Rozpoczęła się już realizacja inwestycji pn. Budowa ciągu pieszo-rowerowego nad Jeziorem Klasztornym Małym w Kartuzach, etap II.

29 marca w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji budowy parkingu przy ul. Majkowskiego w Kartuzach, w samym centrum miasta. Roboty właśnie ruszyły.

Nowe odcinki dróg powstaną już wkrótce w Sianowie, Staniszewie, Smętowie Chmieleńskim oraz Kartuzach.

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych.

Za nieco ponad 1 milion 250 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw.

Inwestycje na wsiach stanowią dla Gminy Kartuzy taki sam priorytet, jak inwestycje w mieście. Kolejne prace w sołectwach przed nami. Będziemy o nich informować.

Wraz z ustaniem mrozów w gminie Kartuzy rozpoczęły się niezbędne remonty uszkodzonych w ub. roku oraz w czasie trwania tegorocznej zimy nawierzchni dróg i chodników – zarówno na terenie miasta, jak i poszczególnych sołectw. Wykonawcą remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych będzie firma UT Adam Chlechowicz z Kiełpina, wyłoniona w drodze przetargu. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone za kwotę 143 tys. zł.

Zbliża się wiosna. Wiele dróg gminnych, które czekają w kolejce na utwardzenie, będzie udrażnianych za pomocą kruszywa.

W marcu 2018 r. w Urzędzie Miejskim w Kartuzach Burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji budowy parkingu przy ul. Majkowskiego, w samym centrum miasta. Inwestycja została już ukończona. Wykonawcą robót budowlanych była, wybrana w drodze przetargu, Firma Usługowo-Budowlana Witold Cygert z Gowidlina.

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim Burmistrz Kartuz podpisał umowę z wykonawcą inwestycji budowy parkingu przy ul. Majkowskiego w Kartuzach, w samym centrum miasta.

Z wielką przyjemnością informujemy, że zakończyła się długo wyczekiwana przez mieszkańców Kartuz oraz turystów budowa przedłużenia kartuskiej Promenady Asesora (II etap inwestycji, 278 m ciągu pieszo-rowerowego). Dzisiaj dokonano jej oficjalnego otwarcia, w którym uczestniczył m.in. Piotr Karczewski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego, były wicewojewoda pomorski, prezes zarządu firmy Port Gdański Eksploatacja. Beneficjentem umowy podpisanej przez Burmistrza Kartuz na realizację tej inwestycji było Konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. (lider) oraz Bituminium Sp. z o.o. (partner) z siedzibą w Linii. Wartość zamówienia wynosiła nieco ponad 400 tys. zł. Okres gwarancji na wykonane prace budowlane to 60 miesięcy. Promenada będzie w dalszym ciągu rozbudowywania. Miejmy nadzieję, że już wkrótce połączy się z budowanym właśnie nowym parkingiem przy ul. Wzgórze Wolności. W ten sposób zamknie się „koło” pieszo-jezdne wokół Jeziora Karczemnego. Tymczasem powstał II etap inwestycji. Oto efekt!

Gmina Kartuzy jeszcze grudniu 2017 r. ogłosiła przetarg na wykonanie zadania pn. Termomodernizacja Ośrodka Geriatrycznego w Sianowie. Na początku 2018 r. wybrano wykonawcę tej inwestycji i podpisano z nim umowę. Obecnie trwają prace, które zmierzają już do finału.

Zbliża się wiosna, czas sadzenia kwiatów i upiększania miasta. Do zagospodarowania wg pomysłów mieszkańców Gminy Kartuzy są trzy ronda w Stolicy Kaszub. Czekamy na interesujące propozycje!

Inwestujemy na wsiach! Nowa droga, długo wyczekiwana przez mieszkańców Sitna i pewnej części Borowa, stała się faktem! Ponad kilometrowy odcinek jezdni stworzonej od podstaw kosztował Gminę Kartuzy 1,5 mln zł. Inwestycję przeprowadziła firma MTM, wybrana w drodze przetargu.