Dworzec w Kartuzach nominowany do nagrody Pomorskie Sztormy w kategorii inwestycja roku! Kto wygra? To zależy od Ciebie! Zagłosuj! W każdej kategorii można oddać maksymalnie 3 głosy.


Dodatkowo Gmina Kartuzy została nominowana za realizację projektu pn. Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi w kategorii infrastruktura (pomorskie EUROinspiracje).

Aby zagłosować, wejdź w link poniżej!

http://pomorskiesztormy.pl/?fbclid=IwAR1koavM_8SYd0FwA3HXqsbA5-_OF8I60BAOjYu-a94ULJ-LlTxvZHNCs2c


Nominacja 1

Dworzec integracyjny Kartuzy


Koszt budowy węzła integracyjnego, w ramach którego powstał dworzec, wyniósł ok. 26 mln zł. Oprócz budynku, stanowiącego obecnie wizytówkę Gminy Kartuzy, w 2018 r. w Stolicy Kaszub stworzono też ścieżki rowerowe oraz parkingi. Niebawem przy dworcu Gmina Kartuzy wybuduje także nowoczesne wiaty autobusowe.

Budynek dworca integracyjnego swoją architekturą nawiązuje do kartuskiego dworca kolejowego z XIX wieku. Do wykończenia wnętrz użyto jasnego drewna i szkła. Oprócz miejsca do obsługi podróżnych, na dworcu znajdziemy też nowoczesną bibliotekę.

Budynek zdobył nagrodę publiczności w konkursie „Dworzec Roku 2018”, organizowanym przez PKP.Nominacja 2


Gmina Kartuzy za projekt „Budowa węzła integracyjnego Kartuzy wraz z trasami dojazdowymi”

Warty ok. 26 mln złotych projekt, już niemal w całości zrealizowany przez Gminę Kartuzy, zakładał budowę nowego dworca integracyjnego (nominacja do Sztormów w kategorii inwestycja roku), swoją bryłą nawiązującego do kartuskiego dworca kolejowego z XIX wieku, przebudowę ulicy Kolejowej w Kartuzach, jak również budowę parkingów w Stolicy Kaszub oraz sieci ścieżek rowerowych oplatających miasto i stanowiących drogę dojazdową do dworca. W budynku dworca mieści się kartuska biblioteka publiczna.


Plebiscyt trwa w okresie od 1 do 18 marca 2019 r. na łamach „Gazety Wyborczej Trójmiasto” i trojmiasto.wyborcza.pl.


Wyniki Plebiscytu zostaną oficjalnie ogłoszone w dniu 27 marca 2019 r. podczas Gali Pomorskie Sztormy 2018, a także w trójmiejskim wydaniu Gazety Wyborczej, w terminie do 8 kwietnia 2019 r.


Regulamin jest dostępny tutaj (wejdź).


Organizatorem Plebiscytu jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie. Partnerem plebiscytu jest Samorząd Województwa Pomorskiego.