Już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa ulicy Dworcowej w Kartuzach. Wykonawcą prac będzie firma Budimex, która wygrała przetarg na to zadanie.


II etap  zagospodarowania Rynku w Kartuzach w ramach projektu „Kompleksowa rewitalizacja Centrum Kartuz” przed nami. Wybudowany zostanie ciąg pieszo-jezdny przy ulicy Dworcowej w Kartuzach, przebudowane zostaną „deptak” oraz chodniki  oraz usunięte zostaną fragmenty asfaltowej nawierzchni okalającej płytę Rynku i z ul. Dworcowej.

Całość kosztować będzie niecałe 3,5 miliona zł, z czego ponad połowę Gmina pozyskała ze środków Unii Europejskiej (dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020).

Prace rozpoczną się już w poniedziałek i będą polegały na rewitalizacji odcinka ulicy Dworcowej od Rynku do budowanego właśnie dworca kolejowego. Roboty zakończą się jeszcze w tym roku.

„Deptak” zyska nowe oblicze nieco później, bo w I kwartale 2018. Wtedy też z Rynku znikną wysłużone chodniki i fragmenty jezdni asfaltowej.

W wyniku inwestycji zostaną zlikwidowane wysokie progi pomiędzy deptakiem a obszarem Rynku. Na ulicy Dworcowej asfalt także zastąpi granitowa kostka. Z kolei nawierzchnia „deptaku” zostanie wykonana z granitowych płyt. Posadzone zostaną również długo oczekiwane przez wszystkich drzewa.

W związku z inwestycją możemy się spodziewać czasowych utrudnień w ruchu – są one nieuniknione przy tak zaawansowanej przebudowie. Serdecznie za nie przepraszamy! Uprzejmie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Na wizualizacjach powyżej: Tak będzie wyglądał kartuski "deptak" już wkrótce. Najpierw jednak ulica Dworcowa, która będzie się prezentowała równie okazale!Na zdjęciu powyżej: Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński, we wtorek w Urzędzie Miejskim podpisał umowę z przedstawicielem firmy Budimex!