Gmina Kartuzy podpisała już umowy na budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Zespole Szkół w Staniszewie oraz Szkole Podstawowej w Łapalicach.

W 2017 roku w szkołach prowadzonych przez Gminę Kartuzy na prace remontowe i zadania inwestycyjne zaplanowano łącznie ponad 1 mln 200 tys. zł. W okresie wakacyjnym zaplanowano następujące prace remontowe i inwestycyjne:

Nie tylko miasto się dla nas liczy. Inwestujemy także na wsiach, czego najlepszym przykładem jest fundusz sołecki, który w gminie Kartuzy w tym roku jest realizowany po raz pierwszy. Wkrótce będziemy Państwa informować na jego temat. Natomiast na zdjęciach poniżej widać, jak przebiega budowa ulicy Zielonej w Grzybnie. Byliśmy tam dzisiaj (w piątek).

Właśnie wystartował Kartuski Budżet Obywatelski. To kolejna inicjatywa Gminy Kartuzy, po niedawno ogłoszonych Kartuskich Inicjatywach Mieszkańców oraz realizowanej właśnie II edycji Funduszu Sołeckiego, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w naszej gminie i chcą zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoś pomysł na inwestycję w Budżecie Obywatelskim! Przyznajemy 200 tysięcy złotych na najlepsze projekty, co za sprawą Rady Miejskiej znajdzie swoje miejsce w Budżecie Gminy na 2018 rok.

Nie tylko miasto się dla nas liczy. Inwestujemy także na wsiach! Wczoraj w Grzybnie została otworzona po przebudowie ulica Zielona. Jej stan przed remontem pozostawiał wiele do życzenia. Mieszkańcy są zadowoleni z inwestycji tym bardziej, że wraz z nową podbudową i nawierzchnią została tam wykonana nowa kanalizacja deszczowa. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Dromos” z Kartuz za łączną kwotę nieco ponad 410 tys. zł.  Cała kwota pochodzi z budżetu Gminy Kartuzy. Wkrótce remonty kolejnych ulic na terenie sołectw!