W piątek, 18 października 2019 w sali konferencyjnej kartuskiego Urzędu Miejskiego odbyły się eliminacje gminne Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „SENIOR OBYWATEL” IM. PAWŁA ADAMOWICZA. Organizatorem Olimpiady jest Fundacja Barbary Średniawy, przy współpracy z Delegaturą Pomorską Obywatelskiego Parlamentu Seniorów i Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot pod patronatem honorowym Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego.

BURMISTRZ KARTUZ ZAPRASZA NA OLIMPIADĘ WIEDZY OBYWATELSKIEJ „SENIOR OBYWATEL” IM. PAWŁA ADAMOWICZA (eliminacje gminne), która odbędzie się 18.10.2019 r. (piątek) o godz. 10.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Kartuzach.

Wielkanocne pisanki ozdobiły centrum Kartuz. To efekt warsztatów zorganizowanych przez Urząd Miejski w Kartuzach w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w piątek 5 kwietnia.

Dworzec w Kartuzach nominowany do nagrody Pomorskie Sztormy w kategorii inwestycja roku! Kto wygra? To zależy od Ciebie! Zagłosuj! W każdej kategorii można oddać maksymalnie 3 głosy.

Kartuzy w okresie Świąt Wielkanocnych przybiorą niepowtarzalnego charakteru. Dzięki Państwu. Czekamy na pomysły! Do wygrania... kolacja z Burmistrzem:)

Z wielką przyjemnością informujemy, że kartuski Dworzec Integracyjny znalazł się wśród 10 najlepszych dworców w Polsce w konkursie pn. Dworzec Roku organizowanym przez Fundację ProKolej oraz Fundację Grupy PKP. Walczymy o zwycięstwo (najlepszy dworzec wskaże Jury) oraz Nagrodę Internautów. Aby zagłosować, wejdź tutaj (kliknij).