Nowa kładka pieszo-rowerowa nad torami kolejowymi oficjalnie przekazana do użytku! Zaledwie w lipcu 2018 pisaliśmy o rozpoczęciu prac budowlanych przy budowie kładki pieszo-rowerowej nad torami wzdłuż ul. 3 Maja, a już dzisiaj możemy cieszyć z zakończenia inwestycji. Na jej budowę pozyskaliśmy środki z budżetu Unii Europejskiej. Kładka wybudowana została w ramach projektu „Budowa węzła integracyjnego wraz z trasami dojazdowymi” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. i pochłonęła kwotę blisko 4 mln zł. Przetarg na jej wykonanie wygrała firma POLWAR SA z Gdańska.


Dzisiaj, w upalne południe odbyła się symboliczna uroczystość oddania do użytku tego jak się okazuje pięknego, a zarazem bardzo ważnego dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów obiektu.

Na zaproszenie Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego Burmistrza Kartuz w uroczystości udział wzięli m.in. Ryszard Świlski Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Bogdan Łapa Starosta Kartuski, przedstawiciele wykonawcy firmy Polwar S.A z Dyrektorem Kazimierzem Raduszkiewiczem na czele, projektanci: panowie Tadeusz i Paweł Stefanowscy, przedstawiciele Polskich Kolei Państwowych i Polskich Linii Kolejowych oraz przedstawiciele jednośladów - Grupy Rowerowe Kaszuby. Poświęcenia nowego obiektu dokonał ks. Kanonik Ryszard Różycki.

Przekazaliśmy mieszkańcom kolejny obiekt, który na wjeździe do Kartuz staje się naszą wizytówką. Jej nowoczesną konstrukcję widać zwłaszcza wieczorem, kiedy włącza się podświetlenie. Wówczas kładka wygląda niezwykle pięknie i majestatycznie.

Poniżej można zobaczyć jak to miejsce wyglądało wcześniej i jak zmieniało się w trakcie prac budowlanych, aż po dzień dzisiejszy.

 

 

UMK_5114
UMK_5119
UMK_5126
UMK_5129
UMK_5132
UMK_5138
UMK_5141
UMK_5143
UMK_5151
UMK_5158
UMK_5171
UMK_5176
UMK_5178
UMK_5190