Właśnie ukazała się bardzo ciekawa powieść kryminalna, której akcja dzieje się w XVII wieku w Zakonie Kartuzów w Kartuzy Stolica Kaszub. Autorem ponad 500-stronicowej powieści jest kartuzianin Mariusz W. Kliszewski. Polecamy!

Spotkanie z autorem w naszej Bibliotece już wkrótce!


Rok 1626, Pomorze. Konrad Machola, syn możnego szlachcica, by nie zostać wydziedziczonym za dawne występki, trafia z woli swego ojca do zakonu kartuzów nieopodal Gdańska. Przyrzeka sobie i ukochanej, że po służbie wróci prosić o rękę Luizy jej ojca, kupca gdańskiego, zaciekłego wroga Macholów.

Tymczasem czeka go pół roku pracy wraz z milczącymi mnichami w odosobnionym, wypełnionym spokojem i modlitwą miejscu. Niespodziewanie monotonię dni odmierzanych dźwiękiem dzwonu wzywającego na nabożeństwo zakłóca wizyta dziwnych pielgrzymów i tajemnicza śmierć jednego z gości. Konrad otrzymuje od przeora klasztoru zadanie przesłuchania podejrzanych.

Dowody prowadzą donikąd i gdy wydaje się, że znalezienie winnego zabójstwa jest niemożliwe, młodzieniec niespodziewanie odkrywa coś, co stanowi przełom w sprawie...


Książki można kupić w księgarniach w Kartuzach (i nie tylko).