Burmistrz Kartuz zachęca mieszkańców gminy Kartuzy do składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”, które obejmują między innymi  wymianę „kopciuchów” na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy. Dofinansowanie obejmuje również prace termomodernizacyjne oraz montaż odnawialnych źródeł energii OZE.

W związku ze zmianami wprowadzonymi przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, wnioski w obecnej wersji mogą być składane do dnia 14 maja 2020 roku. Od  dnia 15 maja 2020 roku zostanie uruchomiony nabór wniosków w nowej wersji dla beneficjentów kwalifikujących się do podstawowego poziomu dofinansowania.

Burmistrz Kartuz podpisując porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku umożliwił mieszkańcom pomoc w wypełnianiu wniosków, udzielanie informacji odnośnie dofinansowań oraz możliwość składania wniosków za pośrednictwem Gminy Kartuzy. Został utworzony punkt konsultacyjny w Urzędzie Miejskim w Kartuzach.

Najważniejsze zmiany dotyczące nowej wersji programu to między innymi:

- uproszczenie kryteriów dochodowych

- skrócenie okresu rozpatrywania wniosków do 30 dni od daty złożenia wniosku

- możliwość składania wniosków online w serwisie gov.pl

- integracja z programem „Mój Prąd”

- możliwość rozliczenia zakończonej już realizacji zadania do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w Programie można znaleźć na stronie internetowej:

https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/czyste-powietrze-nabor-wnioskow-na-nowych-zasadach-od-15-maja-wspolpraca-bankami-pgnig


W sprawie wniosków o dofinansowanie można kontaktować się elektronicznie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.