Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy dra Marka Wrzesińskiego w Galerii Refektarz w Kartuzach. Szczegóły poniżej. Do zobaczenia!

W sobotę, 6 października odbył się wernisaż wystawy fotografii zatytułowanej: Kartuzy w obiektywie Ryszarda Mielewczyka. Wydarzenia i ludzie. autorstwa Ryszarda Mielewczyka. Autor od wielu lat dokumentuje najważniejsze wydarzenia w Kartuzach i regionie, a szczególnie mocno zaangażowany był w swej pasji w okresie tworzenia się samorządności w Polsce. 

Dzisiaj ponad 300 młodych ludzi z niemal wszystkich szkół z Gminy Kartuzy wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w ramach II Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku. Dr Czesław Podleśny i dr Ada Majdzińska, artyści z Gdańska, opowiedzieli, kim jest artysta, czym jest sztuka i dlaczego idea jest w życiu człowieka czymś bardzo ważnym. To była już ostatnia wystawa w tym roku. Zapraszamy w 2019! Będzie jeszcze ciekawiej! Serdeczne podziękowania dla p. Elżbiety Rejter, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Kartuzach, jak również dyrektorów i nauczycieli naszych placówek oświatowych - za zachęcenie dzieci i młodzieży do uczestnictwa w wystawie!

Uprzejmie informujemy, że na terenie Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze od 3 września trwa Międzynarodowe Sympozjum Rzeźbiarskie pn. Geometria kamienia – poszukiwanie formy. Zakończy się ono 22 września.

W minioną sobotę po raz kolejny na kartuskim Rynku miał miejsce plener artystyczny dla mieszkańców Kartuz. Bohaterami wystawy byli Izabela i Rafał Borkowscy, utalentowani artyści mieszkający na stałe we Francji. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia znajdują się na plakacie poniżej. Zachęcamy także do oglądania zdjęć. Tym razem z powodu deszczu wystawa musiała zakończyć się nieco wcześniej, dlatego też po odbiór prac wykonanych w czasie warsztatów prosimy zgłaszać się do organizatora, nr tel 78 316 394 3. W imieniu Burmistrza Kartuz przywitał gości oraz wręczył upominki artystom Tadeusz Moryń, przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Do końca sierpnia w kartuskiej Galerii REFEKTARZ będzie można oglądać wystawę prac linorytu barwnego Karola Lewalskiego. Jak mówi o wystawie jej autor: "Prezentowane prace są podsumowaniem pewnego rodzaju poszukiwań. Powstały w wyniku spontaniczności, zatracenia, poszukiwań i zabawy.