Koszykarki Uczniowskiego Klubu Sportowego BAT Kartuzy zdobyły tytuł mistrzyń Polski do lat 14. To wielki sukces zawodniczek i trenerów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach.

Kartuska koszykówka od lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Potwierdziło się to także w tym roku – koszykarki UKS BAT Kartuzy zdobyły tytuł mistrzyń Polski do lat 14.

W finale zawodniczki z Kartuz pokonały MUKS Poznań 64:62. Wcześniej nie przegrały ani jednego meczu.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego została ogłoszona Julia Górlikowska z naszego zespołu. Wanesa Furman i Agata Makurat z UKS BAT znalazły się w najlepszej piątce finału.

Trenerami UKS BAT Kartuzy, którzy poprowadzili dziewczyny z ZSO nr 2 do tak wielkiego sukcesu, są Monika Tomaczkowska, Arkadiusz Blok i Magdalena Makurat.