W piątkowy wieczór, 9 września 2016 odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowego obiektu sportowego w Kartuzach - Kaszubskiego Centrum Sportów Walki. 

To odpowiedź młodego inwestora na potrzeby lokalnego sportu. Jak sam mówi, szef Pomorskiego Centrum Napraw Pojazdów - Karol Słabek - ''pomysł był impulsem''. Nie jest bowiem tajemnicą, że ostatnio kartuscy sportowcy osiągają wysokie wyniki w rożnych dyscyplinach. Są to głównie pasjonaci, którym nie było dane korzystanie z profesjonalnie przygotowanych obiektów. 

Nie wszystko da się sfinansować przez samorząd, który już regularnie wspiera kluby i organizacje sportowe naszej gminy w ramach Rocznego Programu Upowszechniania Sportu. 

Na uroczystości, wśród zaproszonych gości był obecny Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, który pogratulował właścicielowi i życzył sportowcom wielu sukcesów. 

Jak mówi dalej Karol Słabek: ''kartuscy sportowcy to ludzie o wielkim sercu, pokorze i pasjo godnej do pozazdroszczenia i jeśli chociaż w jakimś stopniu ta hala pomoże im spełnić ich marzenia, to będzie to dla mnie największa radość.'' Nowy obiekt został poświęcony przez ks. dra Ryszarda Różyckiego, który podziękował również za zaproszenie oraz udzielił zaproszonym dyspensy na nadchodzący wieczór. Nieco później ''na ringu'' pojawił się jeden z najzdolniejszych wychowanków klubu Rebelia - Mikołaj Krause, który przedstawił pokrótce historię klubu i zaangażowanie w powstanie KCSW. Potem chwila dla samego właściciela, który przez skromność  stwierdził tylko, że podobnie jak sportowcy, bardzo się cieszy, że udało się osiągnąć zamierzony cel i stworzyć to niesamowite miejsce. Podziękowano również innym osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Swojej radości nie ukrywa Patryk Zaborowski - szef i trener kartuskiego klubu Rebelia, który nie musiał długo przekonywać Karola Słabka o potrzebie budowy miejsca dla rozwoju sportów walki. Na ringu zagościł również dwukrotny Mistrz Olimpijski w Zapasach - Andrzej Wroński, który pogratulował pomysłu i wyraził uznanie za jego profesjonalną realizację. 

W centralnym punkcie hali ustawiony jest profesjonalny ring. Dookoła nie brakuje sprzętu treningowego Cros Fitu, worków, sztang, drążków itp. Menadżerem sali jest pani Małgorzata Jażdżewska, która już zaprasza do działu w zajęciach sekcji: MMA, Kickboxingu, boksu, zapasów dla dzieci i dorosłych, Cros Fitu, kidboxingu, jogi czy pilates. Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy i specjaliści. 

Kartuskie Centrum Sportów Walki mieści się w Kartuzach przy ul. Węglowej 1. Dojechać można od ul. Węglowej oraz od ul. Gdańskiej. Czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-22:00, soboty 8:00-15:00 i w niedziele od 10:00-15:00. 

{igallery id=231|cid=18|pid=1|type=category|children=0|addlinks=0|tags=|limit=0}