Niniejszym podajemy do publicznej wiadomości protokół z oceny ankiet złożonych w ramach Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu, które projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku!

Zbliża się termin modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Koloni i Głusinie. Właśnie podpisano umowę na przeprowadzenie tej ważnej dla Gminy Kartuzy inwestycji.

Właśnie wystartował Kartuski Budżet Obywatelski. To kolejna inicjatywa Gminy Kartuzy, po niedawno ogłoszonych Kartuskich Inicjatywach Mieszkańców oraz realizowanej właśnie II edycji Funduszu Sołeckiego, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w naszej gminie i chcą zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoś pomysł na inwestycję w Budżecie Obywatelskim! Przyznajemy 200 tysięcy złotych na najlepsze projekty, co za sprawą Rady Miejskiej znajdzie swoje miejsce w Budżecie Gminy na 2018 rok.

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych. Za blisko 900 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw, w miejscowościach Ręboszewo, Stara Huta, Sianowska Huta, Grzybno, Brodnica Górna, Łapalice, Bącz, Kiełpino, Dzierżążno, Mezowo, Kaliska, Kosy oraz Kartuzy. Oto efekty widoczne w Kiełpinie! Inwestycje na wsiach stanowią dla Gminy Kartuzy taki sam priorytet, jak inwestycje w mieście. Kolejne prace w sołectwach przed nami - będziemy o nich informować.

Niniejszym publikujemy zestawienie zbiorcze zgłoszonych propozycji projektów w ramach złożonych ankiet do I edycji Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego.

W 2017 roku w szkołach prowadzonych przez Gminę Kartuzy na prace remontowe i zadania inwestycyjne zaplanowano łącznie ponad 1 mln 200 tys. zł. W okresie wakacyjnym zaplanowano następujące prace remontowe i inwestycyjne:

Pod koniec czerwca informowaliśmy Państwa o podpisaniu umowy z wykonawcą prac termomodernizacyjnych strażnic OSP na terenach wiejskich (kliknij w ten link, aby zobaczyć materiał). Oto efekty!

W 2017 roku w szkołach prowadzonych przez Gminę Kartuzy na prace remontowe i zadania inwestycyjne zaplanowano łącznie ponad 1 mln 200 tys. zł. W okresie wakacyjnym przeprowadzono następujące ważniejsze prace remontowe i inwestycyjne:

Nie tylko miasto się dla nas liczy. Inwestujemy także na wsiach! Wczoraj w Grzybnie została otworzona po przebudowie ulica Zielona. Jej stan przed remontem pozostawiał wiele do życzenia. Mieszkańcy są zadowoleni z inwestycji tym bardziej, że wraz z nową podbudową i nawierzchnią została tam wykonana nowa kanalizacja deszczowa. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Dromos” z Kartuz za łączną kwotę nieco ponad 410 tys. zł.  Cała kwota pochodzi z budżetu Gminy Kartuzy. Wkrótce remonty kolejnych ulic na terenie sołectw!

Siedem pomysłów mieszkańców Kartuz na inwestycje w mieście w 2018 roku znalazło się w II etapie konsultacji ws. Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Czas na głosowanie! (Przeczytaj tekst zamieszczony w treści niniejszego artykułu, zwłaszcza w kolorze czerwonym). KBO to kolejna inicjatywa Gminy Kartuzy, po Kartuskich Inicjatywach Mieszkańców oraz realizowanej właśnie II edycji Funduszu Sołeckiego, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w naszej gminie i chcą zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Przyznamy 200 tysięcy złotych na najlepsze projekty, co za sprawą Rady Miejskiej znajdzie swoje miejsce w Budżecie Gminy na 2018 rok.

Gmina Kartuzy podpisała już umowy na budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Zespole Szkół w Staniszewie oraz Szkole Podstawowej w Łapalicach.

Nie tylko miasto się dla nas liczy. Inwestujemy także na wsiach, czego najlepszym przykładem jest fundusz sołecki, który w gminie Kartuzy w tym roku jest realizowany po raz pierwszy. Wkrótce będziemy Państwa informować na jego temat. Natomiast na zdjęciach poniżej widać, jak przebiega budowa ulicy Zielonej w Grzybnie. Byliśmy tam dzisiaj (w piątek).