Pani Natalia Walaszkowska rozwiązała 14. zagadkę w konkursie Detale Kartuz. Do wygrania, tak jak poprzednio, była nagroda Burmistrza. Tym razem wręczył ją, w imieniu Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Tomasz Nadolny, Sekretarz Kartuz.


Pisaliśmy: "Czy wiesz, dlaczego dziedziniec Kolegiaty Kartuskiej wybrukowano w taki właśnie sposób? (zob. wybrukowane wzory). Odpowiedz prawidłowo i wygraj! (Uwaga, czekamy na precyzyjną odpowiedź)".

Na odpowiedzi czekaliśmy przez jeden dzień. Należało pisać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wygrała Pani Natalia Walaszkowska, która jako pierwsza odpowiedziała prawidłowo.

Wybrukowane wzory upamiętniają oczywiście cmentarz mnichów, który w dawnych czasach znajdował się w tym miejscu.

Kolejna zabawa wkrótce. Do usłyszenia i być może zobaczenia przy odbiorze nagrody!

Ostatnim razem nagrodę otrzymała pani Dominika Okrój. W lutym wygrał pan Tomasz Kłopotek Główczewski, w styczniu pani Karolina Kotłowska, w grudniu 2017 r. najlepszy był pan Piotr Małszycki, w listopadzie najszybsza okazała się pani Natalia Płotka, w październiku wygrał pan Krzysztof Bladowski. Pani Izabelli Szreder szczęście dopisało we wrześniu.

W sierpniu 2017 r. tryumfował pan Mariusz Wasilewski, następnie z nagrody cieszył się pan Krzysztof Bianga, w czerwcu 2017 najszybszy był pan Andrzej Osipów. Ostatnio bawiliśmy się już po raz czternasty! (zobacz, kto wygrał w marcu, kwietniu i maju).