Projekty współfinansowane przez Unię Europejską

Dzisiaj w okolicach Kolegiaty kartuzianie posadzili tysiąc kwiatów, oczywiście w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Stworzyły one zarys stajni przyklasztornej, która kilkaset lat temu stała w tym miejscu. Jej ruiny zachowały się pod ziemią i być może kiedyś staną się obiektem badań archeologicznych. Tymczasem... Urząd Miejski w Kartuzach, Towarzystwo Miłośników Kartuz oraz Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki przy kartuskiej Bibliotece zamierzają stworzyć tam Park "Zasłużonym dla Kartuz". Będzie się to działo sukcesywnie, a pomysły na pełne zagospodarowanie tego miejsca będą ujawniane i wprowadzane w życie co jakiś czas. Oto zdjęcia! Dziękujemy wszystkim za udział. Uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe certyfikaty, ich imiona i nazwiska zostaną umieszczone na tabliczce przy monumencie mnicha kartuskiego. Do zobaczenia na kolejnej inicjatywie! Fot. Piotr Kuchta. Dziękujemy.

Dzisiaj Burmistrz Kartuz podpisał umowę na dofinansowanie projektu pn. Organizacja tras rowerowych na terenie Gminy Kartuzy. To I etap Kaszubskiej Trasy Rowerowej w naszej gminie.

Gmina Kartuzy w partnerstwie z Gminą Chmielno otrzyma blisko 3 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umowy na wsparcie tego zadania. Skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Łapalic.

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wydarzeniu, które zostanie zorganizowane w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców. Szczegóły na plakacie poniżej. Do zobaczenia.

Przed nami realizacja kolejnych inwestycji, które będą służyły pokoleniom mieszkańców Gminy Kartuzy oraz turystom.

Rozpoczęła się długo wyczekiwana realizacja inwestycji budowy drogi gminnej relacji Łapalice – Prokowo. Plac budowy został już przekazany firmie, która wygrała przetarg na to zadanie, objęte dofinansowaniem w kwocie blisko 2,5 mln zł. Rozpoczęły się już prace ziemne.

Ponad miesiąc po wyborze nazwy dla Systemu Roweru Metropolitalnego, czas na logotyp. Do 18 czerwca mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy przez stronę www.rowermetropolitalny.pl. Dla głosujących przewidziano nagrody!

Dzisiaj (w piątek) przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach oficjalnie otworzono nowy ogólnodostępny plac zabaw, którego budowę rozpoczęto jeszcze w ub. roku. Jak powiedział Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, obiekt ten jest jednym z najładniejszych tego typu w województwie pomorskim.

Biuro Rewitalizacji Urzędu Miejskiego w Kartuzach jako organizator Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców – 2018 (III tura, II w br.),  ogłasza nabór propozycji przedsięwzięć nawiązujących/będących uzupełnieniem do Kompleksowej Rewitalizacji Centrum Kartuz.

Uprzejmie informujemy, że Gmina Kartuzy w partnerstwie z Gminą Chmielno otrzyma blisko 3 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Łapalic.

Firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Dzienisz z Borzestowa, wybrana w drodze przetargu, realizuje inwestycję budowy dwóch wiat handlowych o konstrukcji stalowo-drewnianej na potrzeby Kartuskiego Targowiska Miejskiego. Przedsięwzięcie pochłonie kwotę nieco ponad 481 tys. zł. Gmina Kartuzy otrzymała dofinansowanie w wysokości 368 tys. zł na budowę tych wiat.

Przypominamy, że w pierwszym kwartale 2017 roku Burmistrz Kartuz podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Wykonawcą prac jest wybrana w drodze przetargu firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość inwestycji to niemal 3,5 miliona zł.

Podkategorie