Projekty współfinansowane ze środków krajowych

Dobra wiadomość dla mieszkańców. Burmistrz Kartuz podpisał porozumienie o współpracy przy wdrażaniu Programu Czyste Powietrze (to projekt Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku).

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie od wczoraj mogą się pochwalić nowym samochodem pożarniczym ratowniczo-gaśniczym Volvo FLC. Koszt zakupu wyniósł 805 tys. 500 zł. Dofinansowanie dla Gminy Kartuzy na ten cel: 330 tys. zł. Parametry wozu: napęd terenowy, wydajność autopompy: 3.200 l/min, pojemność: 3.000 l, 280 KM. Gratulujemy i cieszymy się, że z każdym rokiem wzrasta poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców!

Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa, wybrana w drodze przetargu, wybuduje dwie wiaty handlowe o konstrukcji stalowo-drewnianej na potrzeby Kartuskiego Targowiska Miejskiego. Przedsięwzięcie pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł. Przypominamy, że Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w wysokości 368 tys. zł na budowę tych wiat.

Burmistrz Kartuz otrzymał z rąk Bogdana Łapy, Starosty Kartuskiego, dofinansowanie na przebudowę wejść do szkół w Kartuzach (ZSO nr 2 na Os. Wybickiego, kwota nieco ponad 8 tys. zł) oraz Brodnicy Górnej (kwota blisko 100 tys. zł) wraz z wykonaniem podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Źródło dotacji: Państwowy Fundusz Ochrony Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy!

5 stref aktywności powstaje właśnie w Gminie Kartuzy. Na ten cel Gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. W ramach konkursu jeden wnioskodawca mógł wskazać maksymalnie 5 lokalizacji, w których zamierza wybudować strefy aktywności dla mieszkańców.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie.

Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniszewie mogą się pochwalić nowym samochodem pożarniczym ratowniczo-gaśniczym Volvo FLC. W sobotę odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu strażakom. Koszt zakupu wyniósł 805 tys. 500 zł. Dofinansowanie dla Gminy Kartuzy na ten cel: 330 tys. zł. Parametry wozu: napęd terenowy, wydajność autopompy: 3.200 l/min, pojemność: 3.000 l, 280 KM. Gratulujemy i cieszymy się, że z każdym rokiem wzrasta poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców!

Uprzejmie informujemy, że Gmina Kartuzy otrzymała z rąk starosty kartuskiego dofinansowanie na zakup pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stolicy Kaszub powstał, dzięki staraniom Gminy Kartuzy, zapewne jeden z najpiękniejszych plac zabaw w województwie pomorskim. Będzie on dostępny dla każdego dziecka już od najbliższego czwartku od godziny 8:00.

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie trwa budowa nowoczesnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana. Publikujemy fotografie, które wykonaliśmy 23 kwietnia, 14 maja, 10 sierpnia oraz 27 listopada 2018 r.

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie trwa budowa nowoczesnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana. Publikujemy fotografie, które wykonaliśmy 20 lipca, 23 kwietnia oraz 14 maja 2018 r.

Wybrano wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Prace rozpoczną się już niebawem. Na jesieni będziemy się cieszyli z w pełni funkcjonalnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana.