24 lutego odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach Dzień Otwarty dla uczniów klas VI i ich rodziców. Tego dnia rozpoczęła się również rekrutacja do klas VII, w tym klasy dwujęzycznej. Zainteresowanie uczniów i rodziców jest bardzo duże, co okazało się w dniu poznawania przez uczniów szkoły.

Dariusz Zelewski dyrektor szkoły: – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni frekwencją na Dniach Otwartych. Pomimo soboty i niesprzyjającej aury odebrano 33 deklaracje do klasy dwujęzycznej. Wiemy też, że są osoby, które znają naszą szkołę i są zdecydowane dołączyć do klasy VII od nowego roku szkolnego, a dokumenty pobrały ze strony internetowej szkoły. Przygotowaliśmy 25 miejsc w klasie VII dwujęzycznej. Podstawowym warunkiem pozytywnego przejścia rekrutacji jest przystąpienie do sprawdzianu predyspozycji językowych, który odbędzie się 27 marca. Deklaracje chętnych osób przyjmujemy do dnia 20 marca.

Odpowiadając na pytania rodziców z innych szkół, przygotowano także 12 miejsc w klasach VII – tzw. ogólnych. Tu również można do końca marca złożyć kwestionariusze zapisu w sekretariacie szkoły.

Paweł Pytka, wicedyrektor: – Atutem naszej szkoły jest przede wszystkim brak dwuzmianowości w klasach IV-VIII oraz stała, dobrze przygotowana kadra nauczycieli. Uczniowie mają też możliwość wyboru dodatkowych fakultetów: matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, humanistycznych i języka hiszpańskiego, które prowadzone są w specjalistycznych pracowniach. Dziś już wiemy, że mając do dyspozycji dwa budynki, dwie hale sportowe i 4 boiska możemy naszym uczniom zagwarantować edukację na bardzo wysokim poziomie.

Trwa także rekrutacja dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych  Wszystkie informacje i druki można znaleźć na stronie BIP SZKOŁY lub w folderach na stronie głównej.

sp1 dzien otw (1)
sp1 dzien otw (2)
sp1 dzien otw (3)
sp1 dzien otw (4)
sp1 dzien otw (5)
sp1 dzien otw (6)
sp1 dzien otw (7)
sp1 dzien otw (8)
sp1 dzien otw (9)
sp1 dzien otw (10)
sp1 dzien otw (11)
sp1 dzien otw (12)
sp1 dzien otw (13)