Inwestujemy na wsiach! Nowa droga, długo wyczekiwana przez mieszkańców Sitna i pewnej części Borowa, stała się faktem! Ponad kilometrowy odcinek jezdni stworzonej od podstaw kosztował Gminę Kartuzy 1,5 mln zł. Inwestycję przeprowadziła firma MTM, wybrana w drodze przetargu.

Niniejszym podajemy do publicznej wiadomości protokół z oceny ankiet złożonych w ramach Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy zdecydowali w głosowaniu, które projekty zostaną zrealizowane w 2018 roku!

Zbliża się termin modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Koloni i Głusinie. Właśnie podpisano umowę na przeprowadzenie tej ważnej dla Gminy Kartuzy inwestycji.

Miesiąc temu informowaliśmy, że ruszyła długo wyczekiwana przez mieszkańców gminy Kartuzy oraz turystów budowa przedłużenia kartuskiej Promenady Asesora. Dzisiaj (we wtorek) przekonaliśmy się, że inwestycja jest na ukończeniu (zobacz pierwszą galerię w tym artykule).

Trwają obecnie prace związane z budową i przebudową dróg gminnych. Za blisko 900 tys. zł powstają nowe nawierzchnie z płyt Yomb na terenie wielu sołectw, w miejscowościach Ręboszewo, Stara Huta, Sianowska Huta, Grzybno, Brodnica Górna, Łapalice, Bącz, Kiełpino, Dzierżążno, Mezowo, Kaliska, Kosy oraz Kartuzy. Oto efekty widoczne w Kiełpinie! Inwestycje na wsiach stanowią dla Gminy Kartuzy taki sam priorytet, jak inwestycje w mieście. Kolejne prace w sołectwach przed nami - będziemy o nich informować.

Niniejszym publikujemy zestawienie zbiorcze zgłoszonych propozycji projektów w ramach złożonych ankiet do I edycji Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego.

20 kwietnia w Urzędzie Miejskim zostały zawarte umowy na udzielenie przez gminę Kartuzy dotacji na renowację zabytków. Z proboszczami zainteresowanych parafii spotkał się wówczas Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz (zob. fotografie poniżej). Beneficjentem środków była m.in. kartuska Kolegiata. Teraz, po kilku miesiącach od tego spotkania, możemy podziwiać rezultaty pomocy Gminy Kartuzy dla Kościoła pw. WNMP w Kartuzach.

Pod koniec czerwca informowaliśmy Państwa o podpisaniu umowy z wykonawcą prac termomodernizacyjnych strażnic OSP na terenach wiejskich (kliknij w ten link, aby zobaczyć materiał). Oto efekty!

W 2017 roku w szkołach prowadzonych przez Gminę Kartuzy na prace remontowe i zadania inwestycyjne zaplanowano łącznie ponad 1 mln 200 tys. zł. W okresie wakacyjnym przeprowadzono następujące ważniejsze prace remontowe i inwestycyjne:

Dzisiaj odbyło się podpisanie umowy z firmą Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy HIRSZ ze Stężycy na budowę kolejnej części kanalizacji na odcinku Kiełpino – Dzierżążno oraz przepompowni w Grzybnie. Do przetargu na wykonanie tych prac stanęło 5 firm (www.przetargi.kartuzy.pl).

Siedem pomysłów mieszkańców Kartuz na inwestycje w mieście w 2018 roku znalazło się w II etapie konsultacji ws. Kartuskiego Budżetu Obywatelskiego. Czas na głosowanie! (Przeczytaj tekst zamieszczony w treści niniejszego artykułu, zwłaszcza w kolorze czerwonym). KBO to kolejna inicjatywa Gminy Kartuzy, po Kartuskich Inicjatywach Mieszkańców oraz realizowanej właśnie II edycji Funduszu Sołeckiego, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w naszej gminie i chcą zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Przyznamy 200 tysięcy złotych na najlepsze projekty, co za sprawą Rady Miejskiej znajdzie swoje miejsce w Budżecie Gminy na 2018 rok.

Gmina Kartuzy podpisała już umowy na budowę placów zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach, Zespole Szkół w Staniszewie oraz Szkole Podstawowej w Łapalicach.