Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „AGROENERGIA”.

W związku z porozumieniem zawartym pomiędzy Gminą Kartuzy a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, dotyczącym realizacji Programu „Czyste Powietrze”, który umożliwia uzyskanie wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego, Burmistrz Kartuz informuje, że:

W związku z wątpliwościami, czy to, co wyrzucamy do śmieci, trafia na pewno do właściwego pojemnika, Burmistrz Kartuz serdecznie zaprasza Państwa na cykl spotkań dotyczących poprawnej segregacji.

W czwartek, 18 lipca 2019r. w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyła się konferencja prasowa poświęcona przystąpieniu Gminy Kartuzy do ostatniego etapu rekultywacji i oczyszczania kartuskich jezior. Projekt zatytułowany: KOMPLEKSOWA REKULTYWACJA JEZIOR KARTUSKICH: MIELENKO, KARCZEMNE, KLASZTORNE MAŁE l KLASZTORNE DUŻE realizowany zostaje w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko Działanie 2.5. Poprawa jakości środowiska miejskiego.