Projekty współfinansowane ze środków krajowych

5 stref aktywności powstaje właśnie w Gminie Kartuzy. Na ten cel Gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. W ramach konkursu jeden wnioskodawca mógł wskazać maksymalnie 5 lokalizacji, w których zamierza wybudować strefy aktywności dla mieszkańców.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie.

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach zamontowano profesjonalny system sygnalizacji włamania i napadu wraz z telewizją dozorową. Przedsięwzięcie kosztowało 246 tys. zł. Okrągłe 100 tys. to kwota uzyskanego przez Muzeum dofinansowania z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina Kartuzy dołożyła 90 tys. zł. Teraz włamanie do placówki, gdzie przechowywane są bezcenne eksponaty związane z kulturą kaszubską i nie tylko, jest teoretycznie i praktycznie niemożliwe. Jakość zabezpieczenia Muzeum najlepiej obrazuje fakt, że system spełnia wymogi stawiane przez Luwr dla ubiegających się o wypożyczenie... Mona Lisy Leonarda da Vinci!

Uprzejmie informujemy, że Gmina Kartuzy otrzymała z rąk starosty kartuskiego dofinansowanie na zakup pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stolicy Kaszub powstał, dzięki staraniom Gminy Kartuzy, zapewne jeden z najpiękniejszych plac zabaw w województwie pomorskim. Będzie on dostępny dla każdego dziecka już od najbliższego czwartku od godziny 8:00.

W obecności Dariusza Drelicha, Wojewody Pomorskiego oraz innych ważnych gości, w tym posłów i senatorów RP, została dziś otwarta "Mała obwodnica" Kartuz.

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie trwa budowa nowoczesnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana. Publikujemy fotografie, które wykonaliśmy 20 lipca, 23 kwietnia oraz 14 maja 2018 r.

Wybrano wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Prace rozpoczną się już niebawem. Na jesieni będziemy się cieszyli z w pełni funkcjonalnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana.

Gmina Kartuzy właśnie pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację obiektów sportowych. Na nowo zbudowane będą trzy boiska wielofunkcyjne – jedno w Dzierżążnie i dwa w Kartuzach.

Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa, wybrana w drodze przetargu, wybuduje dwie wiaty handlowe o konstrukcji stalowo-drewnianej na potrzeby Kartuskiego Targowiska Miejskiego. Przedsięwzięcie pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł. Przypominamy, że Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w wysokości 368 tys. zł na budowę tych wiat.

Dzisiaj w czasie sesji Rady Miejskiej w Kartuzach burmistrz Kartuz zaprezentował wizualizacje dwóch wariantów przebudowy skrzyżowania ulic Gdańskiej oraz Kościerskiej w Stolicy Kaszub, które to skrzyżowanie przecina linia kolejowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

''Małą obwodnicą'' nazywane jest potocznie połączenie ulicy Chmieleńskiej z ulicą Zamkową. Droga wybudowana została z płyt Yombo w latach 80-tych jako tymczasowe rozwiązanie problemu komunikacji podczas budowy kanalizacji w obrębie ulic Zamkowa i Jeziorna.