To inicjatywa Gminy Kartuzy, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoś pomysł na inwestycję w Budżecie Obywatelskim! Przyznajemy 200 tysięcy złotych na zadania o charakterze lokalnym. Zadania będą możliwe do realizacji w 2019 r. na terenie Kartuz.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji budowy parkingu przy ul. Majkowskiego w Kartuzach, w samym centrum miasta.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców Kartuz oraz turystów budowa przedłużenia kartuskiej Promenady Asesora (II etap inwestycji, 278 m ciągu pieszo-rowerowego). Dzisiaj dokonano jej oficjalnego otwarcia, w którym uczestniczył m.in. Piotr Karczewski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, były wicewojewoda pomorski, prezes zarządu firmy Port Gdański Eksploatacja. Beneficjentem umowy podpisanej przez Burmistrza Kartuz na realizację tej inwestycji było Konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. (lider) oraz Bituminium Sp. z o.o. (partner) z siedzibą w Linii. Wartość zamówienia wynosiła nieco ponad 400 tys. zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy. Promenada będzie w dalszym ciągu rozbudowywania. Miejmy nadzieję, że już wkrótce połączy się z budowanym właśnie nowym parkingiem przy ul. Wzgórze Wolności. W ten sposób zamknie się „koło” pieszo-jezdne wokół Jeziora Karczemnego. Tymczasem powstał II etap inwestycji. Oto efekt!

Gmina Kartuzy jeszcze grudniu 2017 r. ogłosiła przetarg na wykonanie zadania pn. Termomodernizacja Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie. Na początku 2018 r. wybrano wykonawcę tej inwestycji i podpisano z nim umowę. Obecnie trwają prace. jak widać na fotografiach wykonanych wczoraj.

Zbliża się wiosna, czas sadzenia kwiatów i upiększania miasta. Do zagospodarowania wg pomysłów mieszkańców Gminy Kartuzy są trzy ronda w Stolicy Kaszub. Czekamy na interesujące propozycje!

Inwestujemy na wsiach! Nowa droga, długo wyczekiwana przez mieszkańców Sitna i pewnej części Borowa, stała się faktem! Ponad kilometrowy odcinek jezdni stworzonej od podstaw kosztował Gminę Kartuzy 1,5 mln zł. Inwestycję przeprowadziła firma MTM, wybrana w drodze przetargu.

29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji budowy parkingu przy ul. Majkowskiego w Kartuzach, w samym centrum miasta. Roboty właśnie ruszyły.

Nowe odcinki dróg powstaną już wkrótce w Sianowie, Staniszewie, Smętowie Chmieleńskim oraz Kartuzach.

Miesiąc temu informowaliśmy, że ruszyła długo wyczekiwana przez mieszkańców gminy Kartuzy oraz turystów budowa przedłużenia kartuskiej Promenady Asesora. Dzisiaj (we wtorek) przekonaliśmy się, że inwestycja jest na ukończeniu (zobacz pierwszą galerię w tym artykule).

Wraz z ustaniem mrozów w gminie Kartuzy rozpoczęły się niezbędne remonty uszkodzonych w ub. roku oraz w czasie trwania tegorocznej zimy nawierzchni dróg i chodników – zarówno na terenie miasta, jak i poszczególnych sołectw. Wykonawcą remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych będzie firma UT Adam Chlechowicz z Kiełpina, wyłoniona w drodze przetargu. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone za kwotę 143 tys. zł.

Zbliża się wiosna. Wiele dróg gminnych, które czekają w kolejce na utwardzenie, będzie udrażnianych za pomocą kruszywa.

20 kwietnia w Urzędzie Miejskim zostały zawarte umowy na udzielenie przez gminę Kartuzy dotacji na renowację zabytków. Z proboszczami zainteresowanych parafii spotkał się wówczas Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz (zob. fotografie poniżej). Beneficjentem środków była m.in. kartuska Kolegiata. Teraz, po kilku miesiącach od tego spotkania, możemy podziwiać rezultaty pomocy Gminy Kartuzy dla Kościoła pw. WNMP w Kartuzach.