Projekty współfinansowane ze środków krajowych

Uprzejmie informujemy, że Gmina Kartuzy otrzymała z rąk starosty kartuskiego dofinansowanie na zakup pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych.

Kilka dni temu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie.

W Muzeum Kaszubskim w Kartuzach zamontowano profesjonalny system sygnalizacji włamania i napadu wraz z telewizją dozorową. Przedsięwzięcie kosztowało 246 tys. zł. Okrągłe 100 tys. to kwota uzyskanego przez Muzeum dofinansowania z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina Kartuzy dołożyła 90 tys. zł. Teraz włamanie do placówki, gdzie przechowywane są bezcenne eksponaty związane z kulturą kaszubską i nie tylko, jest teoretycznie i praktycznie niemożliwe. Jakość zabezpieczenia Muzeum najlepiej obrazuje fakt, że system spełnia wymogi stawiane przez Luwr dla ubiegających się o wypożyczenie... Mona Lisy Leonarda da Vinci!

W marcu informowaliśmy, że wybrano już wykonawcę inwestycji budowy nowej płyty kartuskiego stadionu. 29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę na to zadanie. Obecnie trwa budowa nowoczesnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana. Publikujemy fotografie, które wykonaliśmy 20 lipca, 23 kwietnia oraz 14 maja 2018 r.

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Stolicy Kaszub powstał, dzięki staraniom Gminy Kartuzy, zapewne jeden z najpiękniejszych plac zabaw w województwie pomorskim. Będzie on dostępny dla każdego dziecka już od najbliższego czwartku od godziny 8:00.

W obecności Dariusza Drelicha, Wojewody Pomorskiego oraz innych ważnych gości, w tym posłów i senatorów RP, została dziś otwarta "Mała obwodnica" Kartuz.

5 stref aktywności powstanie wkrótce w Gminie Kartuzy. Na ten cel Gmina Kartuzy uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2018. W ramach konkursu jeden wnioskodawca mógł wskazać maksymalnie 5 lokalizacji, w których zamierza wybudować strefy aktywności dla mieszkańców.

Wybrano wykonawcę inwestycji budowy nowego kartuskiego stadionu. Prace rozpoczną się już niebawem. Na jesieni będziemy się cieszyli z w pełni funkcjonalnego obiektu, którego infrastruktura techniczna (zaplecze, trybuny) w kolejnych latach będzie jeszcze udoskonalana.

Gmina Kartuzy właśnie pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na modernizację obiektów sportowych. Na nowo zbudowane będą trzy boiska wielofunkcyjne – jedno w Dzierżążnie i dwa w Kartuzach.

Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa, wybrana w drodze przetargu, wybuduje dwie wiaty handlowe o konstrukcji stalowo-drewnianej na potrzeby Kartuskiego Targowiska Miejskiego. Przedsięwzięcie pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł. Przypominamy, że Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w wysokości 368 tys. zł na budowę tych wiat.

Dzisiaj w czasie sesji Rady Miejskiej w Kartuzach burmistrz Kartuz zaprezentował wizualizacje dwóch wariantów przebudowy skrzyżowania ulic Gdańskiej oraz Kościerskiej w Stolicy Kaszub, które to skrzyżowanie przecina linia kolejowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

''Małą obwodnicą'' nazywane jest potocznie połączenie ulicy Chmieleńskiej z ulicą Zamkową. Droga wybudowana została z płyt Yombo w latach 80-tych jako tymczasowe rozwiązanie problemu komunikacji podczas budowy kanalizacji w obrębie ulic Zamkowa i Jeziorna.