Z wielką przyjemnością informujemy  o złożeniu przez Gminę Kartuzy wniosku o dofinansowanie projektu pn. Organizacja tras rowerowych na terenie gminy Kartuzy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Inwestycja stanowi I etap budowy trasy rowerowej na terenie gminy Kartuzy. Trasa ta będzie biegła od połączenia gminy Kartuzy z gminą Somonino w Kiełpinie, poprzez Mezowo i Burchardztwo, w kierunku Kartuz. Następnie dalej będzie się ciągnęła od Kartuz (Bilowo) w kierunku Łapalic.

W projekcie złożonym do dofinansowania ujęto modernizację najbardziej zdegradowanych odcinków trasy wraz z oznakowaniem i infrastrukturą towarzyszącą. Jest szansa na zdobycie 63,63% potrzebnych środków do zrealizowania zadania.

Warto nadmienić, że Gmina Kartuzy w ostatnim czasie była również inicjatorem projektu pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ramach rozbudowy drogi powiatowej 1907G Mirachowo – Kartuzy w miejscowości Mokre Łąki, którego beneficjentem jest obecnie Powiat Kartuski.

Budowa ww. odcinka ciągu pieszo-rowerowego jest częścią II etapu Kaszubskiej Trasy Rowerowej w gminie Kartuzy, która biegnie od Łapalic w kierunku Mokrych Łąk, Jeziora Białego, następnie Pomieczyńskiej Huty, Koloni i Sianowa. Łączy się z gminą Chmielno w miejscowości Rzym, następnie – to już kwestia najbliższej przyszłości – będzie biec do Mirachowa aż do połączenia gminy Kartuzy z gminą Sierakowice w Kamienicy Królewskiej.
Transmisja z Warszawy:
mecz 1. Polskiej Ligi Futsalu gr. 1
AZS UW WARSZAWA - FC KARTUZY