Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Na Rynku i ul. Dworcowej w Kartuzach trwają prace związane z II etapem Rewitalizacji. Jak widać na fotografiach, historyczna kostka, dotąd spoczywająca pod warstwą asfaltu, zachowała się w stanie niemal idealnym. Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych dzisiaj (w środę) oraz pod koniec ubiegłego tygodnia. Przypominamy o zmianie organizacji ruchu w centrum (wejdź, aby zobaczyć).

Gmina Kartuzy w sierpniu br. podpisała umowę z wykonawcą inwestycji rozbudowy, nadbudowy, przebudowy i termomodernizacji budynku Zespołu Szkół w Kiełpinie. Przetarg na to zadanie wygrała firma BUDREM-RYBAK Sp. z o.o. z Luzina. Umowa opiewa na kwotę 4 mln 373 tys. 507 zł i 58 gr brutto. Trwa realizacja tego zadania, co widać na załączonych fotografiach.

W związku z rozpoczynającym się II etapem Rewitalizacji Centrum Kartuz, o czym informowaliśmy kilka dni temu, od czwartku nastąpią spore zmiany w organizacji ruchu na ulicy Dworcowej w Kartuzach oraz w jej okolicach. Prosimy kierowców o zapoznanie się z przedstawionymi poniżej materiałami oraz przeczytanie tekstu. Jazda "na pamięć" w centrum może skończyć się nie najlepiej. Apelujemy więc o ostrożność i spoglądanie na znaki drogowe w czasie jazdy samochodem!

Dziewięć ofert wpłynęło do Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców w ich I edycji. Do realizacji wybrano pięć z nich.

W minioną sobotę byliśmy na budowie nowego dworca Kolejowego w Kartuzach. Tak przedstawia się stan robót (zobacz pięć fotografii zamieszczonych poniżej w pierwszej kolejności). Zdjęcia archiwalne obrazują postępy prac. Otwarcie dworca i biblioteki, która znajdzie swoje miejsce na pierwszym piętrze nowego budynku, już w pierwszej połowie 2018 roku.

Gmina Kartuzy właśnie podpisała umowę z wykonawcą inwestycji rozbudowy, nadbudowy, przebudowy i termomodernizacji budynku Zespołu Szkół w Kiełpinie. Przetarg na to zadanie wygrała firma BUDREM-RYBAK Sp. z o.o. z Luzina. Umowa opiewa na kwotę 4 mln 373 tys. 507 zł i 58 gr brutto.

Ćwierć miliona złotych – taką oto kwotę w latach 2017-2020 gmina Kartuzy przeznaczy na Kartuskie Inicjatywy Mieszkańców (KIM).

Widać kolejne postępy w budowie dworca kolejowego w Kartuzach. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z dnia dzisiejszego oraz fotografie archiwalne, z minionych tygodni i miesięcy.

Wybrano już wykonawcę inwestycji polegającej na wymianie opraw i źródeł oświetlenia na LED w budynkach SP nr 1 w Kartuzach, ZKiW w Brodnicy Górnej oraz tamtejszego przedszkola.

Większość mieszkańców zgromadzonych dzisiaj (w środę) w Urzędzie Miejskim w Kartuzach, aby porozmawiać o inwestycji w Gaju Świętopełka, była „za” przyjętą przed Gminę Kartuzy koncepcją zagospodarowania tego miejsca.

Podkategorie