Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Przypominamy, że w Kartuzach przy ul. Wzgórze Wolności trwają prace związane z budową nowego bezpłatnego parkingu miejskiego. Wkrótce pomieści on o wiele więcej samochodów niż poprzednio i zyska nową jakość - zużytą nawierzchnię, już usuniętą, zastępuje nowa. Obok parkingu zaczął powstawać - jak w innych miejscach Kartuz w ostatnich miesiącach - nowy ciąg pieszo-rowerowy. Zdjęcia, które przedstawiamy, wykonaliśmy dzisiaj (2 lutego 2018, galeria 1), 20 listopada (zob. galeria 2) oraz 7 listopada (album 3). Zapraszamy do oglądania fotografii! Więcej informacji na temat budowy parkingu w tym artykule (wejdź).

M.in. na terenie gminy Kartuzy w najbliższym czasie realizowany będzie projekt pn. Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni, którego wartość wynosi blisko 8 mln zł.

Już niedługo spełnią się marzenia kartuskich sportowców o Hali Widowiskowo-Sportowej z prawdziwego zdarzenia w Stolicy Kaszub. Na inwestycji, która znajduje się obecnie w fazie projektowania, skorzystają także dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz mieszkańcy Kartuz. To nie koniec dobrych wiadomości – powstaje także koncepcja budowy Hali w Brodnicy Górnej.

W minionym tygodniu Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w kwocie 368 tys. zł na budowę dwóch wiat handlowych przy ulicy Szkolnej w Kartuzach. Kartuskie Targowisko Miejskie wraca więc na swoje historyczne miejsce. To dobra wiadomość nie tylko dla handlujących, lecz i mieszkańców gminy Kartuzy oraz turystów odwiedzających nasze miasto.


Na Rynku i ul. Dworcowej w Kartuzach trwają jeszcze prace związane z II etapem Rewitalizacji. Zapraszamy do oglądania zdjęć z przebiegu inwestycji. Jednocześnie informujemy o przywróceniu stałej organizacji ruchu w centrum.

Uprzejmie informujemy, że zagospodarowanie ulicy Dworcowej, mimo przywrócenia ruchu samochodów w centrum Kartuz, nadal jest w toku. Wszelkie usterki i niedoskonałości zostaną wkrótce usunięte. Przed nami prace wykończeniowe, na wiosnę zaś modernizacja m.in. deptaku.

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania pn. Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność w ramach Priorytetu 4 pn. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze, z wyłączeniem projektów grantowych.

W minioną sobotę w Urzędzie Miejskim miały miejsce warsztaty, w czasie których uczestnicy wspólnie wypracowywali koncepcję zagospodarowania Parku Miejskiego, znajdującego się pomiędzy ulicami Ceynowy i Majkowskiego w Kartuzach.

Z wielką przyjemnością informujemy  o złożeniu przez Gminę Kartuzy wniosku o dofinansowanie projektu pn. Organizacja tras rowerowych na terenie gminy Kartuzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ubiegły piątek Gmina Kartuzy w partnerstwie z Gminą Chmielno złożyła wniosek o dofinansowanie na projekt pn. Kompleksowe uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Chmielno poprzez rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków.

Przypominamy, że Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, w sierpniu podpisał umowy na budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Zespole Szkół w Staniszewie oraz Szkole Podstawowej w Łapalicach (zob. na foto poniżej). Przedstawiamy fotografie z Kartuz, w najbliższych dniach opublikujemy zdjęcia inwestycji w Staniszewie oraz Łapalicach.

Przypominamy, że w pierwszym kwartale br. Burmistrz Kartuz podpisał umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Obie inwestycja są właśnie realizowane. Wykonawcą prac jest wybrana w drodze dwóch przetargów firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

Podkategorie