W minioną sobotę po raz kolejny na kartuskim Rynku miał miejsce plener artystyczny dla mieszkańców Kartuz. Bohaterami wystawy byli Izabela i Rafał Borkowscy, utalentowani artyści mieszkający na stałe we Francji. Szczegóły odnośnie tego wydarzenia znajdują się na plakacie poniżej. Zachęcamy także do oglądania zdjęć. Tym razem z powodu deszczu wystawa musiała zakończyć się nieco wcześniej, dlatego też po odbiór prac wykonanych w czasie warsztatów prosimy zgłaszać się do organizatora, nr tel 78 316 394 3. W imieniu Burmistrza Kartuz przywitał gości oraz wręczył upominki artystom Tadeusz Moryń, przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kartuz.

Do końca sierpnia w kartuskiej Galerii REFEKTARZ będzie można oglądać wystawę prac linorytu barwnego Karola Lewalskiego. Jak mówi o wystawie jej autor: "Prezentowane prace są podsumowaniem pewnego rodzaju poszukiwań. Powstały w wyniku spontaniczności, zatracenia, poszukiwań i zabawy.

Czy wiesz że wycieraczki samochodowe wynalazł Polak? A domowy blender? Takich ciekawostek można się między innymi dowiedzieć na wystawie w Mobilnym Muzeum Multimedialnym na kartuskim Rynku. Dzisiaj punktualnie o godz. 12 Muzeum przyjęło pierwszych gości, wśród których byli: Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz i Sylwia Biankowska Zastępca Burmistrza. 

W Kartuzach w minioną sobotę miała miejsce kolejna wystawa sztuki zorganizowana w ramach II Kartuskiego Pleneru Artystycznego na Rynku. Swoje dzieła zaprezentowała Magdalena Pela, artystka związana z WL4 Przestrzenią Sztuki. Około 12:30 rozpoczęły się warsztaty z artystką, które trwały dwie godziny. Mieszkańcy Stolicy Kaszub malowali wspólnie Kartuzy. Kolejna okazja już 11 sierpnia, kiedy to odbędzie się kolejny Plener. Do zobaczenia!

Za nami I odsłona II Pleneru Artystycznego na Rynku w Kartuzach. Bohaterami dnia byli Anna Gross i Tomasz Gos. Wydarzenie zorganizował Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach we współpracy z Urzędem Miejskim w Kartuzach, gdańską WL4 Przestrzenią Sztuki, Fundacją Wspólnota Gdańska oraz Bemol Event. Plener wsparli liczni sponsorzy, w tym przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na obszarze Rynku. Wystawy nie mogłyby się odbyć także bez wspracia finansowego Burmistrza Kartuz. Kolejny plener wkrótce.

Wernisaż wystawy haftu artystki Iwony Zając odbył się w miniony weekend w kartuskiej Galerii Refektarz. Iwona Zając urodziła się w 1971 roku w Gdańsku. W 1999 roku ukończyła wydział malarstwa w ASP w Gdańsku. Od 2002 roku jest rezydentką Kolonii Artystów (obecnie Młodego Miasta) na terenie Stoczni Gdańskiej. W swojej twórczości podejmuje problematykę społeczną i feministyczną. Często bohaterem swych prac czyni siebie samą lub swoich przyjaciół. Przeczytaj więcej (wejdź).

Skrót pozostałych informacji

Spacery po Kartuzach. Zapraszamy!

Za nami kolejne spotkania, które jeszcze przez cały sierpień będą się odbywały w ramach Letnich spacerów po Kartuzach, II edycja.

Trwa realizacja ogromnej inwestycji kanalizacyjnej

W Kartuzach trwa właśnie realizacja inwestycji pn. Zagospodarowanie wód deszczowych w mieście Kartuzy w celu poprawy retencyjności zlewni i ochrony przed zmianami klimatu. Najlepiej widać

Ruszyła budowa Promenady nad J. Klasztornym Małym

Rozpoczęła się już realizacja inwestycji pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach, etap II.

Chester Burke Jr. & Company. Koncert specjalny

Chester Burke Jr. & Company wystąpią już w środę 15 sierpnia w Parku im. "Solidarności". To będzie prawdziwa muzyczna i duchowa uczta w wykonaniu amerykańskiego chóru gospel. Największe…

15. szansa na wygraną w konkursie

Po krótkiej przerwie powracamy z naszym konkursem "Detale Kartuz". Do wygrania nagroda Burmistrza Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego. Kto pierwszy, ten lepszy!

GoldHill Festival za nami. To była udana impreza

Za nami druga edycja GoldHill Festival 2018. Scena na Złotej Górze, podobnie jak rok temu, przyciągnęła fanów muzyki klubowej. Więcej informacji wkrótce.

O sole mio - na zakończenie koncertu w Kolegiacie

W tę niedzielę, kiedy na kartuskim Rynku rozbrzmiewały włoskie klimaty, artyści kwartetu Arte Con Brio drugim bisem zakończyli koncert jednym z najbardziej znanych włoskich utworów…

Słoneczna Italia... na kartuskim Rynku

Iście włosko zrobiło się w niedzielne popołudnie 5 sierpnia na kartuskim Rynku. Ciao Bambina, O sole mio, Cantare i wiele innych tych starszych i tych współczesnych włoskich przebojów…

Wyburzamy starą rampę. W jej miejscu powstaną nowoczesne przystanki

Trwa właśnie wyburzanie starej rampy kolejowej, która znajduje się tuż obok kartuskiego Dworca Integracyjnego.
Wkrótce w tym samym miejscu powstaną nowoczesne przystanki autobusowe.
Idea…

ENEJ w świetnej formie - nie tylko na scenie!

Mamy jeszcze w pamięci znakomity koncert zespołu ENEJ (w miniony weekend podczas Jarmarku Kaszubskiego), lecz musimy wiedzieć, że ENEJ to także... znakomici piłkarze! Gdyby to wcześniej…

Inwestujemy w sołectwach. 1,25 mln na drogi gminne

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych.
Za nieco ponad 1 milion 250 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw.
Inwestycje…

Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców 2018 (III edycja)

Chcesz coś zmienić w swoim otoczeniu? Zaproponuj zmiany! Wielu już skorzystało! Biuro Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kartuzach jako organizator Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców –