Pan Tomasz Kłopotek-Główczewski najszybciej rozwiązał zagadkę 12. edycji naszego comiesięcznego konkursu pn. Detale Kartuz i odebrała już nagrodę z rąk Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.


Pytaliśmy na łamach naszego portalu, gdzie w Kartuzach znajduje się detal przedstawiony na fotografii poniżej (zob. pierwsze zdjęcie na dole). Apelowaliśmy: - Odpowiedz i wygraj!

Na odpowiedzi czekaliśmy przez dwa dni. Należało pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W styczniu wygrała pani Karolina Kotłowska, w grudniu najlepszy był pan Piotr Małszycki, w listopadzie najszybsza okazała się pani Natalia Płotka, w październiku wygrał pan Krzysztof Bladowski. Pani Izabelli Szreder szczęście dopisało we wrześniu. W sierpniu tryumfował pan Mariusz Wasilewski. Pięć miesięcy temu z nagrody cieszył się pan Krzysztof Bianga, w czerwcu najszybszy był pan Andrzej Osipów. W tym miesiącu bawiliśmy się już po raz dwunasty! (zobacz, kto wygrał w marcu, kwietniu i maju).

Nagrodę Burmistrza Kartuz tym razem otrzymał pan Tomasz Kłopotek-Główczewski. Najszybciej udzielił on prawidłowej odpowiedzi. Przedstawiony detal znajduje się oczywiście na szczytowej ścianie budynku przy ul. Kolejowej. Co ciekawe, nieruchomość tę Gmina Kartuzy wkrótce przejmie, wyremontuje i przeznaczy na działalność m.in. organizacji pozarządowych.

Kolejna zabawa w marcu, jak zwykle pomiędzy 1 a 15 dniem miesiąca! Do usłyszenia i być może zobaczenia przy odbiorze nagrody!To już 12. zagadka w konkursie Detale Kartuz. Do wygrania, tak jak poprzednio, nagroda Burmistrza. Kto pierwszy, ten lepszy. Czas, start! (czwartek, godz. 10:10)

Pani Karolina Kotłowska najszybciej rozwiązała zagadkę 11. edycji comiesięcznego konkursu pn. Detale Kartuz i odebrała już nagrodę Burmistrza.

Czy wiesz gdzie w Kartuzach znajduje się element przedstawiony na fotografii poniżej? Odpowiedz i wygraj! Należy podać dokładną lokalizację tego elementu (ulica i nr budynku; zob. fotografia w tym artykule).

"Moje Kaszuby" - pod taką nazwą został zorganizowany, już po raz kolejny z rzędu, coroczny konkurs plastyczny Kartuskiego Centrum Kultury oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o. w Kartuzach. Honorowy patronat nad konkursem objął Jan Kleinszmidt, Przewodniczący Sejmiku Pomorskiego. Jak widać na fotografiach, nagrodzone dzieci oraz młodzież dzisiaj jeszcze długo będą się uśmiechać! Warto było się natrudzić! Zdjęcia poniżej. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Czy wiesz gdzie w Kartuzach znajduje się element przedstawiony na fotografii poniżej? Odpowiedz i wygraj! Należy podać dokładną lokalizację tego elementu (budynek oraz miejsce w tym budynku), jak również uwzględnić, do czego i komu ten element służył (zob. fotografia w tym artykule).

Skrót pozostałych informacji

PODR zaprasza do Lubania na konferencję

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu oraz ProBiotics Polska zapraszają na konferencję pt. Zastosowanie pożytecznych mikroorganizmów w produkcji rolnej celem obniżenia kosztów.

Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk zaprasza mieszkanki Pomorza na piątą edycję Marca na Obcasach - cyklu bezpłatnych warsztatów i spotkań poświęconych m.in. tematyce…

Kartuscy narciarze w 42. Biegu Piastów

Oj, dzieje się ostatnio w kartuskim sporcie! W minionym tygodniu narciarze GKS Cartusia Kartuzy uczestniczyli w odbywającym się w Jakuszycach Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w ramach którego…

Piotr Szubarczyk w kartuskiej Bibliotece

Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. J. Żurakowskiego w Kartuzach miała miejsce prelekcja historyka IPN Piotra Szubarczyka pt. 250 rocznica konfederacji barskiej, pierwszego…

Jubileusz ZSO nr 2 w październiku

Już w październiku 2018 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. dra A. Majkowskiego w Kartuzach będzie obchodził jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz  20-lecia…

FC Kartuzy - Red Devils Chojnice 4:4


Choć liderzy 1-ligowego klubu z Chojnic zapowiadali, że przyjeżdżają do Kartuz po 3 punkty, zawodnicy FC Kartuzy pozwolili im wyjechać tylko z jednym.


Gmina Kartuzy wysoko w rankingu dotacji unijnych

Gmina Kartuzy z ponad 76 mln zł dotacji z funduszu Unii Europejskiej zajęła wysoką 87. pozycję w rankingu samorządów pod względem wysokości unijnego wsparcia w 2016 roku.

Dzień otwarty w SP nr 1. Nabór do klasy dwujęzycznej

24 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach Dzień Otwarty dla uczniów klas VI i ich rodziców. Tego dnia rozpoczęła się również rekrutacja do klas…

Ponad 80 biegaczy wystartowało w II Biegu Żelaznego

Bieg Żelaznego Wilczym Tropem pod patronatem Burmistrza Kartuz został zorganizowany w niedzielę w Kiełpinie już po raz drugi. Na starcie biegu głównego na 5 km pojawiło się 81 miłośników…

28. edycja KHLPN zakończona. Markbud Grzybno najlepszy

Dzisiaj (w niedzielę) podsumowano 28. edycję Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej (wejdź, aby przeczytać więcej). Najlepszą ekipą KHLPN okazał się tym razem Markbud Grzybno, który…

Szymon Sajnok mistrzem świata

Kartuzianin Szymon Sajnok triumfował wczoraj na Mistrzostwach Świata w omnium (wielobój kolarski). To największy sukces w jego dotychczasowej karierze. Srebro wywalczył holender Jan Willem…

IV Kartuskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Towarzystwo Upiększania Miasta Kartuz zaprasza na IV Kartuskie Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.