Mariusz Pawłowski oraz Jerzy Sieciechowski, trenerzy środowiskowi na „Orliku” w Grzybnie, zapraszają wszystkich chętnych do udziału w 9. Turnieju Tenisowym „Grzybno 2020” o Puchar Burmistrza Kartuz. Zapisy potrwają najpóźniej do 15 lipca.

Rozpoczęła się IV edycja Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn: Mak Dach Goręczyno, Forma Kartuzy, Auto Mark Kartuzy, Magmar Prokowo, Samorząd Kartuzy, All Fors Cars Kartuzy. Miejscem rywalizacji jest niezmiennie kartuski Orlik.

Choć kartuski stadion jeszcze nie otwarty to już trenujący na nim lekkoatleci dają nam mnóstwo sportowych emocji. Imponujący czas uzyskał zawodnik sekcji lekkoatletycznej GKS Cartusia Kartuzy - Krzysztof Różnicki. Podczas sprawdzianu zawodników w miniona środę (17 czerwca 2020) padł wynik na poziomie europejskiej czołówki.

Miniony tzw. "długi weekend" na sportowo potraktowali kartuscy kolarze. W drugiej edycji MTB Energy wystartowali m.in. reprezentanci grupy rowerowej MTB Start Kartuzy. Zawodnicy z logo Kartuz dali się we znaki przeciwnikom.

Doskonała forma pływaków CARTUSII w kategorii młodzików na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Lęborku. CARTUSIA na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej zawodów. Do tego Michalina Grzech najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii młodziczek 2007, Natalia Formela najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczek 2008. 

Wkrótce kolejna runda spotkań w piłce nożnej. Do IV-ligowej drużyny GKS Cartusia 1923 dołączyło trzech wyróżniających się na boiskach juniorów.

W środę, 19 lutego w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się 5. Kartuska Gala Sportu. To coroczne spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim sportowcom za miniony rok, za ich wysiłek, trud i wspaniałe wyniki, które niejednokrotnie dostarczały nam, kibicom wielu emocji. To także świetna okazja do podziękowania trenerom, klubom sportowym za wysoki poziom szkolenia, który w ubiegłym roku uplasował gminę Kartuzy na 3. miejscu w Polsce w gminach do 50. tys. mieszkańców. W tej samej kategorii 1. miejsce w Polsce uzyskał klub GKS Cartusia Kartuzy, w którym najlepsze wyniki osiągnęła sekcja kolarska, tuż przed sekcją zapasów i lekkoatletyczną.

Od sierpnia do listopada trwał 9. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kartuz. Zgłoszenia amatorów przyjmował inicjator i koordynator turnieju, trener środowiskowy na Kompleksie Boisk Orlik 2012 w Grzybnie - Jerzy Sieciechowski. Tam też odbywały się kolejne spotkania meczowe.