Czy wiesz że wycieraczki samochodowe wynalazł Polak? A domowy blender? Takich ciekawostek można się między innymi dowiedzieć na wystawie w Mobilnym Muzeum Multimedialnym na kartuskim Rynku. Dzisiaj punktualnie o godz. 12 Muzeum przyjęło pierwszych gości, wśród których byli: Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz i Sylwia Biankowska Zastępca Burmistrza. 

Gości osobiście oprowadzał Krzysztof Budziński - Koordynator Trasy Wystawy. Wystawa powstała z inicjatywy Andrzeja Dudy Prezydenta RP i jest chyba pierwszą, w której oprócz rysu historycznego przedstawiona jest rola Polaków w Świecie w okresach rozwoju. Prezentacja wystawy opiera się na nowoczesnej technice multimedialnej i holograficznej, a jedynym prawdziwym eksponatem jest Order Orła Białego - najwyższe odznaczenie przyznawane przez Prezydenta RP.

 

 

Wielu ludzi dopiero tutaj dowiaduje się, że to właśnie Polak był wynalazcą wycieraczek samochodowych czy popularnego w naszych domach blendera. 

 

 

Na dzieci czeka także ogromna gra planszowa, gdzie wielką, dmuchaną kostką wyrzuca się liczbę oczek i wielkimi pionkami przemieszcza po polskich województwach. Na gości czeka także fotobudka, w której możemy zrobić sobie zdjęcie w towarzystwie wielkich Polaków, a następnie wysłać na swoją skrzynkę e-mail.

 

Wystawa czynna będzie dzisiaj do godz. 18, a we wtorek od 10:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp bezpłatny.