Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania pn. Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność w ramach Priorytetu 4 pn. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym Rybactwo i Morze, z wyłączeniem projektów grantowych.

W minioną sobotę w Urzędzie Miejskim miały miejsce warsztaty, w czasie których uczestnicy wspólnie wypracowywali koncepcję zagospodarowania Parku Miejskiego, znajdującego się pomiędzy ulicami Ceynowy i Majkowskiego w Kartuzach.

Przypominamy, że na Rynku i ul. Dworcowej w Kartuzach trwają prace związane z II etapem Rewitalizacji. Zapraszamy do oglądania zdjęć z przebiegu inwestycji. Fotografie, które zamieszczamy w pierwszej kolejności, zostały wykonane w miniony wtorek.

Z wielką przyjemnością informujemy  o złożeniu przez Gminę Kartuzy wniosku o dofinansowanie projektu pn. Organizacja tras rowerowych na terenie gminy Kartuzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ubiegły piątek Gmina Kartuzy w partnerstwie z Gminą Chmielno złożyła wniosek o dofinansowanie na projekt pn. Kompleksowe uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Chmielno poprzez rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków.

Przypominamy, że Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, w sierpniu podpisał umowy na budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Zespole Szkół w Staniszewie oraz Szkole Podstawowej w Łapalicach (zob. na foto poniżej). Przedstawiamy fotografie z Kartuz, w najbliższych dniach opublikujemy zdjęcia inwestycji w Staniszewie oraz Łapalicach.

Przypominamy, że w pierwszym kwartale br. Burmistrz Kartuz podpisał umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Obie inwestycja są właśnie realizowane. Wykonawcą prac jest wybrana w drodze dwóch przetargów firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

Uprzejmie informujemy, że w Kartuzach przy ul. Wzgórze Wolności zakończyły się prace rozbiórkowe starego parkingu miejskiego. Wkrótce pomieści on o wiele więcej samochodów niż poprzednio i zyska nową jakość - zużytą nawierzchnię zastąpi nowa. Obok parkingu zaczął powstawać - jak w innych miejscach Kartuz w ostatnich dniach - nowy ciąg pieszo-rowerowy. Zdjęcia, które przedstawiamy, wykonaliśmy dzisiaj oraz przed weekendem (zob. galeria 1) oraz we wtorek 7 listopada (album 2). Zapraszamy do oglądania! Więcej informacji na temat budowy parkingu w tym artykule (wejdź).

Wczoraj byliśmy na budowie nowego dworca Kolejowego w Kartuzach. Tak przedstawia się stan robót! (Zobacz galerię fotografii z wnętrza budynku poniżej, w pierwszej kolejności; następnie zdjęcia z zewnątrz wykonane w ubiegłym tygodniu) Zdjęcia archiwalne obrazują postępy prac. Otwarcie dworca i biblioteki, która znajdzie swoje miejsce na pierwszym piętrze nowego budynku, już w pierwszej połowie 2018 roku!

Projekt pn. Utwardzenie nawierzchni przed budynkiem jako nawiązanie do nowopowstałej infrastruktury drogowej ul. Kolejowej zrealizowali w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców członkowie wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Kolejowej 9.

Uczestnicy VI Międzynarodowego Kongresu Metropolitalnego SmartMetropolia (kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej) gościli dzisiaj w Kartuzach, gdzie podziwiali dotychczasowe rezultaty Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Po stolicy Kaszub oprowadzali ich Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński, Janina Kwiecień, Starosta Kartuski oraz Sylwia Biankowska, zastępca Burmistrza. Kartuzy cieszyły się największą popularnością wśród chętnych na wyjazd "w teren" uczestników SmartMetropolia. Nie zabrakło czasu na odwiedzenie Kartuskiej Kolegiaty, zwiedzenie Rynku oraz budowanych właśnie dworca Kolejowego i ulicy Dworcowej. Na zakończenie pobytu goście zwiedzili Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do Kartuz na wiosnę, gdy rezultaty kartuskiej rewitalizacji będzie można podziwiać w pełnej krasie!

Kącik służący do odpoczynku i spotkań mieszkańców powstaje na tyłach budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. 3 Maja 4 w Kartuzach. To dzięki Gminie Kartuzy i ogłoszonym niedawno Kartuskim Inicjatywom Mieszkańców będących częścią Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz. Mieszkańcy wspólnoty otrzymali finansowanie na zgłoszony przez siebie projekt, który własnoręcznie realizują pod kierunkiem specjalistów.

Podkategorie