Minister Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Państwowy Inspektor Sanitarny informują o podstawowych metodach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi.

W związku z odmianą ptasiej grypy H5N8 o nazwie HPAI Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii apelują o zachowanie ostrożności i zachowanie zasad bioaseukaracji...

Z dniem 1 stycznia 2019r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące prawa użytkowania wieczystego. Grunty zabudowane na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów z mocy prawa.

Od 2 stycznia 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Kartuzach działa punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Osoby uprawnione mogą skorzystać z pomocy radcy prawnego przez 5 dni w tygodniu! 

HARMONOGRAMY ODBIORU ODPADÓW W GMINIE KARTUZY

Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska w Urzędzie miejskim w Kartuzach posiada odrębną stronę internetową: www.odpady.kartuzy.pl, poświęconą gospodarce odpadami w Gminie Kartuzy. Znajdziecie tam Państwo zarówno obowiązujące przepisy w tym zakresie, jak i informacje o segregacji odpadów, obliczenia stawek za odbiór nieczystości, harmonogramy odbioru odpadów i wiele innych cennych informacji.

CZYSTE POWIETRZE W GMINIE KARTUZY

Wydział Gospodarki Odpadami i Ochrony Środowiska w Urzędzie miejskim w Kartuzach posiada odrębną stronę internetową: www.odpady.kartuzy.pl, poświęconą gospodarce odpadami w Gminie Kartuzy i ochronie środowiska. Znajdziecie tam Państwo wiele innych cennych informacji między innymi o tym jak postępować, aby chronić powietrze w ramach  akcji ''Czyste powietrze''.