W związku z realizacją projektu p.n. Kompleksowa rekultywacja  jezior: Mielenko, Karczemne, Klasztorne Małe i Klasztorne Duże w Kartuzach informujemy o funkcjonowaniu mechanizmu umożliwiającego sygnalizowanie o potencjalnych nieprawidłowościach lub nadużyciach finansowych, tj. opracowanego i udostępnionego przez IZ narzędzia informatycznego umożliwiającego przekazanie informacji o podejrzeniu wystąpienia nieprawidłowości lub nadużycia finansowego w szczególności poprzez specjalny adres e-mail: nadużTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub elektroniczny system zgłoszeń za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej: www.pois.gov.pl\nieprawdlowosci

4 listopada 2019 r. komisja powołana przez Burmistrza Kartuz, Pana Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, dokonała oceny prac konkursowych, które zostały dostarczone przez szkoły w ramach konkursu „Nasze Ptaki”.

Komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu tzw. uchwały antysmogowej dla województwa pomorskiego.

Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. prowadzi nabór wniosków na Pożyczkę OZE na wsparcie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych z  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.