wicemarszałka Województwa Pomorskiego.

5 września 2018 r. o godzinie 12:00 Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kartuzach oficjalnie wznawiała swą działalność w nowej siedzibie mieszczącej się w budynku Dworca Integracyjnego w Kartuzach przy ul. Dworzec  4.


Budowa lokalu Biblioteki została zrealizowana w ramach projektu pn. Kompleksowa Rewitalizacja Centrum Kartuz jako zadanie pn. Budowa Biblioteki plus m.in. na działania Klubu Integracji Społecznej, mającego na celu zwiększenie zatrudnienia osób dotkniętych i zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym.


Projekt został dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Powierzchnia użytkowa Biblioteki obejmuje 525m2. Nowa lokalizacja obejmuje: Wypożyczalnię dla Dorosłych połączoną z Czytelnią, Wypożyczalnię multimediów, Wypożyczalnię dla Dzieci połączoną z Wypożyczalnią czytaków, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, kącik prasy, stanowiska komputerowe oraz pomieszczenia biurowe, socjalne i magazyny.


Dzięki windzie i wyeliminowaniu w budynku Dworca Integracyjnego barier architektonicznych, Biblioteka stanowi przestrzeń przyjazną dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zainstalowany monitoring oraz stała obecność pracownika ochrony czyni ją również w pełni bezpieczną.


Zakup wyposażenia do nowej siedziby Biblioteki Publicznej w Kartuzach zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020). Ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z budżetu państwa, otrzymaliśmy 412 tys. 500 zł.


Z tych funduszy Biblioteka zakupiła kompleksowe wyposażenie, na które składają się m.in. regały, szafy, biurka, stoliki, krzesła, sofy, fotele, sprzęt komputerowy, sprzęt AGD, nowoczesne oświetlenie, designerskie dekoracje.


Z dofinansowania NPRC Priorytet 2 został także zakupiony projekt aranżacji pomieszczeń Biblioteki, który wykonał dyplomowany architekt wnętrz dr hab. Jan Sikora, autor znanych projektów m.in. Mediateki w Sopocie „Sopoteka” oraz Stacji Kultura w Rumi.


Stylistyka wyposażenia kartuskiej Biblioteki łączy elementy nowoczesnego designu – m.in. szkło, metal, oświetlenie z elementami nawiązującymi do tradycji naszego regionu (drewno, wiklina, stylizowane krzesła, lampy, kolorystyka).


Dzięki realizacji zadań w ramach NPRC Priorytet 2 INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK 2016-2020, kartuska Biblioteka spełniać będzie warunki Certyfikatu Biblioteka + , który jest prestiżowym wyróżnieniem potwierdzającym, że placówka funkcjonuje zgodnie z najlepszymi światowymi standardami zarówno pod względem infrastruktury i wykorzystania nowych technologii, jak i obsługi czytelnika.


Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników do odwiedzin. Wypożyczalnia dla Dorosłych: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 9:00 – 18:00 , środy w godz. 10:00 – 18:00, soboty w godz. 9:00 – 15:00. Wypożyczalnia dla Dzieci czynna będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

 

bibl otw (41)
bibl otw (49)
bibl otw (42)
bibl otw (24)
bibl otw (70)
bibl otw (11)
bibl otw (44)
bibl otw (52)
bibl otw (47)
bibl otw (14)
bibl otw (54)
bibl otw (45)
bibl otw (65)
bibl otw (59)
bibl otw (51)
bibl otw (22)
bibl otw (17)
bibl otw (40)
bibl otw (46)
bibl otw (62)
bibl otw (8)
bibl otw (72)
bibl otw (53)
bibl otw (29)
bibl otw (67)
bibl otw (63)
bibl otw (19)
bibl otw (36)
bibl otw (73)
bibl otw (26)
bibl otw (23)
bibl otw (1)
bibl otw (43)
bibl otw (48)
bibl otw (64)
bibl otw (27)
bibl otw (30)
bibl otw (12)
bibl otw (16)
bibl otw (28)
bibl otw (5)
bibl otw (56)
bibl otw (15)
bibl otw (38)
bibl otw (55)
bibl otw (13)
bibl otw (9)
bibl otw (3)
bibl otw (10)
bibl otw (57)
bibl otw (18)
bibl otw (34)
bibl otw (68)
bibl otw (35)
bibl otw (31)
bibl otw (66)
bibl otw (2)
bibl otw (37)
bibl otw (39)
bibl otw (69)
bibl otw (6)
bibl otw (4)
bibl otw (25)
bibl otw (50)
bibl otw (33)
bibl otw (21)
bibl otw (20)
bibl otw (7)
bibl otw (58)
bibl otw (60)
bibl otw (71)
bibl otw (32)
bibl otw (61)Skrót pozostałych informacji

Ogłoszenie o konsultacjach projektu Uchwały

Zapraszamy do konsultacji projektu Uchwały w sprawie: tryby postępowania o udzielenie dotacji z budżetu  Gminy Kartuzy dla podmiotów niezaliczonych do sektora finansów publicznych i nie…

Kiełpino. Bieg Arasmusa. Wspaniała sportowa atmosfera

Bieg Arasmusa miał miejsce wczoraj w Kiełpinie. To było prawdziwe święto sportu. Do Gminy Kartuzy przybyły rzesze miłośników biegania. Jak czytamy na stronie organizatora, 648 osób…

Młodzież z Duderstadt i Hamm na spotkaniu z Burmistrzem

Młodzież ze Szkoły Katolickiej, Szkoły podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach wraz ze swoimi przyjaciółmi z niemieckich miast Duderstadt i…

Rusza wielka inwestycja przebudowy „Kaszubskiego Dworu”

Wielka inwestycja przebudowy „Kaszubskiego Dworu” ruszy już w przyszłym tygodniu. Dzisiaj Burmistrz Kartuz podpisał umowę na zadanie, które będzie realizowane w ramach Kompleksowej…

Ogłoszenie o konsultacjach Rocznego Programu Współpracy na 2019

Zapraszamy do konsultacji projektu Rocznego Programu Współpracy Gminy Kartuzy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003…

Tłumy biegaczy i moc atrakcji w Kiełpinie

Organizatorzy Biegu Arasmusa w Kiełpinie już odliczają dni do trzeciej odsłony jednego z największych biegów na dystansie 5 kilometrów na Pomorzu. Do Kiełpina przyjedzie ponad 1,5 tysiąca…

Seniorzy z Energią. Zapisz się już dzisiaj

Według prognoz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za 30 lat ponad 40 procent Polaków liczyć sobie będzie więcej niż 60 lat. Jednak w naszej gminie, zgodnie z danymi Głównego…

Kartuski Budżet Obywatelski. Czas na głosowanie!

Siedem pomysłów mieszkańców Kartuz na inwestycje w mieście w 2019 roku znalazło się w II etapie konsultacji ws. Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz czas na głosowanie (zob. załączniki),

II Plener Artystyczny. Warsztaty dla dzieci i młodzieży

Dzisiaj ponad 300 młodych ludzi z niemal wszystkich szkół z Gminy Kartuzy wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w ramach II Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku. Dr Czesław…

Oficjalne otwarcie nowej siedziby Biblioteki

5 września w budynku Dworca Integracyjnego miała miejsce uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach.

Kolejne wsparcie dla jednostek OSP

Burmistrz Kartuz podpisał w minionym tygodniu dwie umowy o dofinansowanie na zakup sprzętu dla  jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Dziękujemy!